Serena Williams
Serena Williamsová a jej ďalší útok na rekord Margaret Courtovej! US Open odštartuje súbojom legiend
26. augusta 2019
Serie A ponúkne súboj najlepších: Zostrelí Cristiano Ronaldo Neapol?
29. augusta 2019
Ukázať všetko

Slovan vstúpi do gréckeho pekla! Na postup stačí aj prehra

Slovan Bratislava

Posledný kvalifikačný zápas v bitke o pohárovú Európu má pred sebou futbalový Slovan. Belasá armáda sa v Grécku pobije o miestenku v skupinovej fáze Európskej ligy.

Tipuj Európsku ligu

Rotácia funguje

Kozákova medicína stále funguje. Od jeho nástupu do funkcie trénera Slovan neokúsil horkosť porážky. Cez víkend síce skončila 10-zápasová víťazná séria, no šnúra bez prehry sa natiahla už na 11 zápasov. Slovan v šlágri kola slovenskej ligy hostil na Tehelnom poli Žilinu. V súboji dvoch tímov, ktoré mali na konte päť výhier z piatich zápasov boli belasí lepším celkom. Do 66. minúty hostí nepustili k strele na bránku. Napokon sa duel skončil nerozhodne 1:1.

Tréner Kozák mladší pokračuje v rotácii hráčov. Oproti poslednému stretnutiu spravil v základnej zostave 10 zmien. Týmto ťahom si sľubuje nielen udržanie čerstvosti hráčov pri nabitom programe dvoch zápasov týždenne, ale tiež udržanie pozitívnej atmosféry v tíme, keďže prakticky všetci hráči z prvého mužstva zasahujú do hry a “nevychladnú”.

„Je skvelé, že tréner dáva šancu všetkým hráčom a dáva každému v tíme najavo, že mu verí. Pre nás hráčov je to výborná príležitosť pobiť sa o miesto a vypýtať si ešte viac minút na ihrisku. Skutočne všetci cítime, že môžeme byť dôležití pre tento tím,” vyhlásil Ibrahim Rabiu pre oficiálny web tímu Slovan Bratislava.

Na postup stačí aj prehra

Po remíze so Žilinou si Slovan udržal pozíciu lídra najvyššej súťaže. Hráči a realizačný tím už hodili tento súboj za hlavu a upriamujú pozornosť na štvrtkový kľúčový duel. V odvetnom súboji kvalifikačného finále o postup do skupinovej fázy Európskej ligy nastúpia na pôde gréckeho majstra. Pred týždňom na vypredanom Tehelnom poli vyhral Slovan tesne 1:0 gólom Myentyho Abenu v 94. minúte.

Myenty Abena

Dvojzápas je len v polovici a Slovan má pred sebou tú náročnejšiu druhú časť. V Grécku to bude peklo. Domáci musia hrať na víťazstvo. Nič iné ich v hre neudrží. Slovan za istých okolností môže postúpiť aj po prehre. A to v prípade, že prehrá rozdielom jedného gólu a v stretnutí aspoň raz skóruje. Domáca výhra bez inkasovaného gólu v prvom zápase poskytuje i takýto luxus.

„Na Žilinu už nemyslíme, tá je za nami. Máme hlavy hore a udržiavame si pozitívne nastavenie. V Grécku nás nečaká nič jednoduché, ale poctivo sa pripravíme, aby sme dosiahli výsledok, aký si všetci prajeme,“ vyhlásil Rabiu pred odvetou v Grécku.

PAOK Solún, ktorý získal grécky titul bez jedinej prehry, vstúpil do novej ligovej sezóny víťazstvom doma proti Panetollikosu 2:1. Zavrite hranice! Písali grécke médiá na adresu PAOK Solún po prehre na Tehelnom poli. Tunajšie médiá hráčov vôbec nešetrili. Dá sa očakávať, že o to nabudenejší grécky majster bude v domácej odvete. Najmä pred vypredaným hľadiskom. Slovan čaká búrlivá atmosféra.

PAOK Solún nezvláda koncovky

PAOK Solún bude pod obrovským tlakom. MUSÍ, Slovan môže. To je obrovský rozdiel. Belasí môžu hrať uvoľnene, nemusia sa nikam hrnúť. Majú náskok z prvého zápasu. Základom je pozorne brániť, vyčkávať na chyby súpera, využívať príležitosti na protiútoky. Tie sa iste naskytnú, keďže PAOK bude musieť postupom času otvoriť hru, nakoľko musí vyhrať ak chce postúpiť.

Slovan je vo výhodnej pozícii a bol by hriech ju nevyužiť. Navyše PAOK Solún akosi v úvode sezóny nefunguje defenzíva. Grécky majster odohral zatiaľ 4 zápasy vo všetkých súťažiach a v každom z nich inkasoval. Pokrivkáva aj mentálna stránka, lepšie uvedené koncentrácia hráčov. Čo pekne vidieť na nezvládnutých záveroch zápasov. Cez víkend s Panetollikosom inkasoval PAOK gól v 92. minúte. Predtým so Slovanom v 94. minúte. V odvete na pôde Ajaxu v 85. minúte.

PAOK je silný súper, no má svoje slabiny. Pokiaľ si hráči Slovana udržia koncentráciu, budú kvalitne brániť a využijú príležitosti, ktoré sa zaručene naskytnú, majú šancu postúpiť. Miestenku do skupinovej fázy EL získajú aj v prípade prehry, no musia streliť gól. Ako naznačujú riadky vyššie, je veľmi reálne, že sa im to podarí. DoubleStar Bet vypísal na to, že Slovan v odvete v Grécku skóruje, výborný kurz 2,33.

Nezabúdaj, že v DoubleStar Bet je najširšia ponuka LIVE stávok na Slovensku a nevyužiť ju by bol hriech. Tipovať kedykoľvek a odkiaľkoľvek môžeš prostredníctvom mobilnej aplikácie.