Brazília na Copa América
Analýza – Copa América: Titul pre domácich “kanárikov” alebo ďalší peruánsky šok?
7. júla 2019
Nadal a Federer
Predvedú Federer a Nadal po 11 rokoch na Wimbledone ďalší pamätný súboj?
11. júla 2019
Ukázať všetko

Uvidí Tehelné pole víťazný návrat do pohárovej Európy po takmer 10 rokoch?

Slovan Bratislava

Streda bude veľký deň pre celý slovenský futbal i pre mesto Bratislava. Slovan vstúpi do kvalifikácie Ligy majstrov a vydá sa na strastiplnú cestu za dosiahnutím vytúženej účasti v skupinovej fáze. Na Tehelné pole sa pohárová Európa vracia po takmer 10 rokoch! Bude to víťazný návrat?

Kurzy na Ligu majstrov

 

Hviezdy majstrovského tímu zostali pokope

 

Poznáte to určite veľmi dobre. Tím, ktorý spravil na Slovensku úspech sa cez leto ako mávnutím čarovného prútika kompletne obmenil. Dôvod? Po úspešných hráčoch bol vždy veľký dopyt a lákavé peniaze v slovenských reáliách spravili svoje, kluby hviezdy uvoľnili. Futbalový Slovan sa pustil iným smerom. Koncepčným. Nechce tím na sezónu, ale pracuje smerom do budúcnosti.

 

Aj preto sa vedeniu podarilo udržať v lete kľúčových hráčov a strojcov majstrovského úspechu. Zmluvy predĺžili najlepší ligový strelec Andraž Šporar či brankár Dominik Greif, o ktorého mal záujem údajne aj portugalský klub FC Porto. Navyše vedeniu sa podarilo získať posily v podobe Myentyho Abenu či Erika Daniela, ktoré by mali zvýšiť konkurenciu v tíme. Potrebnú na udržanie zdravej konkurencie a motivácie hráčov.

 

Vydarená príprava

 

Zverenci Martina Ševelu mali krátke leto. Po tom, ako získali majstrovský titul si chvíľu ožívali opojné pocity triumfu, no začiatkom júna už hráči zarezávajú v letnej príprave. Blok prípravných stretnutí ukázal, že nastavenie tímu zostalo rovnaké ako po celú uplynulú sezónu – víťazné. Belasí odohrali v príprave šesť stretnutí, z nich päť doviedli do víťazného konca a len so Slováckom hrali nerozhodne. Väčšinou hral Slovan proti českým súperom, najcennejší skalp bol určite ten Slavie Praha.

 

„Veľmi si cením víťazstvo nad Slaviou Praha. Tréner Chelsea Maurizio Sarri po štvrťfinálovom dvojzápase Európskej ligy povedal, že ešte nevidel lepšie fyzicky pripravené mužstvo. My sme sa Slavii aj po tejto stránke vyrovnali a dosiahli sme výsledok, ktorý nám ešte zvýšil zdravé sebavedomie pred štartom nového ročníka,” vypichol spomínaný triumf tréner Ševela pre oficiálny klubový web Slovana Bratislava.

 

Štart do Ligy majstrov proti majstrovi Čiernej Hory

 

Do kvalifikačnej fázy Ligy majstrov vstúpi Slovan Bratislava proti majstrovi Čiernej Hory – tímu Sutjeska Nikšič. Pre slovenských fanúšikov možno veľká neznáma, no tréner Martin Ševela i celý realizačný tím si už súpera stihol veľmi podrobne naštudovať. „Ich hra je postavená na dobrej organizácii a defenzíve, odkiaľ sa snažia vyrážať do rýchlych protiútokov. Sú nebezpeční z ofenzívnych štandardných situácii, pri ktorých využívajú vysokých a dobre stavaných hráčov. Bolo by nesprávne si myslieť, že nás čaká niečo jednoduché,” varuje tréner Ševela.

 

Rešpekt a pokora sú potrebné pred každým zápasom. Na druhej strane si však v Slovane plne uvedomujú, že do dvojzápasu proti Sutjeske Nikšič vstupujú v pozícii výrazného favorita. „Na druhej strane, kvalita je na našej strane a naplno pôjdeme za tým, aby sme ju preniesli aj na ihrisko. Dá sa predpokladať, že my budeme tí dominantní a budeme mať častejšie loptu na kopačkách. Treba však byť trpezliví, postupne nájsť cestu cez obranu súpera a využiť príležitosti, ktoré sa určite naskytnú. Myslíme aj na pohárovú matematiku, takže našou ambíciou je neinkasovať a streliť čo najviac gólov, aby sme si vytvorili výhodnú pozíciu do odvety,” načrtol herný plán kouč belasých.

 

Čo tipovať na Slovan v Lige majstrov?

 

Sutjeska Nikšič sa predstavil aj vlani v kvalifikácii Ligy majstrov. Tím z Čiernej Hory však stroskotal hneď na prvej prekážke. V dvojzápase s kazašským FC Astana nedala Sutjeska ani gól, vonku prehrala 0:1 a v domácej odvete 0:2. Sutjeska neinkasuje veľa gólov. Ako hovoril aj tréner Ševela, tento tím zdobí precízna defenzívna hra a dôsledné dodržiavanie taktických pokynov.

 

Pre oba tímy navyše pôjde o prvý súťažný duel po dlhej letnej prestávke a o nepresnosti určite núdza nebude. Navyše nervozita bude zväzovať nohy hráčom na oboch stranách, predsa len, nehrá sa o fazuľky. Dá sa očakávať, že Slovan zápas zvládne a zvíťazí, no žiadny gólostroj to nebude. Domáci vedia, že inkasovaný gól doma v pohárovej matematike nie je to najlepšie a myslím, že vyhrajú na nule. No hostia nemajú obranu deravú ako ementál, preto sa mi javí veľmi hodnotný kurz 1,98 na tip menej ako 2,5 gólov v stretnutí z ponuky DoubleStar Bet.

 

Reagovať na aktuálne dianie v zápase kvalifikácie Ligy majstrov Slovan Bratislava – Sutjeska Nikšič môžete pri tipovaní naživo. Nezabúdajte, že DoubleStar Bet vám prináša najširšiu ponuku LIVE stávok na Slovensku.

 

zdroj foto: Twitter Slovan Bratislava