Doplňujúce pravidlá pre súťaže s výhrou „Stávka bez rizika“
19. marca 2019
Biatlonisti Slovenska v sezóne 2018/2019
Biatlonisti Slovenska o existenciu vo štvorici
22. marca 2019
Ukázať všetko

Slovenské biatlonistky pred Holmenkollenom

Slovenské biatlonistky po úspešných pretekoch.

Súťaže Svetového pohára v biatlone sa v Oslo konajú každoročne už viac ako storočie. Finále biatlonového kolotoča sa tak uskutoční na najtradičnejšom mieste. Slovenky Anastasia Kuzminová a Paulína Fialková si idú po pódiové priečky v ďalších z individuálnych súťaží v celkovom poradí.
Výborné výsledky v sezóne budú chcieť potvrdiť práve počas záverečných osláv biatlonu v ročníku 2018/2019. V Národnej lyžiarskej aréne Holmenkollen vzrušujúce podujatia zabávajú nadšených priaznivcov lyžovania už 120 rokov.

Kalkulácie v Holmenkollene

V posledných pretekoch vždy ide o veľa. Tak tomu nebude ani v nórskom biatlonovom super-stredisku. Okrem úspechov v celkovom poradí, poradí v jednotlivých disciplínach u mužov aj žien sa súťaží o medzinárodné koeficienty. Dôležité sú práve pre účasť športovcov v kolotoči biatlonu aj pre budúcu sezónu a to nielen počas svetového pohára, ale aj na majstrovstvách sveta 2020. Tie sa uskutočnia v talianskom stredisku Antholz-Anterselva od 23. februára 2020.

Kurz na víťazstvo Anastasie Kuzminovej v šprinte v Oslo ju radí k favoritkám pretekov. Ak odstrieľa ako na MS v Oestersunde pri zlatej medaile, pravdepodobne sa posunie na TOP 3 pozíciu vo svetovom pohári.

Víťaz Nasťa @7.00

Dôležitá informácia sa týka odpočtu bodov, ktoré zatiaľ sú zahrnuté v celkovom poradí svetového pohára. Každý z pretekárov má nárok na odrátanie dvoch najslabších výsledkov v sezóne. Paulína Fialková ich takticky neabsolvovala v Soldier Hollow a v Canmore boli kvôli „studenému peklu“ zrušené. Anastasia Kuzminová má odpočet bodov veľmi slušný, keďže sa jej odráta iba 5 bodov za 2 najhoršie výsledky. V nesmierne vyrovnanom poradí na prvých miestach tak rozhodne každý detail a odpočet.  Spomeňte si na posledný ročník SP žien. Anastasiu Kuzminovú delili od celkového triumfu Fínky Kaisy Mäkärainen 3 bodíky, čo pri počte 25 bodovaných pretekov v sezóne robí skutočne minimálny rozdiel. O bodovaní jednotlivých disciplín sa dočítate nižšie.

Anastasia Kuzminová o titul v šprinte

O zálusk na malý glóbus za prvú disciplínu, ktorá slovenské reprezentantky v Nórsku čaká, má najväčšie šance zatiaľ prvá Nasťa. Vedie o dva bodíky pred Taliankami Vittozzi a Wierer, ktoré bok po boku vládnu svetovému poháru v celkovom poradí. Po ôsmich šprintoch sezóny tak dobré umiestnenie v poslednom z nich bude mať pre každú z trojice cenu zlata.

Poradie v šprinte 2018/2019 (8 z 9 pretekov)

1. Anastasiya Kuzminová (SVK) 311 bodov
2. Lisa Vittozzi (ITA) – 309 bodov
3. Dorothea Wierer (ITA) – 300 bodov
4. Marte Olsbu Roiseland (NOR) – 288 bodov
5. Monika Hojnisz (POL) – 271 bodov

Koľko bodov do svetového pohára sa udeľuje za poradie v šprinte? Buduje prvých 40 pretekárov. Najviac 60 bodov získava víťaz, 54 druhý, 48 tretí a 43 bodov štvrtý v poradí. Piaty získa 40, šiesty 38, siedmy 36, ôsmy 34 a deviaty 32 bodov. Od 9. – 40. miesta počet bodov zostupne klesá po bode až k číslu 1.

