Nadal - Medvedev
Vystrelí ruská mladá puška Medvedev alebo sa kráľom US Open stane Nadal?
8. septembra 2019
HC Košice
Derby, na ktoré hokejové Slovensko čakalo 7 rokov: Košice verzus Slovan!
11. septembra 2019
Ukázať všetko

Zápas o kvalifikáciu! Rehabilituje sa Slovensko po výbuchu s Chorvátskom?

Slovensko

Veľmi dôležitý zápas majú slovenskí futbaloví reprezentanti pred sebou v kvalifikácii o postup na EURO 2020. Prípadný neúspešný výsledok v Maďarsku im môže privrieť postupové dvierka.

 

Tipuj kvalifikáciu EURO 2020

 

Zápas o kvalifikáciu, tvrdí Hamšík

 

Obrovská pozornosť sa upriamovala na piatkový kvalifikačný súboj o EURO 2020. V trnavskej City Aréne sa predstavil úradujúci vicemajster sveta Chorvátsko. Aj keď bez opôr Rakitiča a Kovačiča, no s najlepším hráčom vlaňajšieho roku Modričom. Chorvátsko preukázalo obrovskú kvalitu, predčilo náš tím vo všetkých smeroch a zaslúžene zvíťazilo 4:0.

 

Slovensko tak zostalo na šiestich bodoch, ktoré získalo po výhrach doma s Maďarskom (2:0) a v Azerbajdžane (5:1). Prvú prehru v kvalifikácii zverencom Pavla Hapala pripravil Wales na jeho pôde (0:1). “Slovenských sokolov” vyprevádzal v piatok z ihriska piskot zaplnených tribún. Zaslúžene. Výkon to bol naozaj mizerný. Najhorší za posledných niekoľko rokov.

 

Marek Hamšík

 

Netreba sa však už k tomu vracať, zbytočne sa v tom vŕtať. Nie je na to čas. „So spoluhráčmi sme si svoje povedali hneď po zápase s Chorvátskom, teda že to bolo celé zle. Musíme na to už ale zabudnúť,” vyhlásil Marek Hamšík pre oficiálny web SFZ. Vie, že jeho tím má po voľnom víkende pred sebou ešte dôležitejší zápas v Maďarsku.

 

„Maďarsko je iný súper ako bolo Chorvátsko, určite bude hrať svoj futbal, agresívny, behavý, s podporou štadióna odovzdajú domáci hráči všetko a to musí platiť aj pre nás. Každý chce hrať takéto zápasy… “ V piatok to bol dôležitý zápas, vzhľadom k jeho výsledku ten pondelňajší bude ešte dôležitejší. Vníma to tak aj Marek Hamšík a celá kabína. „Pred Chorvátskom som hovoril o zápase roka, tento by som nazval zápasom o kvalifikáciu. Zlý výsledok nám privrie dvere a to nesmieme dopustiť.”

 

Nie masívne, no zmeny v zostave budú

 

Tréner Pavel Hapal po nevydarenom stretnutí s Chorvátskom skritizoval celý tím, ktorý nastúpil. Nechcel menovať konkrétnych hráčov. Pred stretnutím s Maďarskom avizuje český odborník zmeny v zostave, žiadne radikálne zásahy však nemá v pláne. „Nečakajte žiaden masívny zásah do jedenástky, nejaká zmena ale bude. Na základe piatkového stretnutia by sa mohli hýbať mnohé posty, ale ako som už niekde povedal, verím, že to bol ojedinelý výpadok.“

 

Maďarsko je aktuálne lídrom skupiny E. Zo štyroch zápasov vyhralo tri, prehralo jedine súboj na Slovensku. Najmä na domácej pôde je nebezpečné, veď poraziť dokázalo Chorvátsko aj Wales. Tréner Hapal ale tvrdí, že z taktiky z prvého víťazného vzájomného zápasu sa nedá.

 

Maďarsko

 

„Práve po našom stretnutí Maďari zmenili rozostavenie, ale aj obsadenie niektorých postov, Dzsudzsák sa stal samozrejmou súčasťou základnej zostavy. Posledným prípravákom s Čiernou Horou sa nemá zmysel zaoberať, hrali iní hráči, preto sú zdrojom informácií domáce súboje Maďarska s Chorvátskom a Walesom, ktoré vyhrali. Reálne, musíme pridať vo všetkých smeroch.”

 

Zápasom v Maďarsku Slovensko načne druhú polovicu kvalifikácie. U južných susedov potrebuje zvíťaziť. V tom prípade by Maďarsko bodovo vyrovnalo a vzhľadom k výhram v oboch vzájomných duelov by ho v tabuľke preskočilo. „Pri štarte začínajú všetci od nuly, po štyroch hracích kolách máme na konte 6 bodov. Ak v pondelok v Budapešti zvíťazíme, máme 2. miesto vo svojich rukách,” vyhlásil tréner Hapal.

 

Žiadne gólové hody nečakajme

 

Defenzíva s Hanckom, Vavrom a Valjentom, ktorých dopĺňal už skúsený mazák Milan Škriniar, nefungovala proti Chorvátsku ani zďaleka optimálne. Dajú sa očakávať zmeny práve v tejto formácii. Aj keď Hapal musí pracovať s istými obmedzeniami, nakoľko stále bude absentovať zranený Peter Pekarík.

 

Slovensko sa môže oprieť o kvalitné výkony zo vzájomných súbojov s Maďarskom. Z posledných piatich konfrontácií ani raz neodchádzalo porazené, trikrát zvíťazilo. Zaujímavosťou je, že štyrikrát ubránilo nulu a v piatich zápasoch s Maďarskom inkasovalo jediný gól. Ani raz v nich nepadli viac ako dva góly. Slovenský tím si po piatkovom defenzívnom chaose dá špeciálne pozor na bránenie. Očakávať sa dá menší počet gólov a preto odporúčam tip na menej ako 2,5 gólov v kurze 1,51, ktorý ponúka DoubleStar Bet.

 

Nezabúdajte, že v DoubleStar Bet nájdete najširšiu ponuku LIVE stávok na Slovensku a reagovať môžete na vývoj stretnutia Maďarsko – Slovensko aj počas jeho priebehu pri zaujímavých kurzoch.

 

foto: SFZ, twitter MLSZ