Macejko pred zimným štadiónom
Hymna pre Macejka je na svete
18. februára 2019
Oskarová nedeľa 2019 v ponuke DoubleStar Bet.
24 nových víťazov predstaví noc Oskarov
24. februára 2019
Ukázať všetko

Posledný trip HC Slovan Bratislava plný prekvapení

Náhradný brankár a člen tímu na striedačke v hokejovom zápase HC Slovan Bratislava.

S 15 korčuliarmi a jednou zaujímavou pikoškou nastúpili hokejisti HC Slovan Bratislava na svoj predposledný zápas sezóny v Helsinkách proti domácemu Jokeritu v stredu 20. februára 2019. Po prehre v Rige 0:5 chceli odísť so cťou.

Osud Slovana v rukách netradičných brankárov

Zaujímavosťou zápasu vo Fínsku bol nováčik v bránke hostí Michal Vojvoda, ktorému kryla chrbát dvojka tímu. Tou bol však paradoxne útočník Casey Bailey. Bol to dôsledok dištancu dovtedajšej jednotky Jakuba Štepánka, ktorý po zápase v Rige zinkasoval 5 zápasový dištanc za inzultáciu rozhodcu.

Pre zápas v Helsinkách tak bol ako jednotka pripravený 18-ročný Michal Vojvoda. Náhradník Casey Bailey súhlasil s postom náhradníka. To však netušil, že ako korčuliar do hry vôbec nezasiahne. Plnil tak plnohodnotne úlohu dvojky na striedačke. Pre športový portál uvádza, ako to celé vnímal.

„Najprv som súhlasil, že budem náhradný brankár. Od začiatku som si však myslel, že budem normálne hrať a v prípade potreby budem mať pätnásť minút na prezlečenie sa do brankárskeho výstroja. Veril som, že je veľmi malá šanca. Potom dal tím pre istotu spraviť aj brankársky dres s mojím menom i číslom.“
Celý duel odsedel na lavičke a držal palce spoluhráčom. A ako pre známy športový web uvádza, už by nikdy nechcel zažiť situáciu, keď nemôže pomôcť hráčom na ľade.

Oliver Lauridsen a Michal Vojvoda pri góle na 7:0 v 58. minúte zápasu
REGISTROVAŤ SA
Mladý brankár sa držal statočne. No 3 minúty pred koncom inkasoval gól z kategórie lacných, navyše vo vlastnom oslabení od Olivera Lauridsena. Pozrite však akým fair play gestom zapôsobil na súpera autor gólu, keď zvyšoval na 7:0.

Slovan sa napokon vďaka Adamovi Liškovi postaral o zmazanie čistého konta Zapolského a zaznamenal čestný úspech belasých. Pred posledným zápasom v Soči, tak aj tento gól môže napomôcť slovenskému zástupcovi zvládnuť derniéru v sezóne 2018/2019 v KHL. V neľahkej fáze držíme Slovanu palce 22.2.2019 o 17:30.

Sumár zápasu Jokerit Helsinki vs. Slovan Bratislava

7:1 (2:0, 2:0, 3:1)

Góly:

3. Joensuu (Regin, J. Jensen), 11. Joensuu (Moses, Regin), 32. Moses (Grant, O’Neill), 34. Mäki (Rasanen, Kivistö), 42. O’Neill (Vesalainen, Manninen), 42. Anttila (Pihlström, Niemi), 58. Lauridsen (J. Jensen, Ikonen) – 58. Liška (Rau, Taffe). Rozhodovali: Belov, Oskirko – Kučava, Šalagin, vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 2:0, oslabenia: 1:0, 10.027 divákov.

Zostavy

Jokerit Helsinki:

Zapolski – Grant, Lööv, Stollery, Kivistö, Lauridsen, J. Jensen, Rasanen, Nurmikanta – O’Neill, Manninen, Vesalainen – Moses, Regin, Joensuu – Ikonen, Platt, Mäki – Anttila, Niemi, Pihlström

Slovan Bratislava:

Vojvoda – Sersen, Bačík, Klok, Grman, Boldižár, Švarný – Jeglič, Sukeľ, Liška – Rau, Taffe, Chipchura – Baranov, Buc, Sloboda – Bailey

KHL v DoubleStar Bet

Základná fáza KHL sa blíži ku koncu. Fanúšikovia najlepšej hokejovej ligy v Európe sa môžu tešiť na svojich favoritov aj po piatku 22.2.2019. Práve vtedy sa uzavrú brány vstupu do play off a bude pokračovať boj o Gagarinov pohár. Registrujte sa u nás a využite širokú ponuku KHL pred zápasom i live. Spestrite si voľný čas adrenalínom pri sledovaní napínavých súbojov naživo v DoubleStar kluboch, ktorých vlajkovou loďou sa stáva DoubleStar Šport Bar v Bratislave na Tržnici/Trnavskom mýte.

Foto: Náhradný brankár Casey Bailey a člen tímu na striedačke v hokejovom zápase HC Slovan Bratislava. Zdroj: Šport