ŠK Slovan Bratislava
Nula znamená postup. Privezie Slovan z Írska potrebný výsledok?
12. augusta 2019
Manchester City
TOPka futbalového víkendu: Manchester City verzus Tottenham!
16. augusta 2019
Ukázať všetko

Zvládne FC Liverpool “anglický” súboj o Európsky superpohár bez brankárskej jednotky?

FC Liverpool

Európsky superpohár tento rok získa anglický tím. Bude to víťaz Ligy majstrov FC Liverpool alebo víťaz Európskej ligy Chelsea Londýn?

 

Tipuj Európsky superpohár

 

Diametrálne rozdielny štart

 

Uplynulý víkend štartovala nová sezóna anglickej Premier League. Zatiaľčo FC Liverpool na domácom trávniku s prehľadom potvrdil rolu favorita a nováčikovi Norwichu dal lekciu z futbalu (vyhral 4:1), Chelsea nevyšla premiéra pod taktovkou Franka Lamparda. Na Old Trafforde The Blues prehrali až nečakane hladko s Manchesterom United 0:4.

 

„Boli sme jasne lepší 45, možno 60 minút, no bolo evidentné, že sme spravili individuálne chyby, ktoré viedli k štyrom gólom z ich piatich striel,” hovoril tréner Lampard pre oficiálny klubový web Chelsea Londýn. „Bola to pre nás tvrdá realita,” dodal.

 

Prejavilo sa, že Chelsea v lete výrazne oslabila? Obranca David Luiz odišiel do Arsenalu, kľúčový hráč tímu Eden Hazard zamieril do Realu Madrid a hosťovanie skončilo Gonzalovi Higuaínovi. The Blues sa nepodarilo v lete priviesť žiadnu výraznejšiu posilu, ktorá by odchádzajúcu kvalitu dokázala adekvátne nahradiť.

 

„Pokiaľ ide o káder, vieme, že sme nemohli priviesť v lete posily. Verím ale, že máme naozaj talentovaných mladých hráčov. Úprimne: so zraneniami, ktoré aktuálne máme a žiadne príchody nových posíl, bude to určitý proces. Budeme sa musieť naučiť prijímať tvrdé lekcie a veľmi rýchlo ich opravovať,” vyhlásil tréner Lampard.

 

Apropo, zranenia. Frank Lampard pre klubový web Chelsea Londýn prezradil aktuálny stav kádra. Willian a Toni Rudiger sú s určitosťou mimo hry. „Willian a Rudiger sú s nami, no sú v rozdielnom štádiu zotavovania. Willian nie je ďaleko od uzdravenia, jeho zranenie sa lieči, no je náročné vrátiť sa v tak náročnom stretnutí. Počas týždňa pracoval na svojej kondícii a bude na lavičke.“ Dodal, že podobná situácia je aj s Rudigerom. Oboch zobral do Istanbulu preto, lebo boli výraznou súčasťou kádra v minulej sezóne.

 

Otázny je štart N´Golo Kantého. „Zaradenie Kantého na lavičku v súboji proti Manchesteru United bolo z toho dôvodu, že vynechal značnú časť prípravy a celú jeho individuálnu prípravu, takže nebol pripravený,“ vysvetľoval Lampard. „Navyše sa mu prihodilo ďalšie malé zranenie v zápase, čo je vždy nebezpečné keď sa snažíte o návrat.“

 

 

Liverpool bez brankárskej jednotky

 

The Reds v spomínanom úspešnom súboji proti Norwichu prišli na niekoľko týždňov o svoju brankársku jednotku. Brazílčan Alisson Becker si zranil lýtkový sval. Tréner Jurgen Klopp bude medzi žrďami spoliehať na Adriana, ktorému do rúk vkladá svoju plnú dôveru.

 

„Nemám obavy z toho, ako si bude počínať z dlhodobého hľadiska. Ale z krátkodobého hľadiska je problém, že prišiel sem bez klubu, keď sme ho podpisovali. Nemusíme o tom priveľa hovoriť, sú to skúsenosti,” hovoril manažér Klopp pre oficiálny web FC Liverpool.

 

„Vyzeral veľmi dobre a bol veľmi ostrý od prvého tréningu, ktorý s nami absolvoval. Nemôžeme s ním robiť najtvrdšie tréningy každodenne a podobné veci, musíme ho mať fit každý deň, tak to je. Budeme sa o to snažiť a potom bude v poriadku,” dodal charizmatický Nemec.

Kto získa trofej?

FC Liverpool ťahal proti Chelsea Londýn donedávna päťzápasovú sériu bez víťazstva. Všetko sa zmenilo v ich poslednom vzájomnom meraní síl. V apríli v stretnutí Premier League The Reds na Anfielde zvíťazili 2:0. Tentoraz sa nebude hrať v ich domovskom stánku, ale na neutrálnej pôde v Istanbule. No nič to nemení na tom, že Liverpool je favoritom.

 

Tím, ktorý získal titul v Lige majstrov zostal prakticky pokope. Kvalita je obrovská, na lavičke charizmatický Klopp. S absenciou Alissona sa Liverpool dokáže vysporiadať. Tých pár týždňov to zvládne Adrian.

 

Chelsea pod Lampardom nepresvedčila a nemala ani príliš kedy. Úvod sezóny má pekelne náročný. V tíme sú nejaké absencie, k tomu si prirátajme odchody Hazarda, Higuaína či Davida Luiza + žiadne výraznejšie posily.

 

Z uvedených dôvodov Lampard postavil v lige proti ManUtd do základu hráčov ako Mount, Barkley či Abraham. Nič proti nim, ale skúsenosti týmto chlapcom chýbajú. Mount má 20, Abraham 21 rokov. Nastavenie, forma, káder, koncepcia, víťazný “vibe” to všetko má aktuálne Liverpool lepšie a Európsky superpohár získa. Odporúčam tipovať výhru The Reds v DoubleStar Bet v kurze 1,46.

 

Vychutnať si bitku o Európsky superpohár medzi dvoma elitnými anglickými tímami môžete aj s poriadnou dávkou adrenalínu navyše pri najširšej ponuke LIVE stávok, ktorú ponúka DoubleStar Bet.

 

foto: Twitter FC Liverpool

 

LIVE STÁVKY