Luka Modrič
Slovensko – Chorvátsko: Zaskočia “sokoli” vicemajstra sveta?
5. septembra 2019
Slovensko
Zápas o kvalifikáciu! Rehabilituje sa Slovensko po výbuchu s Chorvátskom?
9. septembra 2019
Ukázať všetko

Vystrelí ruská mladá puška Medvedev alebo sa kráľom US Open stane Nadal?

Nadal - Medvedev

Finále tohtoročného US Open môžeme pokojne nazvať aj súbojom generácií. 33-ročný Španiel Rafael Nadal zabojuje o svoj 19. grandslamový titul proti o 10 rokov mladšiemu ruskému mladíkovi Daniilovi Medvedevovi, ktorý si v grandslamovom finále zahrá prvýkrát.

 

Tipuj finále US Open 2019

 

Medvedev a jeho famózne leto

 

Leto, ktoré stojí za pozornosť. Ruský mladík Dannil Medvedev na všetkých štyroch zámorských tvrdopovrchových turnajoch postúpil do finále. Vo Washingtone prehral s Kyrgiosom, v Montreale s Nadalom a v Cincinnati získal titul.

 

V New Yorku porazil postupne Gunneswarana, Delliena, F.Lopeza, Koepfera, Wawrinku a Dimitrova. Víťaznú sériu natiahol už na 12 zápasov. Stal sa len tretím hráčom v Open ére, ktorý sa na spomínaných 4 zámorských turnajoch v jednom roku dostal do finále. Pred ním to dokázali len legendy Ivan Lendl (1982) a André Agassi (1995). „Jednou z jeho silných zbraní je, že niekedy nevieš kde dá svoj prvý či druhý servis. To môže byť zavádzajúce. A myslím, že dobre bojuje. To je všetko. Dáva každú loptičku do kurtu,“ pochválil Medvedeva jeho posledný súper Dimitrov.

Daniil Medvedev

 

Medvedev je svetová päťka a všetko nasvedčuje tomu, že budúcnosť svetového tenisu má vo svojich rukách. Na US Open si to užíva. Ruský mladík je veľmi temperamentný. V minulosti sa preslávil konfliktom s Grékom Tsitsipasom, s ktorým sa chcel po zápase biť. V New Yorku si užíva bučanie fanúšikov, už trikrát dostal pokutu za rôzne kontroverzie. „Nehovorím, že som láskavý alebo dobrý človek. Môžem len povedať, že som v živote skutočne pokojnou osobou. Vlastne ani netuším, prečo démoni vyjdú von keď hrám tenis,“ hovoril Medvedev pre oficiálny web US Open.

 

Zopakuje Nadal Montreal?

 

Španiel Rafael Nadal sa tiež na zámorské hardové leto nemôže vonkoncom sťažovať. Hrá v rámci neho síce len dva turnaje, no vyšli mu parádne. V Montreale získal titul, keď vo finále zostrelil práve Medvedeva 6-3 6-0.

 

Na US Open porazil postupne Millmana, Chunga, Cilica, Schwartzmana a Berrettiniho. Set mu na ceste do finále dokázal zobrať len Chorvát Cilic.  Nadal ťahá od Wimbledonu 9-zápasovú víťaznú sériu. Na US Open si zahrá piatykrát vo finále a usilovať bude o svoj celkovo 19. grandslamový titul.

 

Medvedev zažíva síce famózne leto, no v grandslamovom finále ešte nikdy nebol. Netvrdím, že sa mu roztrasú kolená, ale skúsenosti v tak veľkom zápase, proti tak skvelému šampiónovi akým Nadal je, zohrajú obrovskú rolu.

 

Pripomínam, že od roku 2017 vyhrávali grandslamové turnaje len velikáni Nadal, Federer a Djokovič. Je isté, že skôr či neskôr táto éra skončí a postupne „starých pardálov“ nahradia „mladé pušky“. „Skôr či neskôr táto éra skončí. Ja mám 33, Novak 32, Roger 38 a Andy 32. Čas nezastavíš. To je súčasť cyklu života,“ uvedomuje si Španiel Nadal.

 

Grandslamová nadvláda spomínaných velikánov však bude nejaký čas pokračovať. Nadal v montrealskom finále ukázal Medvedevovi, kto je tu pánom, povolil mu uhrať len tri hry. Handicap – 5,5 hier na Nadala v kurze 1,60, ktorý vypísal DoubleStar Bet, vyzerá zaujímavo. V tomto handicape Nadal zdolal zatiaľ každého súpera na US Open. „Je ako stroj, ako zviera na kurte. Energia, akú ukazuje, je úžasná,“ uvedomuje si mladík Medvedev veľmi dobre silu Nadala.

Tipovať finále US Open Nadal – Medvedev môžete aj v priebehu stretnutia. Využite najširšiu ponuku LIVE stávok na Slovensku, ktorú ponúka DoubleStar Bet. Tipovať môžete odkiaľkoľvek vďaka mobilnej aplikácii DoubleStar Bet.

 

foto: Twitter US Open Tennis