Penaltová strela vo futbale z kopačky exekútora.
7 krokov ako úspešne zvládnuť pokutový kop
22. januára 2019
Tešiace sa tváre dvoch žien po víťazstve
Osaka a Kvitová vo finále Australian Open aj o post svetovej jednotky
26. januára 2019
Ukázať všetko

Slovenské hokejové reprezentácie pred domácimi MS 2019

Slovenská vlajka medzi divákmi na MS v ľadovom hokeji

 

Hokejový kolotoč v ligách sa v januári ešte nezastavuje. Koniec základnej časti aj zápas hviezd je na programe vo februári. No atmosféra majstrovstiev sveta rezonuje medzi fanúšikmi aj organizátormi čoraz viac. Čo sa udialo na reprezentačnom poli na prelome rokov a čo čaká Slovensko v príprave na domáci šampionát?

 

Nebezpečný precedens po MS juniorov v Kanade

 

Z kanadského šampionátu juniorov s fínskou nadvládou si Slovensko odváža očakávanú štvrťfinálovú účasť a konečné ôsme miesto. Tak ako hráči vzbudzovali pozornosť médií v zápasoch vo Vancouveri a Victorii, podaril sa im husársky kúsok aj po návrate domov, resp. po skončení turnaja.

 

Tri týždne sa čakalo na vyvodenie záverov kauzy medzi 2 hráčmi tímu Ernesta Bokroša voči samotnému trénerovi. Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja na čele s generálnym manažérom slovenských hokejových reprezentácií Miroslavom Šatanom a prezidentom SZĽH Martinom Kohútom uzavrel záležitosť, ktorú inicioval Martin Pospíšil a Miloš Fafrák statusmi na sociálnych sieťach. Nenahnevá si tak Miro svojich fanúšikov?

 

Spoločné vyhlásenie VVSZĽH vrátane Miroslava Šatana a Martina Kohúta k slovnému incidentu po MS U20 v Kanade 2019.

 

Lístky na Slovensko na Kaufland Cup

 

Po dvoch turnajoch v Nemecku a vo Švajčiarsku sa slovenská príprava presúva domov. Vo februári sa na Kaufland Cupe 2019 v Bratislave stretnú naši reprezentanti s Bieloruskom a Ruskom v tretej spoločnej previerke sezóny. Vstupenky sú v predaji na ticketportal.

 

Fanúšikom sa prvýkrát pred MS ukáže aj maskot Macejko, ktorí sa už spolu s vami teší na Majstrovstvá sveta v ľadovom hokeji v Košiciach a Bratislave od 10. mája 2019.

 

Od 7. februára do 9. februára ich môžete povzbudiť osobne na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu v Bratislave. Priebežnú zostavu Slovenska komentoval aj Miroslav Šatan v rozhovore pre oficiálnu facebookovú stránku SZĽH @HockeySlovakia.

 

Stanovisko Miroslava Šatana k nominácii na Kaufland Cup 2019

 

Nominačná zostava Slovenska na Kaufland Cup 2019

 

7. – 9. február 2019, Bratislava, Zimný štadión Ondreja Nepelu

 

V zostave domácej reprezentácie sa objavia dve nové mená, Adamovia. Drgoň zo Zvolena a Liška zo Slovana Bratislava. Vyváženú zostavu doplnil aj Ladislav Nagy, prvýkrát v sezóne. Cieľom je útok na víťazstvo v turnaji 3 krajín.

 

Brankári:

Andrej Košarišťan (HC Nové Zámky, 2/0), Branislav Konrád (HC Olomouc, 20/0)

 

Obrancovia:

Michal Čajkovský (Dinamo Moskva, 46/5), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň, 71/8), Adam Drgoň (HKM Zvolen, 0/0), Martin Fehérváry (HV 71, 16/1), Martin Chovan (HC 07 Detva, 5/1), Mário Grman (Slovan Bratislava, 16/0), Mislav Rosandič (Mountfield HK, 9/0), Michal Sersen (Slovan Bratislava, 112/9)

 

Útočníci:

Samuel Buček (HK Nitra, 2/1), Libor Hudáček (Bílí Tygři Liberec, 92/20), Michal Chovan (HKM Zvolen, 6/1), Milan Kytnár (HKM Zvolen, 11/0), Patrik Lamper (Slovan Bratislava, 10/2, Róbert Lantoši (HK Nitra, 5/0), Adam Liška (Slovan Bratislava, 0/0), Ladislav Nagy (HC Košice, 108/33), Matej Paulovič (Mountfield HK, 16/2), Radovan Puliš (HC 07 Detva, 8/2), Matúš Sukeľ (Slovan Bratislava, 12/0), Rastislav Špriko (HKM Zvolen, 40/4)

 

Program zápasov Kaufland Cupu

 

7. február 2019 – 18.00:
Slovensko – Bielorusko

 

8. február 2019 – 18.00:
Rusko – Bielorusko

 

9. februára 2019 – 16.00
Slovensko – Rusko

 

Realizačný tím počas Kaufland Cupu

 

