Tenisové loptičky zblízka
Australian Open 2019 so Slovákmi
15. januára 2019
Muži s hokejkami počas zápasu v hokejbale
MS v hokejbale 2019 v Košiciach
18. januára 2019
Ukázať všetko

Slovensko s Českou republikou pred MS v hokejbale 2019

Muži pri vhadzovaní puku v hokejbale.

 

Slovenský hokejbal čaká silný rok 2019. Už vo februári sa slovenská reprezentácia ukáže v príprave pred očakávanými MS v Košiciach. O týždeň na to pokračuje jarná časť populárnej slovenskej hokejbalovej extraligy aj s českým zástupcom z Třinca. Ak ste fanúšikovia hokejkových športov, máj a jún máte určite rezervovaný pre svoj šport. Vedzte však, že zatiaľ čo hokejové duely vrcholia v ligových zápoleniach, hokejbal sa vo februári iba prebúdza:)

 

Hokejbal je tvrdý šport

 

Na MS v ľadovom hokeji 2019 v Košiciach a Bratislave sa s Českou republikou nestretneme. Aspoň nie v skupinovej fáze. Pozornosť tak vzbudzuje istejšia priama konfrontácia Slovenska a Českej republiky v hokejbale. Pravdepodobnosť spoločného zápasu na MS 2019 v hokejbale je vyššia. Všetci veria, že sa vo finále objavia semifinalisti posledného šampionátu z roku 2017. Hokejbalové duely s „bratmi“ boli vždy poriadne mastenice. Všetko v rámci fair play. To však už nemôžeme povedať o dueloch so zámorskými súpermi.  V dvoch ukážkových videách si pozrite kam až môžu zájsť emócie pri hokejbalovej frustrácii súpera. Konkrétne v zápasoch Kanady s Českou republikou na MS v roku 2013 a USA so Slovenskom na MS v roku 2017. Niektoré zábery nie sú vhodné pre slabšie povahy!

 

MS v Kanade 2013. Frustrovaný Kanaďan zaútočil na českých hráčov a rozhodcu po skončení stretnutia.

 

Americkí hráči neuniesli prehru so Slovenskom na MS 2017 v Pardubiciach.

 

Slovensko vs. Česká republika – najlepšia príprava

 

Najbližšie si zmeráme sily v Plzni na turnaji troch krajín, kde sa stretneme nielen s domácou Českou republikou, ale aj reprezentáciou Švajčiarska. Tréneri reprezentácie Dušan Danko a Marián Gregorík zverejnili mená hráčov, ktorí sa ho zúčastnia. Zopakujú sa vyrovnané zápasy z MS ako naposledy v Pardubiciach  alebo minuloročnej prípravy v Žiline s výsledkami 2:3 a 2:3 po nájazdoch z pohľadu Slovenska?

 

Turnaj 3 krajín sa koná v Plzni od 15. do 17. februára

 

Nominácia na prípravné zápasy pred MS 2019

 

Nominácia Slovenska:

 

Brankári:

Mišovec Michal (ŠK 98 Pruské), Murček Milan (ŠKB Martin/HBK Diaková)

 

Obrancovia:

Minárik Jozef (LG Slovmatic Bratislava), Blahút Pavol, Horváth Lukáš (obaja Leaders Ružinov), Tupý Tomáš (ŠKB Martin/HBK Diaková), Fodrek Michal (ŠKB Martin),Gajdoš Ivan (obaja HBK Nitrianski Rytieri Nitra), Vidlár Tomáš (HBK Kometa Vrútky),Dejneka Radovan (Kert Park Praha)

 

Útočníci:

Oravec Boris, Pospíšil Tomáš, Olejník Miroslav (všetci MŠK Autostyle Kežmarok), Martinusík Jaroslav, Rampáček Milan, Válek Richard (všetci HBK HOKEJMARKET Skalica), Božík Miroslav (Jokerit Petržalka), Štefan Branislav (HBK Lion Svidník), Piják Lukáš, Rufati Jakub (obaja HBK PROTEF Považská Bystrica), Bilík Peter (LG Slovmatic Bratislava), Vozár Milan, Cíbik Marcel (obaja ŠK 98 Pruské), Fillo Michal(HBK Kometa Vrútky), Behúl Miroslav (Leaders Ružinov)

 

Nominácia Českej republiky:

 

Brankári:

Šimara (Letohrad), Stárek (Pardubice)

 

Obrancovia:

Ďědič, Hrabár (obaja Kladno), Benedikt (Plzeň), Filip, Krejčí (obaja Pardubice), Pospíšil (Rakovník), Kudela (Oberwil), Chyba (Most), Markytán (Prachatice), Šlehofer (Dobřany)

 

Útočníci:

Hnízdil, Štěpáník, Špaček (všetci Kladno), Kruček, Wróbel, Fejfar, Zvonek (Kert Praha), Roušal (Plzeň), Březina, Bílý, Kubeš (všetci Pardubice), Pala, Soukup, Danko (Jihlava)

 

Program turnaja:

 

sobota 16. februára 2019:

10.00 h Slovensko – Švajčiarsko
19.00 h Česko – Slovensko

 

nedeľa 17. februára 2019:

09.00 h Slovensko – Švajčiarsko
13.30 h Česko – Slovensko

 

Hokejbalová extraliga naživo

 

Popularita hokejbalu športu rastie aj doma. Najvyššia ligová súťaž sa hrá v mestách po celom Slovensku, aktuálnu sezónu aj prvýkrát s českým zástupcom z Třinca. Veď posúďte sami. Už niekoľko sezón je najvýchodnejším tímom extraligy Lion Svidník. Ligu dopĺňajú mestá z Turca – Martin, Diaková, Vrútky, z Považia – Pruské a Považská Bystrica, z Bratislavy – Jokerit, Ružinov a LG. Kežmarok, Skalica a legendárna Nitra takisto nechýba v hokejbalovej smotánke. Pozrite si všetky z nich v detaile najvyššej slovenskej hokejbalovej súťaže.

 

Liga má svoje jarné pokračovanie už koncom februára.

 

Program SHbE mužov – február 2018/2019

 

23.02.2019

 

Ružinov – Nitra o 11:00

Martin – Kežmarok o 11:00

Pruské – Jokerit o 13:00

Skalica – Třinec o 13:00

Vrútky – Svidník o 13:00

LG Bratislava – P. Bystrica o 14:00

 

24.02.2019

 

Ružinov – Jokerit o 10:30

 

Bohatá ponuka športov v DoubleStar Bet

 

Hokejkových športov je naozaj veľa. Slovensko sa napríklad zúčastní od 21. januára MS v bandy. Nepoznáte tento šport? Je to ideálny mix ľadového hokeja a hokejbalu. Nájdete ho aj v našej ponuke. Vládnu mu Švédi a Rusi, ktorí si to s najväčšou pravdepodobnosťou vo švédskom Vänersborgu rozdajú 3. februára o prvenstvo. V „slovenskej“ B divízii nám robia spoločnosť tímy Veľkej Británie, Somálska, Číny, Lotyšska a Japonska.

 

Ak preferuješ šport v spojení so zábavou neváhaj a pridaj sa k nám na facebooku @DoubleStar Bet. Využi bezplatnú registráciu a získaj vstupný bonus, vďaka ktorému spoznáš prostredie novej stávkovej kancelárie s najširšou LIVE ponukou na trhu športových stávok.

 

REGISTROVAŤ SA