ŠK Slovan Bratislava
Európska liga: Vybojuje Slovan na horúcej kosovskej pôde postup?
28. júla 2019
Bayern Mníchov
DoubleStar Bet: Najlepšie tipy na sobotu 3.8.2019
2. augusta 2019
Ukázať všetko

Veriť na zázraky sa oplatí. Predvedie Spartak Trnava ďalší famózny zvrat?

Spartak Trnava v odvetnom súboji 2. predkola Európskej ligy zabojuje doma proti bulharskému tímu Lokomotiv Plovdiv o postup. Nebude to však jednoduché, slovenský zástupca musí doháňať dvojgólové manko. Budeme svedkami ďalšieho senzačného zvratu?

Kurzy na Európsku ligu

Zopakuje Trnava scenár z predošlého kola?

 

Spartak Trnava v úvodnom súboji 2. predkola Európskej ligy prehrala na pôde bulharského Lokomotiv Plovdiv 0:2. Domov si priviezla nepríjemné dvojgólové manko, no napriek tomu nezúfa. Práve naopak. Má dôvod veriť, že to dokáže otočiť. V 1. predkole si Trnava rovnako priviezla z pôdy súpera, ktorým bol Radnik Bijeljina prehru 0:2. V domácej odvete sa ale Spartak vzopäl k heroickému výkonu. Vyhral 2:0 a postup strhol na svoju stranu lepšie zvládnutým penaltovým rozstrelom.

 

Trnava sa v lige nenaladila na odvetný súboj víťazne. V Žiline prehrala 2:4, napriek tomu, že mala lepšie držanie lopty, čo nie je u hosťujúcich tímov pod Dubňom štandardné. Hrá sa však na premieňanie šancí a najmä na góly. Tento súboj, rovnako ako ten prvý na pôde Radniku, musia hráči rýchlo hodiť za hlavy a plne sa sústrediť na domácu odvetu, v ktorej pôjde o všetko.

 

Doma sme silnejší

 

Trnava si uvedomuje, že doma má väčšiu silu ako na ihriskách súperov. Spoľahnúť sa môže na známe prostredie a najmä búrlivú atmosféru tvorenú skvelými domácimi fanúšikmi. „Čaká nás síce náročný zápas, ale doma sme silnejší. Cítime našich fanúšikov na zápasoch vonku a na našom štadióne to platí dvojnásobne. Plovdiv je síce silnejšie mužstvo ako Radnik, má kvalitnejšie individuality, ale my budeme bojovať do samého konca. Aj keby malo byť v 90. minúte 0:0 budem stále veriť,“ vyhlásil pre klubový web Spartak Trnava portugalský tréner Ricardo Chéu.

 

Aj fakty hovoria jasnou rečou. V minulej ligovej sezóne, resp. jej základnej časti, Spartak Trnava doma patrila medzi najlepšie tímy – získala 22 bodov. Vonku však medzi najhoršie, nevyhrala ani jeden z 11 súbojov, vyťažila len 3 body za remízy. Potvrdzuje sa  to i v úvode aktuálnej sezóny. Oba domáce zápasy vyhrala 2:0 – s Radnikom v EL a v lige so Sereďou.

 

Zmeny v zostave

 

Tréner Ricardo Chéu plánuje pred odvetným súbojom 2. predkola EL zmeny v zostave. Program je poriadne nahustený a pokiaľ chce maximálne nasadenie, potrebuje čerstvých hráčov. „Máme náročný program, a keďže chceme, aby hráči hrali na hranici svojich možností, musíme ich nechať aj odpočinúť a zregenerovať, lebo hráme zápas každé tri dni. Okrem dlhodobo zranených Yilmaza s Grendelom má menšie problémy Tavares, no pripravený bude Alex Sobczyk, ktorý nedohral zápas so Sereďou,“ uviedol lodivod Spartaka Trnava, ktorý v prípade postupu do 3. predkola bude čeliť jednému z dvojice Racing Strasbourg – Maccabi Haifa.

 

Lokomotiv Plovdiv nemal dobrý štart do sezóny. Nestačil na Ludogorec Razgrad vo finále Superpohára a nevyšlo mu ani úvodné ligové kolo, v ktorom prehral na pôde Cherno More. Odvtedy sa však Plovdiv naštartoval, v lige vyhral posledné dva súboje a ak zarátame aj triumf s Trnavou v EL, ťahá trojzápasovú víťaznú sériu.

 

Spartak Trnava - žreb

 

Veriť na zázraky sa oplatí

 

Že sa oplatí veriť na zázraky Spartak Trnava dokázal v predošlom kvalifikačnom kole Európskej ligy. Po prehratom úvodnom súboji na pôde Radniku Bijeljina 0:2 mu málokto veril v otázke postupu. A vidíte, predsa Trnava prešla ďalej. Preto Spartak neradno podceňovať. Identickú situáciu zažíva aj v 2. predkole. Len s tým rozdielom, že má proti sebe kvalitnejšieho súpera. Pridá sa napriek tomu k ŠK Slovan Bratislava a zahrá si v 3. predkole Európskej ligy?

 

Sila Trnavy na domácej pôde je však výrazne vyššia ako vonku, o tom bez debaty. Potrebné je si uvedomiť, že v prvom zápase vonku Trnava neinkasovala gól z hry, domáci dvakrát skórovali z penalty. Spartak sa pokúsi spraviť všetko pre postup, či sa to podarí, nevedno. Ale výhra zostane doma. DoubleStar Bet vypísal na víťazstvo Trnavy zaujímavý kurz 2,03, ktorý sa vzhľadom k uvedeným skutočnostiam zaiste oplatí hrať. Sila Trnavy je doma, to zistí Lokomotiv vo štvrtok na vlastnej koži.

 

Reaguj na aktuálny vývoj v stretnutí Spartak Trnava – Lokomotiv Plovdiv a nezabúdaj, že najširšia ponuka LIVE zápasov na Slovensku je práve v DoubleStar Bet!

foto: web spartak.sk