Maskot Macejko zdraví fanúšikov hokeja.
Macejko prvýkrát už na Kaufland Cupe
6. februára 2019
Petra Vlhová a slovenskí fanúšikovia
2 minúty skutočných emócií vďaka Petre Vlhovej
17. februára 2019
Ukázať všetko

Svetový pohár v biatlone pokračuje v Canmore

Biatlonistka pri streľbe

Biatlonistka pri streľbe.

Z európskych stredísk sa biatlonová špička sťahuje na americký kontinent. Vo štvrtok večer 7. februára 2019 stredoeurópskeho času sa priaznivci biatlonu môžu tešiť na individuálne preteky mužov a žien.

Ak nezamrzneš, vyhráš

Oproti európskym strediskám však v Kanade vládne tuhá zima a teplomery ukazujú menej ako 15 stupňov Celzia pod nulou. Aj preto sa organizátori rozhodli k radikálnemu kroku zmien v programe disciplín v úvodný súťažný deň. Pozrite sme si kompletný program disciplín aj so Slovákmi, ktorý nás v štáte Alberta čaká.

Takéto počasie aké mali pretekárky v talianskej Antholz/Anterselve vystriedalo studené peklo.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Mužský aj ženský biatlonový závod si môžete pozrieť naživo vo futbalových časoch od 20:20. Dátové centrum organizátora, Medzinárodnej Biatlonovej Únie Svetového pohára – BMW IBU Biathlon World Cup, bude určite v čase pretekov nápomocné všetkým fanúšikov biatlonu, ktorí si budú chcieť detailne pozrieť výsledky Slovákov, či svojich favoritov.

 

Dejisko pretekov pre medzinárodnú biatlonovú rodinu predstavila kanadská reprezentantka a rodáčka z Canmore Rosanna Crawford. 

Biatlonová disciplína zažije premiéru

Krátke individuálne preteky sú novým formátom biatlonovej disciplíny. Bola schválená na minuloročnom kongrese IBU v meste Poreč v Chorvátsku. Nahradiť má v prípade nepriaznivých poveternostných podmienok, hlavne chladu, klasický individuálny závod.
A práve dnes prichádza situácia, keď sa v BMW IBU svetovom pohári táto novinka uplatní. Prvý test zažila v IBU Cup v januári v stredisku Arber. Teplota sa v Canmore pohybuje na úrovni -15.00 stupňov Celzia a táto teplota sa predpovedá aj približne v čase začiatku pretekov.
Čo sa zmenilo ?
Cieľom organizátorov je zabezpečiť ochranu zdravia biatlonistov. Skrátením trate u žien z 15 km na 12,5 km a u mužov z 20 km na 15 km, tak skrátili celkový čas pretekov zhruba o 10 minút. Pri minutom terči však nebude pripočítaná trestná minúta, ale iba 45 sekúnd. Rovnako u mužov a u žien. Paulína Fialková predstavila pomôcku, ktorá mrazu odoláva. Možno aj preto ju uvidíme na štarte 😉

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Paulína Fialková (@paja.fialkova),

Fialková aj Kuzminová v Canmore

Slovenské vlajky budú v mrazivom Canmore reprezentovať Paulína Fialková a Anastasiya Kuzminová. Postavia sa na štart dvoch pretekov. Chýbať však bude slovenská štafeta. Mužské kvarteto tradične tvorí Tomáš Hasilla (1), Michal Šíma (94), Martin Otčenáš (33) a Matej Kazár (54). V úvodnom skrátenom individuále nastúpia so štartovnými číslami uvedenými v zátvorke. Ženy štartujú s krátkym odstupom za sebou s číslami 25 a 26. Takéto privítanie čakalo náš biatlonový tím po príchode za oceán.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa Anastasia Kuzmina (@nastja.kuzminova),

Program v Canmore

07. február 2019 20:20 Muži 15 km Krátke individuálne preteky (Hasilla, Kazár, Otčenáš, Šíma)
07. február 2019 22:55 Ženy 12.5 km Krátke individuálne preteky (Kuzminová, P. Fialková)
08. február 2019 20:30 Muži 4 x 7.5 km štafeta (Hasilla, Kazár, Otčenáš, Šíma)
08. február 2019 22:45 Ženy 4 x 6 km štafeta (bez Slovenska)
09. február 2019 19:00 Muži 10 km šprint (Hasilla, Kazár, Otčenáš, Šíma)
09. február 2019 22:00 Ženy 7,5 km šprint (Kuzminová, P. Fialková)

Biatlon naživo v DoubleStar

Najtipovanejší zimný individuálny šport na Slovensku si užite so slovenskou dvojhviezdou. Priame prenosy v kluboch a prevádzkach DoubleStar dopĺňa pestrá ponuka kurzov na víťazstvo v pretekoch, či množstvo duelov v stávkovej kancelárii DoubleStar Bet. Stav si online naživo, či pred zápasom alebo vyskúšaj stávku LIVE na svojho favorita priamo pri šikovnej obsluhe.

REGISTROVAŤ SA