Generálny manažér: Miroslav Šatan
Manažérka: Zuzana Chrenková
Hlavný tréner: Craig Ramsay
Asistent trénera: Róbert Petrovický
Asistent trénera: Andrej Podkonický
Tréner brankárov: Ján Lašák
Video analytik: Igor Andrejkovič
Lekár: Radoslav Zamborský
Fyzioterapeut: Vladimír Čavojec
Fyzioterapeut: Andrej Foltýn
Výstrojový manažér: Rastislav Ladecký
Výstrojový manažér: Ľuboš Ondrejka
Výstrojový manažér: Juraj Stopka
Média manažér: Peter Jánošík

 

Program zápasov Slovenska na MS U18

 

18. apríl 2019 – 15:30 Rusko vs. Slovensko
19. apríl 2019 – 15:30 Slovensko vs. USA
21. apríl 2019 – 19:30 Slovensko vs. Švédsko
22. apríl 2019 – 15:30 Lotyšsko vs. Slovensko

 

Slovenky U18 s historickým úspechom

 

7. – 13. január 2019, Radenthein – Rakúsko

 

Majstrovstvá sveta divízie IA v Rakúsku dopadli pre Slovenky nad očakávania. Prvýkrát v ére samostatnosti sa prebojovali vďaka 4 víťazstvám a jedinej prehre s mladými Taliankami medzi elitu. Určite sa tešia na súboje v najvyššej kategórii v roku 2020. Čakajú v nej tímy Českej republiky, Švajčiarska, Švédska, Fínska, Ruska, USA a obhajkýň z Kanady. Stanú sa 12.-tou krajinou, ktorá sa v tejto kategórii na MS objaví. Nahradia Japonky, ktoré na domácom turnaji paralelne bežiacom popri MS U18 našej IA divízie v Rakúsku.

 

 

MS U18 hráčov do 18 rokov

 

18. apríla – 28. apríla 2019, Ornskoldsvik, Umea – Švédsko

 

Na severe Švédska sa mesiac pred začiatkom seniorským MS v hokeji koná TOP šampionát hráčov do 18 rokov. Slovenskí fanúšikovia ľadového hokeja si ho určite pamätajú z roku 2017, keď sa na Slovensku tešili zo zlata hráči USA pred Fínmi a Rusmi. Tí nás nešťastne vyradili vo štvrťfinále, po ktorom sme dokráčali k 6. miestu. Minuloročný šampionát v Rusku (Čeljabinsk, Magnitogorsk) ovládli Fíni.

 

Ornskoldsvik a Umea na jar 2019 privítajú budúce hviezdy elitných tímov v Európe, či zámorí. Vstupenky aj pre slovenských fanúšikov môžete objednávať vo forme tiketov na oficiálnej stránke IIHF. Ich cena na zápas sa pohybuje v relácii 10 eur. Celoturnajový tiket v cene desaťnásobku zápasového lístku.

 

Obe mestá sú od seba vzdialené hodinku autom alebo železnicou pozdĺž Baltického mora. Majú hokejovú históriu a skúsenosti. Ornskoldsvik dal hokeju mená ako Naslund, Forsberg, Sedinovcov, či Hedmana. Umea zas má usporiadateľské skúsenosti z roku 2000. Vtedy ako sparing mesta Skelleftea organizovali MS juniorov (U20).

 

Slovenských mladíkov postupne čakajú tímy Ruska, USA, domáceho Švédska a Lotyšska. Cieľom je tradične štvrťfinále a vyhnutie sa bojom o záchranu. Z posledné MS obhajujeme 7. miesto.
Našim chlapcom držíme palce, aby v náročnej skupine obstáli aspoň tak ako po minulé roky.

 

Vstupenky na MS od DoubleStar Bet

 

Majstrovstvá sveta na Slovensku v roku 2019 sú najväčším lákadlom roka pre celú slovenskú verejnosť. Ak sa chcete zúčastniť jedinečného podujatia, ktoré tu bolo naposledy pred 8 rokmi, registrujte sa u nás. Využite vstupný bonus a spoznajte prívetivé prostredie novej stávkovej kancelárie na Slovensku. Sledujte fanúšikovskú stránku na facebooku, či instagrame @DoubleStar Bet a dozvieš sa vždy všetko podstatné.

 

REGISTROVAŤ SA

 

Množstvo cien ako lístky na MS, stávku bez rizika, či voľnú stávku získaš práve sledovaním a aktívnym zapájaním sa do súťaží. Čím viac sa blíži 10. máj 2019, tým viac sa treba pripraviť fandiť svojim favoritom. Prajeme vám veľa šťastia a zábavy s DoubleStar Bet.

 

Komu sa lístky na šampionát nepodarí získať, určite ocení množstvo klubov, ktoré sú na atraktívne prenosy pripravené s kompletnými službami pre fanúšika športu a hokeja zvlášť. Vyskúšajte nový atraktívny Šport Bar alebo jeho menšiu alternatívu po celom Slovensku a získaj peniaze na ruku, pri každom vklade na konto DoubleStar Bet priamo v klube, herni, či bare DoubleStar.

Foto: Slovenská vlajka medzi divákmi na MS v ľadovom hokeji v Dánsku 2018. Zdroj: instagram – @hockeyslovakia