Cori Gauff na Wimbledone
Analýza – Wimbledon: Zastaví Rybáriková 15-ročnú premožiteľku Venus Williams?
3. júla 2019
Brazília na Copa América
Analýza – Copa América: Titul pre domácich “kanárikov” alebo ďalší peruánsky šok?
7. júla 2019
Ukázať všetko

Tour de France štartuje! Získa Peter Sagan rekordný siedmy zelený dres?

Peter Sagan

Peter Sagan je fenomén, ktorý presahuje hranice športu. Jeho meno je zárukou úspešnosti, bol tvárou mnohých reklamných kampaní. Dokonca bol nominovaný v ankete o Najväčšieho Slováka. Aktuálne je pripravený zabojovať o rekordný siedmy zelený dres na prestížnej Tour de France.

Kurzy na Tour de France 2019

Po ôsmich rokoch v obyčajnom drese

 

Nielen vďaka priam fenomenálnym šprintérskym schopnostiam bol Peter Sagan v súťažnom cyklistickom pelotóne veľmi ľahko v posledných rokoch rozpoznateľný. V dave vyčnieval aj svojimi dresmi. Či už to bol dres majstra sveta, majstra Slovenska, žltý alebo zelený dres na Tour de France.

 

Všetko to začalo na majstrovstvách Slovenska 2011. Od triumfu na domácom šampionáte nosil špeciálne tričká dlhých osem rokov. V roku 2012 obhájil titul majstra Slovenska, aby následne prvýkrát získal zelený dres na Tour de France. Po “hetriku” titulov majstra sveta vlani na šampionáte v Innsbrucku nezvíťazil. A na nedávnych domácich majstrovstvách neobhájil titul slovenského šampióna.

 

Znamená to, že na štartovacej čiare Tour de France 2019 bude prvýkrát po ôsmich rokoch v obyčajnom tímovom drese. Možno mu to ale pomôže v tom, že na jeho ramenách po rokoch nebude ležať až taký veľký tlak a s uvoľnenosťou môžu prísť opäť pozitívnejšie výsledky.

 

Pred Tour de France vo výbornej forme

 

Peter Sagan má na konte šesť zelených dresov pre najlepšieho v bodovacej súťaži. K tomu jedenásť etapových triumfov. Tieto úspechy sú neprehliadnuteľné a tak opäť bude patriť medzi najsledovanejšie postavy hviezdneho pelotónu, ktorý tradične prvú etapu odštartuje v belgickom Bruseli.

 

„Ciele sú rovnaké ako každý rok – boj o etapové víťazstvá a zelený dres v bodovacej súťaži. Víťazstvá sú vždy potrebné ako pre tím, tak aj pre Petra. Nimi sa predsa posúva k zelenému dresu, to je naša priorita. Je takých desať etáp, kde by sa dalo útočiť a veľa toho utvoriť,“ načrtol ciele a stratégiu športový riaditeľ tímu Bora-Hansgrohe Ján Valach v rozhovore pre slovenské médiá krátko po skončení majstrovstiev Slovenska.

 

Valach si pochvaľuje Saganovu formu a pripravenosť pred cyklistickým sviatkom. Prízvukuje, že Peter Sagan chce ťažiť najmä z dlhoročných skúseností, ktoré sú veľmi potrebné na úspech. „Peter vyzerá dobre, ale nedá sa povedať, ako je na tom v porovnaní s minulými rokmi. Je pripravený, silný, ale povedal by som iným spôsobom silný, ako keď bol mladý. Myslím si, že je v stave zabrať, keď to bude potrebné. Dôležitým faktorom sú skúsenosti. V pelotóne si ich treba odjazdiť a on to už odjazdené má.”

 

Sagan ukázal výbornú formu na nedávnych pretekoch Okolo Švajčiarska. Práve na výkonoch z tohto podujatia by sa dalo stavať a zobrať sa z Tour de Suisse dá iste mnoho pozitív. „Ukázal tam solídnu formu. Vyhral etapu, bol v žltom drese, získal čierny dres a aj v náročných horských etapách v alpských priesmykoch sa dokázal dlho držať v prvej skupine,“ pripomína Valach.

 

Tipujte na Sagana a Tour de France s DoubleStar Bet

 

DoubleStar Bet si pre vás s blížiacim sa cyklistickým sviatkom Tour de France pripravil bohatú ponuku príležitostí. Napumpovať poriadnu dávku adrenalínu do žíl pri sledovaní jednotlivých etáp vám pomôže pestrá paleta ponúkaných stávok. Tipovať môžete víťazov jednotlivých etáp, či súboje kto bude lepší z vypísaných dvojíc pretekárov. Vyhrá podľa vás Peter Sagan hneď prvú etapu? Ak slovenskému fenoménovi na dvoch kolesách veríte, môžete si pekne zarobiť pri stávke v kurze 6,50.

 

S DoubleStar Bet môžete navyše získať aj zaujímavý Férový 20 EUR Bonus. Čo tak ho využiť práve na Tour de France?

 

Foto: Twitter Peter Sagan (@petosagan)