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Úspech neprichádza len tak… Úspech sa buduje… Každý deň pracujem na sebe tak, aby každý další deň bol úspešný. Úspech viacerých ľudí sa znásobuje…aj radosť z úspechu tiež. Ďakujem mojej 4ke👩🏻‍🦰👩‍🦳👧👱‍♀️ za 6 miesto. Ďakujem nášmu timu💪 Ďakujem aj Vám. Bez Vašej podpory by to nešlo 🙏 #Slovakia #DuklaBanskaBystrica #SlovenskyZvazBiatlonu #viessmannslovensko #Tipos #SmeJedenTim #iClinic #TRANSPETROL #TWDsk #KOVAL&spol. #adidasslovakia #Lapua #fischerracefamily #YokoTeamPilot #Roeckl #3M #LionCar #FitLine P.S. jeden z mojich “pracovných” dní. 😉 #2019ostersund ———————————————— Успех не приходит просто так… Каждый день работаю над тем, чтобы следующий день стал успешным. Успех нескольких людей увеличивается в несколько раз, и, радость от такого успеха, соответственно, тоже. Спасибо девчонкам за 6 место, моей команде за работу. Отдельное и самое большое спасибо Вам…за поддержку🙏

Príspevok, ktorý zdieľa Anastasia Kuzmina (@nastja.kuzminova),

 

Paulína Fialková je TOP v individuále

Slovenská dvojka podľa aktuálneho poradia SP má v individuálnych pretekoch istotu druhého miesta v sezóne celkovo. Z troch pretekov sezóny obstála lepšie iba Talianka Lisa Vittozzi. Paulína si brúsi zuby aj na úspech v pretekoch s hromadným štartom, ktoré sú na programe v nedeľu 24. marca 2019. Ponúkame dvojciferný kurz na jej víťazstvo v šprinte v Oslo.

Paulína @18.00

Konečné poradie v individuále

1. Lisa Vittozzi (ITA) – 140 bodov
2. Paulína Fialková (SVK) – 111 bodov
3. Markéta Davidová (CZE) – 102 bodov

Bodovanie v uvedenej disciplíne je rovnaké ako v spomínanom šprinte. Od 60 bodov pre víťaza až po 1 bod pre 40. miesto v individuálnych pretekoch.

Poradie v pretekoch s hromadným štartom (4 z 5 pretekov)

1. Dorothea Wierer (ITA) – 165 bodov
2. Hanna Öberg (SWE) – 160 bodov
3. Paulína Fialková (SVK) – 156 bodov

Známy a populárny „masák“ sa boduje v podobnom duchu ako prvá štyridsiatka v ostatných pretekoch. Jediný rozdiel je, že od 21. miesta sa rozdiel udelených bodov v smere nadol neznižuje po bode, ale po dvoch a 30. – posledný pretekár v hromadnom štarte získa 2 body.

 

 

Program v Holmenkollene

21. marec 2019
16:30 Šprint žien na 7,5 km

22. marec 2019
16:30 Šprint mužov na 10 km

23. marec 2019
15:00 Stíhacie preteky žien 10 km
17:15 Stíhacie preteky mužov na 12,5 km

24. marec 2019
13:45 Preteky s hromadným štartom žien na 12,5 km
16:30 Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km

Biatlon aj v DoubleStar Bet

Kompletná biatlonová ponuka čaká na všetkých fanúšikov biatlonu, ktorí si radi spestria sledovanie priameho prenosu tiketom na svojich favoritov. Viac ako 50 vzájomných duelov, kurzy na celkového víťaza pred pretekmi aj naživo čaká na vás.
Kto má rád biatlonovú mániu, potešte sa poslednýkrát v tejto sezóne. Letný biatlon v príprave na zimu začína až v auguste. Prajeme Slovákom pri nórskom finále SP veľa zdravia, presnú mušku a dosiahnutie želaných výsledkov. Potom kvalitný oddych po náročnej sezóne 2018/2019.

Foto: Radujúce sa slovenské biatlonistky po pretekoch v Novom Meste na Morave 2018/2019. Zdroj: instagram