Odmena pre tipujúcich
30. augusta 2018
Máte v obľube kombinácie?
31. augusta 2018
Ukázať všetko

Slovan Bratislava končí v druhom kole Slovnaft Cupu!

Pohodlný náskok 2:0 v polčase si udržal obhajca titulu až do konca stretnutia. Ktovie, či už vtedy tušil, čo sa bude diať o pár hodín za “zeleným” stolom. Mužstvo TJ ISKRA Horné Orešany sa za výsledok vôbec nemuselo hanbiť, no skutočná odmena prišla až po zápase.

Nešťastník Marin Ljubičič

Nová akvizícia v drese Slovana Bratislava, ktorá smutne opustila tím DAC Dunajská Streda, sa stala po zápase druhého kola Slovenského pohára 29.8.2018 už v drese ŠK Slovan Bratislava opäť stredobodom pozornosti. Médiami pretriasaný defenzívny stredopoliar sa tešil novému angažmánu, no jeho návrat na trávnik nedopadol najlepšie.

Športovo-technická komisia SFZ rozhodla

Marin Ljubičič odohral Slovnaft Cup v rovnakej fáze (2. Kolo) aj v drese DAC Dunajská Streda. Bolo to 8.8.2018 na ihrisku MŠK Púchov s výsledkom 5:2 pre hostí. A keďže pravidlá Slovenského futbalového zväzu neumožňujú štart hráča v rovnakej fáze súťaže v dvoch rôznych dresoch, jediným výsledkom je kontumácia zápasu. Do tretieho kola tak postupujú hráči TJ ISKRA Horné Orešany kontumačným výsledkom (3:0). Ich najbližším súperom tak bude mužstvo MFK Vrbové.

Čo na to Slovan?

Keďže za štart hráčov v príslušných súťažiach je podľa predpisov zodpovedný výhradne klub, čo je obsiahnuté aj v pravidlách a predpisoch aplikovaných pre Slovenský pohár, stanovisko klubu pre športový portál ProFutbal.sk znie takto: „ŠK Slovan Bratislava je pripravený niesť dôsledky za toto fatálne zlyhanie. Takáto chyba sa na tejto úrovni jednoducho nemôže stať. Zodpovednosť a vinu nesie celý realizačný tím prvého mužstva, ktorý si neoveril fakty a pripustil, že Ljubičič v pohári nastúpil. Celú situáciu si interne rozoberieme a určite vyvodíme následky.“

Po vypadnutí z Európskej ligy aj zo Slovenského pohára ešte pred koncom prázdnin, sa tak môže Slovan plne sústrediť na slovenskú Fortuna Ligu. Uvidíme ako sa mu bude dariť napĺňať predsezónne ciele na tomto poli.