Real Madrid
Bitka o Madrid! Uháji Real pozíciu lídra?
27. septembra 2019
FC Barcelona
3 najlepšie tipy na Ligu majstrov 2.10.2019
2. októbra 2019
Ukázať všetko

Rozšíri Peter Sagan zbierku svojich titulov na MS? Toto hovorí v jeho prospech

Peter Sagan

V nedeľu sa slovenský cyklista Peter Sagan v anglickom Harrogate pokúsi získať už svoj štvrtý titul z MS. Podarí sa mu to?

Tipuj Sagana na MS 2019

V roku 2017 v nórskom Bergene Peter Sagan zavŕšil zlatý hetrik titulov z MS. Predtým triumfoval v Richmonde a Dohe. Stal sa prvým cyklistom, ktorý MS vyhral trikrát v sérii. Vlani na MS v Rakúsku Sagan preteky nedokončil, kopcovitý profil trate mu jednoznačne nesedel. Dúhový dres má však veľkú šancu získať opäť na tohtoročných MS v Anglicku, kde sa pôjde na trati ako ušitej pre klasikárov. 

Profil trate hrá v prospech Sagana

Peter Sagan v lete rekordný siedmykrát získal na prestížnej Tour de France zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. Záverečné sústredenie pred MS v Anglicku absolvoval vo vysokej nadmorskej výške v Utahu. Následne absolvoval kanadské klasiky v Québecu a Montreale. V Québecu obsadil druhé miesto, v Montreale nebol v elitnej dvadsiatke. Ako však sám hovoril, o výsledky na týchto podujatiach nešlo. Podstatné bolo otestovať si formu a výkonnosť v kvalitnom pelotóne. Týždeň pred MS ešte ladil formu na dvoch klasikách.

Šance Petra Sagana na štvrtý titul z MS vidí v pozitívnych farbách aj bývalý cyklista Peter Velits. „Myslím si, že Peter má aktuálne dobrú formu, tak ako to uňho býva zvykom. Na majstrovstvá sveta sa pripravil zodpovedne a je favorit na zlato. Vyhovovať mu bude aj to, že nie sú dlhé a náročné stúpania. Na trati sa bude často dobrzďovať, keďže je veľmi technická s úzkymi cestami. Peťo je komplexný cyklista a bude to preňho výhoda,” vyhlásil pre portál šport24.sk.

Pred MS v Anglicku sa intenzívne riešilo, že Saganovou nevýhodou môže byť menšia podpora členov tímu. Velits si však myslí, že tento faktor Sagana negatívne neovplyvní. „To, že Peter bude mať v Anglicku iba troch pomocníkov, nevidím ako výrazný problém. Peter je v podstate samostatná jednotka a preteky dokáže vyhrať aj sám.”

Sagan podľa bookmakerov druhý najväčší favorit

V prospech Petra Sagana hovorí hneď niekoľko faktorov. Kratšie a menej náročné stúpania, technický profil trate s užšími a kľukatejšími cestami, kvalitná forma i očakávané typické sychravé anglické počasie. Vyhovujú mu teploty od desať do dvadsať stupňov a ani očakávané výdatné zrážky, nakoľko dobre zvláda jazdu na mokrej vozovke.

Peter Sagan je podľa kurzov druhým najväčším favoritom na víťazstvo po Mathieu van der Poelovi. Ak si vsadíte na triumf slovenského Tourminátora v DoubleStar Bet, môžete svoj vklad zúročiť v prípade úspechu krásnym kurzom 5,30

foto: twitter Peter Sagan