Dmitri Obukhov posilou Dukly Trenčín
Dmitri Obukhov na 5 zápasov do Dukly Trenčín
8. januára 2019
Hokejisti pri buly.
Nečakaný hit Ovečkina na Cháru
11. januára 2019
Ukázať všetko

Stane sa z Ligy majstrov víkendový ťahák?

Kalendár Ligy majstrov

 

V blízkej dobe môže údajne prísť radikálna zmena v prestížnej futbalovej súťaži. Jej zápasy by sa miesto tradičného termínu v strede týždňa hrali cez víkend. Nechajme sa prekvapiť, či ide o fakt alebo výsledok hoaxu?

 

Zásah do programu Ligy majstrov

 

Informácia prišla od Elliota Richardsona, predsedu známeho portálu o futbale Dugout. Vo svojom tweete uviedol aj hlavný dôvod s dodatkom, že novinku o potenciálnej revolučnej zmene má z „veľmi dobrých zdrojov“.

 

UEFA by podľa jeho zdrojov mala maximalizovať sledovanosť pre ázijské a americké publikum. Práve presun zápasov na víkend by mohol ponúknuť fanúšikom európskych TOP klubov väčší priestor aj v mimoeurópskych oblastiach.

 

 

Ako by vyriešil neporiadok v programe najlepších európskych líg, ktoré sa pravidelne hrajú cez víkend? Odpoveďou je presun termínu hracieho dňa kolidujúceho s Ligou majstrov na utorok alebo stredu. Vyzerá to dosť jednoducho, čo poviete?

 

Liga majstrov už pozná víkendový hrací termín. Sobotné, zväčša májové finále, je v súťaži na programe už 10 rokov po sebe. Inak tomu bolo naposledy v stredu 27. mája 2009 v Ríme, keď FC Barcelona porazila Manchester United 2:0. Môže byť tento 10 ročný test sobotňajšieho finále predzvesťou obrovskej zmeny?

 

Od roku 2003/2004 ma Liga majstrov formát ôsmich skupín po 4 tímy. Z každej postupujú dva najlepšie do jarnej vyraďovacej fázy. Osemfinále tak vo februári vytvorí 8 dvojíc. Na jedno mužstvo v máji čaká vysnívaný titul. V roku 2019 ho niektorý z klubov oslávi na štadióne Wanda Metropolitano v Madride, domovskom stánku Atlética Madrid. A práve Los Colchoneros stále žijú sen o domácom finále v sezóne 2018/2019. Slováci si ju môžu pozrieť tento rok inde ako boli zvyknutí. Výhradným distribútorom televíznych práv na Slovensku sa stal Orange.

 

Na vyjadrenie známej osobnosti futbalového zákulisia a marketingu reagovalo aj známe nemecké periodikum Sport BILD. Podľa neho by do hlavnej fázy Ligy majstrov mohlo čoskoro nastúpiť 8 tímov do 4 skupín, ak by došlo k preloženiu programu zo stredu týždňa na víkend. Naznačil tak, že v najbližšej dobe takúto zmenu neočakáva.

 

Zmeny v Lige majstrov 2018/2019

 

Aktuálna sezóna exkluzívnej klubovej súťaže už prešla niektorými zmenami. Spomeňme zmenu času zápasov v tradičné hracie dni, striedanie 4. hráča vo vyraďovacej fáze, rozšírené zostavy pre finále, či hráčske registrácie na prelome skupinovej a play off časti.

 

 

Víkendové hracie dni v najobľúbenejšej futbalovej súťaži na svete by boli skutočne obrovskou reštrukturalizáciou a nevedno, či práve dobre fungujúci formát potrebuje tak drastickú zmenu. Reakcia UEFA na túto myšlienku na seba nenechá dlho čakať.

 

Aký je váš názor na tento mystický futbalový príspevok? Boli by ste za alebo proti?

 

Pripomeňme, že program jarnej edície Ligy majstrov 2018/2019 začína už 12. februára dvoma zápasmi. AS Rím hostí FC Porto a Manchester United privíta Paríž Saint Germain. Kompletná kurzová ponuka v DoubleStar Bet je pripravená.

 

REGISTRUJ SA ⭐️⭐️

 

zdroj: @Sportbible