Gareth Bale
Gareth Bale opúšťa Real Madrid, potvrdil tréner Zidane. Spomína sa Manchester United
21. júla 2019
Real Madrid
Chuťovka leta! Real Madrid verzus Atlético Madrid na americkej tour
25. júla 2019
Ukázať všetko

Využije druhú šancu? Slovanu sa otvára zaujímavá cesta v kvalifikácii Európskej ligy

Slovan Bratislava

Slovan Bratislava sklamal vypadnutím v prvom predkole Ligy majstrov. Proti majstrovi Čiernej Hory Sutjeska Nikšič v oboch zápasoch viedol 1:0 až do samotného záveru. V oboch prípadoch ale inkasoval v nadstavenom čase a napokon po penaltovom rozstrele skončil.

 

Kurzy na Európsku ligu

Slovan sa snaží na sklamanie zabudnúť

 

Vypadnutie z Ligy majstrov rezultovalo v odvolanie trénera Martina Ševelu. Dočasne ho nahradil Vladimir Radenkovič. Vedenie klubu sa obzerá po Ševelovom nástupcovi. V médiách sa ako trojica najhorúcejších kandidátov spomínajú Karel Jarolím, Vladimír Weiss a Adrián Guľa.

 

Len tri dni po vypadnutí so Sutjeskou Nikšič čakala na hráčov Slovana Bratislava veľká skúška mentálnej odolnosti. Vstup do novej ligovej sezóny. Prvý zápas po odvolaní Ševelu belasí zvládli k všeobecnej spokojnosti. Za obhajobou majstrovského titulu vykročili víťazstvom na pôde nováčika ligy FK Pohronie 3:1.

 

Druhá šanca

 

Slovan Bratislava dostáva druhú šancu. Po vypadnutí v 1. predkole Ligy majstrov bol nasadený do 2. predkola Európskej ligy. Štartuje v majstrovskej vetve, čo v praxi znamená, že na ceste do skupinovej fázy bude čeliť len majstrom svojich krajín. Napriek tomu sa Slovanu otvára zaujímavá cesta. V prípade postupu by v 3. predkole čelil neúspešnému z dvojice Dundalk – Karabach z 2. predkola Ligy majstrov. Asi sa zhodneme, že v oboch prípadoch by to bol hrateľný súper.

 

Slovan sa ale prioritne musí pripraviť na stredajší úvodný zápas tretieho predkola, ktorý odohrá na Tehelnom poli proti kosovskému tímu KF Feronikeli. „Máme šancu na reparát, urobíme maximum pre úspešný výsledok v Európskej lige. Pôjdeme však krok po kroku. V tíme sú rovnakí hráči ako v minulej sezóne, je tu veľká kvalita, ale treba ju ukázať aj na ihrisku. Spoločne budeme bojovať za nové víťazstvá a nové radostné okamihy,” vyhlásil pre oficiálny klubový web tímu Slovan Bratislava ofenzívny stredopoliar Dávid Holman.

 

Jasný favorit

 

Slovan Bratislava je pred dvojzápasom proti KF Feronikeli v pozícii jasného favorita na postup. Musí to však potvrdiť predovšetkým výkonmi na trávniku. „Chceme sa na zápas čo najlepšie pripraviť a podať taký výkon, ktorý nám prinesie priaznivý výsledok. Na ihrisku treba zamakať, chceme ukázať fanúšikom, že Európa sa ešte neskončila. Verím, že naši priaznivci aj napriek nášmu zlyhaniu v Lige majstrov prídu a že spoločne ukážeme na Tehelnom poli našu silu. Keď budeme jednotní, tak nás nič nezlomí,“ burcuje Jurij Medvedev.

 

Slovan sa môže odraziť od výhry v prvom ligovom kole. Hráči túžia odčiniť hrubé zaváhanie v kvalifikácii Ligy majstrov proti Sutjeske Nikšič. Dostávajú šancu na reparát a verím, že ju dokážu využiť a z nedávnych chýb sa poučia. Pohárová matematika je neúprosná a proti súperovi ako KF Feronikeli je dôležité nielen prvý domáci zápas vyhrať, ale najlepšie bez inkasovaného gólu.

 

Udržať čistý štít sa hráčom Slovana môže pokojne podariť. KF Feronikeli neskórovalo v domácom odvetnom súboji 1. predkola LM proti waleskému TNS a po prehre 0:1 sa zo súťaže porúčalo. Nepomohla ani sľubná remíza 2:2, ktorú uhralo vonku v prvom stretnutí. Tipovať výhru Slovana sa vzhľadom k nastaveným kurzom neoplatí. No tip na to, že hostia neskórujú, resp. počet gólov tímu KF Feronikeli pod 0,5 pri kurze 1,65 v DoubleStar Bet sa určite oplatí vyskúšať.

 

Využi pri tipovaní súboja Slovan Bratislava – KF Feronikeli aj novú mobilnú aplikáciu DoubleStar Bet a vsaď si nech si kdekoľvek!

 

foto: oficiálny web klubu ŠK Slovan Bratislava (skslovan.com)