Manchester City
TOPka futbalového víkendu: Manchester City verzus Tottenham!
16. augusta 2019
Liverpool
Bitka o lídra Premier League! Súboj Liverpool – Arsenal synonymom gólových hodov
23. augusta 2019
Ukázať všetko

Pridá Slovan jubilejnú desiatu výhru? Proti Stoch a jeho PAOK Solún

Slovan Bratislava

Posledná prekážka stojí pred ŠK Slovan Bratislava na ceste do skupinovej fázy Európskej ligy. Grécky majster PAOK Solún, v kádri so slovenským reprezentantom Miroslavom Stochom. Belasí rozhodne pred dvojzápasom nie sú favoritom.

 

Tipuj Európsku ligu

 

Jubilejná desiatka?

 

Všetko zlé je na niečo dobré. Presvedčil sa o tom aj Slovan. V kvalifikácii Ligy majstrov prekvapujúco nestačil na Sutjesku Nikšič. Následne prišli rošády na pozícii hlavného trénera. Okamžité odvolanie Martina Ševelu, ktorého nahradil nakrátko dovtedajší asistent Vladimir Radenkovič. Na lavičke vydržal len jeden zápas. Nahradil ho kouč juniorky belasých Ján Kozák mladší.

 

Pod Kozákovým vedením Slovan vyhral všetkých osem zápasov. Celkom ťahajú belasí deväťzápasovú víťaznú šnúru. V kvalifikácii EL vyradili kosovský tím Feronikeli aj írsky Dundalk. V lige Slovan vyhral zatiaľ všetkých 5 stretnutí. Sebavedomie z Kozákovej družiny srší, svedčí o tom aj skóre z posledných troch duelov vo všetkých súťažiach – 11:1. Dobrou správou pre Slovan je kompletný stav kádra, všetci hráči sú zdraví a k dispozícii trénerovi Kozákovi.

 

Titul bez jedinej prehry

 

PAOK Solún vstupuje do dvojzápasu so Slovanom v pozícii favorita. V minulej sezóne získal grécky titul bez jedinej prehry. Pridal k nemu aj triumf v pohári. V lete získal späť slovenského reprezentanta Miroslava Stocha, ktorý sa do Solúna vrátil po úspešnom pôsobení v drese Slavie Praha. Zatiaľ si ale miesto v základnej jedenástke nezískal, do zápasov naskakuje zväčša z lavičky.

 

Slovan si uvedomuje silu a kvalitu nasledujúceho súpera, má rešpekt no strach nie. „Vieme, že PAOK je veľmi silný, ale v európskych pohároch býva úloha favorita veľmi zradná. Sami sme sa o tom presvedčili na vlastnej koži. Začíname za stavu 0:0 a všetko je otvorené. Určite sa ich nezľakneme, naopak, veríme vo svoje schopnosti a tešíme sa na túto výzvu,“ vyhlásil pre oficiálny klubový web ŠK Slovan Bratislava Aleksandar Čavrič.

Nepripúšťať si tlak

 

Zaujímavá bude konfrontácia Jána Kozáka mladšieho s Miroslavom Stochom. Kedysi boli spoluhráčmi v národnom tíme. Otec súčasného trénera Slovana Ján Kozák starší mal v čase pôsobenia pri reprezentácii konflikt práve so Stochom a následne sa rozhodol vyradiť ho z tímu a nenominoval ho. Kozák mladší na predzápasovej tlačovke hovoril o tom, že Stocha ako hráča rešpektuje, to ostatné si radšej nechal pre seba.

 

Slovan má pred sebou mimoriadne dôležitý dvojzápas. V prípade, že by prekvapujúco vyradil PAOK Solún a vybojoval si účasť v skupinovej fáze Európskej ligy, dal by zabudnúť na sklamanie z vypadnutia v kvalifikácii Ligy majstrou so Sutjeskou Nikšič. Hráči však nesmú podľahnúť tlaku. Uvedomuje si to aj Aleksandar Čavrič.

 

Je to veľký zápas, ale netreba si pripúšťať tlak, snažíme sa pripravovať ako na každý iný duel. Sme veľmi radi, že máme šancu ukázať naše schopnosti proti silnému európskemu klubu. Vždy to funguje tak, že ak odvedieš sto percent, futbal ti to vráti. Preto treba nechať na ihrisku všetko a pobiť sa o priaznivý výsledok.“

Slovan Bratislava

 

Verdikt: koniec víťaznej série

 

PAOK Solún hral v predošlom kvalifikačnom kole Ligy majstrov. Žreb bol k nemu nemilorsdný, čelil holandskému Ajaxu Amsterdam, ktorý siahal v minulej sezóne po finále Ligy majstrov. Ajax potvrdil rolu favorita, v Solúni uhral remízu 2:2 a o postupe rozhodol domácim víťazstvom 3:2. PAOK preukázal ofenzívnu kvalitu, no smerom dozadu to nebolo práve najlepšie.

 

Výhodou Slovana by mohla byť výraznejšia rozohratosť. Belasí odohrali v tejto sezóne už 6 zápasov v pohárovej Európe a k tomu 5 ligových súbojov. Grécka liga sa ešte nezačala a PAOK má za sebou len dvojzápas s Ajaxom. Na prvú výhru v sezóne stále čaká.

 

Víťazná séria Slovana je skutočne krásna a ako všetci fanúšikovia slovenského futbalu by sme belasým dopriali jubilejnú desiatu čiarku. Lenže PAOK má obrovskú kvalitu a nebude chcieť ostať bez účasti v hlavnej fáze niektorej z TOP európskych súťaží. Streliť 4 góly v dvojzápase s tak silným tímom, akým bezpochýb je Ajax, to o niečom svedčí. Očakávame tesný triumf hostí, kurz v hodnote 1,99, ktorý ponúka DoubleStar Bet má určite hodnotu.

Nevyvíja sa stretnutie podľa tvojho predzápasového tipu? Reagovať na aktuálnu situáciu môžeš prostredníctvom najširšej ponuky LIVE stávok na Slovensku, ktorú prináša DoubleStar Bet.

 

foto: škslovan.com