Novak Djokovic
Djokovic alebo Federer? Švajčiar túži po deviatom titule z Wimbledonu, Srb po obhajobe
13. júla 2019
Sadio Mané
Získa Sadio Mané po trofeji z Ligy majstrov aj titul na Africkom pohári národov?
18. júla 2019
Ukázať všetko

Postupová eufória či obrovské sklamanie? Slovan hrá o postup v Lige majstrov

Slovan Bratislava - Sutjeska

Záverečné sekundy úvodného kvalifikačného stretnutia Ligy majstrov medzi tímami Slovan Bratislava a Sutjeska Nikšič priniesli pre belasých obrovské sklamanie. Po remíze 1:1 družina trénera Martina Ševelu odcestovala do Čiernej Hory s imperatívom víťazstva.

Kurzy na Ligu majstrov

Zbytočný gól v záverečných sekundách

 

V prvom stretnutí na vynovenom Tehelnom poli mali hráči Slovana Bratislava určite viac z hry ako majster Čiernej Hory. Boli dominantní na lopte, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí. Nedokázali ich však využívať a tak až do samotného záveru stretnutia bol stav bezgólový.

 

Trpezlivosť ruže prináša. Hráčom Slovana sa to potvrdilo v 82. minúte, keď sa presadil Šporar. Zdalo sa, že belasí ukončia zápas víťazstvom bez inkasovaného gólu, čo je v pohárovej Európe pred odvetou vonku vždy sľubné. No v 95. minúte sa hosťom po hrubom zaváhaní defenzívy Slovana podarilo vyrovnať na konečných 1:1.

 

Slovan to má vo svojich rukách

 

Výsledok prvého zápasu hovorí jasnou rečou. Slovan Bratislava potrebuje na ihrisku Sutjesky Nikšič akékoľvek víťazstvo či remízu s dvoma a viac strelenými gólmi. „Stále som presvedčený, že kvalita je na našej strane. Netreba o nej však hovoriť, potrebujeme ju ukázať na ihrisku. Postup máme vo svojich rukách a urobíme maximum, aby sme dosiahli úspešný výsledok. S týmto vedomím cestujeme do Čiernej Hory,“ vyhlásil odhodlane brankár Dominik Greif pre oficiálny klubový web ŠK Slovan Bratislava.

 

Efektivita. V tej spočíval kameň úrazu belasých v domácom stretnutí. Zverenci Martina Ševelu si preto pred odvetou jasne uvedomujú, že kľúčom bude úspešné premieňanie príležitostí. Upozorňuje na to aj gólman Greif, o ktorého sa v lete zaujímalo FC Porto.

 

„V prvom rade premieňanie šancí. Netreba si myslieť, že keď sme ich mali veľa v prvom zápase, tak automaticky prídu aj v tom druhom. Musíme hrať trpezlivo. Predpokladáme, že súper bude hrať zozadu, keďže aj výsledok 0:0 im bude vyhovovať. Keď prídu príležitosti, tak ich treba využiť.”

 

Sutjeska bude betónovať

 

Sutjeska Nikšič v stretnutí v Bratislave predviedla kompaktnú defenzívu, pozorne a tvrdo bránila. Presne ako sa očakávalo. Po remíze 1:1 vonku uvedomujúc si, že na postup stačí doma uhrať 0:0, sa dá predpokladať, že majster Čiernej Hory na svojej defenzívnej stratégii do odvety nič zásadné meniť nebude.

 

„Očakávam, že na nás vyrukujú s kompaktnou defenzívou a do brejkov pôjdu ešte menej než v prvom zápase. Nečaká nás nič ľahké. Ak sa proti vám postaví akýkoľvek súper, ktorý zhustí defenzívu a bráni pred vlastným pokutovým územím, tak je to náročné. Máme však kvalitnejšie mužstvo a našou povinnosťou je postúpiť ďalej,“ uviedol gólman Greif.

 

Slovan si bude musieť poradiť bez jedného z kľúčových obrancov. Mitch Apau dostal mimoriadne voľno, nakoľko jeho priateľka rodí.

 

Vypísaný kurz na výhru Slovana nevyzerá príliš výhodne, vzhľadom k tomu, že hrá na ihrisku súpera. Ale oplatí sa určite vyskúšať tip na menej ako 2,5 gólov v zápase pri kurze 1,84, ktorý vypísali bookmakeri DoubleStar Bet. Domáci budú betónovať zo všetkých síl, Slovan to bude mať ťažké sa v prehustenom priestore proti brániacemu sa súperovi presadiť. Na druhej strane útok belasých mal problém s koncovkou a žiadny gólostroj nemožno očakávať. Reálne to vidím na výhru slovenského majstra 1:0.

 

Kurzy na ostatné zápasy kvalifikácie Ligy majstrov v DoubleStar Bet nájdete tu. S tipovaním nielen na Ligu majstrov vám pomôže Mobilná aplikácia DoubleStar Bet.

foto: Twitter ŠK Slovan Bratislava