Príprava ku kopu do lopty pri futbale. Záber na loptu a kopačky.
Najtipovanejšie futbalové zápasy v prvý novembrový víkend
2. novembra 2018
Pohľad zozadu na Mareka Hamšíka pri oslave gólu. Zdroj: instagram marek_hamsik_17_official
Marek Hamšík s 512. štartom za SSC
7. novembra 2018
Ukázať všetko

Slovenský „Miracle on Ice“

Dvaja hokejisti oproti sebe pri vhadzovaní buly.

Inak ako hokejový zázrak nemožno nazvať záver stretnutia slovenskej 2. hokejovej ligy skupiny A Západ, ktorý zviedli domáci HK Iskra Partizánske a HK 91 Senica. Na to, čo sa udialo v sobotu 3. novembra 2018 od 18:00 na zimnom štadióne v Partizánskom sa bude dlho spomínať.

Pravdepodobnosť výhry na bode mrazu

Po prvej tretine to vyzeralo na predčasný koniec nádejí pre domácich. Po zbabranej tretine (0:5) boli domáci zrelí na uterák. Úradoval v nej hetrikom najproduktívnejší hráč 2. hokejovej ligy u nás, Lukáš Dolinajec. Hosťujúci hráč však napokon nebol hrdinom zápasu.

Staviť na domácich – hotový výsmech

Ani najvernejší domáci fanúšik by nestavil groš na vlastných, ktorí ešte v polovici zápasu prehrávali 0:5. No Marián Lunter zavelil k obratu domácich práve v 30. minúte zápasu. Na začiatku tretej tretiny, za stavu 2:5 pre hostí zo Senice, to nebolo omnoho veselšie z pohľadu šiesteho tímu tabuľky 2. hokejovej ligy SR. Ten sa však pozviechal v poslednú možnú chvíľu a odvrátil prehru s posledným 9. tímom tabuľky skupiny A Západ.

Trestal potrestaný

Najmä vďaka Liborovi Káčerovi sa však v úplnom závere diali veci. Ten si v druhej polovici záverečnej tretiny odsedel 2 minúty za napadnutie, ale najlepšie si nechal nakoniec. Video z posledných sekúnd zápasu vás presvedčí o tom, že zázraky sa dejú. Domáci napokon brali všetky body za víťazstvo 6:5 a obrat v posledných 4 sekundách zápasu.

Neskutočný obrat v Partizánskom 3.11.2018 – 2. hokejová liga SR, zdroj: fb @druhaliga

Podobný „comeback“ v NHL

Zaujímavostí v NHL je neúrekom a podobný priebeh zápasu si pamätá aj najpopulárnejšia hokejová liga sveta. No tak neskoré 2 góly v hokeji, ktorých svedkami naživo bolo 273 divákov v Partizánskom, vidia jeho fanúšikovia naozaj zriedkakedy.