Futbalový precedens
Futbalový precedens
20. mája 2018
Súťaže s DoubleStar Bet
30. mája 2018
Ukázať všetko

Prerušia „The Reds“ hegemóniu „Pusiniek“?

Finále Ligy majstrov 2018

Finále Ligy majstrov 2018

Real Madrid CF proti Liverpool FC. Už v sobotu 26.5.2018 o 20:45 to vypukne! Prvýkrát v histórii sa stretnú vo finále Ligy majstrov práve tieto dva veľkokluby. Bude to zápas, v ktorom aj keby sa neudialo nič, bude sa o ňom dlho rozprávať. Jeho aktéri sa od prvých minút zápasu stávajú legendami. „Bitka“ Ronalda a Salaha, Zidana a Kloppa, bielych a červených naplní kyjevský Olympijský štadión.

Obrovská motivácia pre oba úspešné kluby

RMCF:

Nadvláda vo futbale akú predvádzali na prelome 60. tych a 70. tych rokov minulého storočia hráči Realu Madrid vrátane Di Stefana, či Puskasa sa opakuje práve teraz. Dominancia sa ukončila v sezóne 1960/1961 po prvých piatich tituloch v Európskom pohári majstrov. Práve takými legendami sa môžu stať hráči Realu Madrid po kyjevskom finále. Zopakovať európsky úspech svojich predchodcov v klube a tiež hráčov Bayernu Mníchov v rokoch 1973-1976 Seppa Maiera, Gerda Mullera, Franza Beckenbauera je ich veľkým prianím a motiváciou. Avšak tréner Zidane prichádza do finále s nie veľmi lichotivou bilanciou svojho klubu. Tretia pozícia na konci La ligy je pre Real najhorším umiestnením za posledné štvrťstoročie. Iba jedno čisté konto za posledných 11 súťažných zápasov a zároveň 29 skórovaných gólov v posledných 29 európskych pohárových zápasoch však jednoznačne ukazujú kam smerovalo celosezónne úsilie. Obhajoba titulu a čistý hetrik v Lige majstrov je určite poriadna motivácia.

LFC:

Po príchode Jurgena Kloppa do Liverpoolu na jeseň 2015, sa každý odborník aj fanúšik LFC zameral na porovnania s bývalým úspešným manažérom Billom Shanklym. Za jeho éry dokráčal LFC k zisku 4 trofejí a práve v nemeckom trénerovi vidia potenciál na zveľadenie zbierky európskych trofejí. Liverpool FC by rád zopakoval rok 2005, keď v tureckom Istanbule otočil hrozivý náskok AC Milána 3-0 a napokon triumfoval a získal piaty, doposiaľ posledný európsky titul v Lige majstrov.

Kto sa bude tešiť v sobotu večer? Kto sa stane hrdinom a kto naopak sklame? Predpokladané zostavy:

RMCF: Navas; Carvajal, Ramos, Varane, Marcelo; Modric, Casemiro, Kroos, Asensio; Bale, Ronaldo

LFC: Karius; Alexander-Arnold, Lovren, Van Dijk, Robertson; Wijnaldum, Henderson, Milner; Salah, Firmino, Mane