FC Liverpool - Manchester City
Klopp prilial olej do ohňa! Poriadne vyhrotená bitka o anglický superpohár medzi FC Liverpool a Manchester City
3. augusta 2019
FC Liverpool
Premier League štartuje poriadne zostra! Ťahákom šláger Manchester United – Chelsea
8. augusta 2019
Ukázať všetko

Pod Kozákom stále bez zaváhania. Natiahne Slovan víťaznú sériu?

ŠK Slovan Bratislava

Predposledná prekážka stojí pred ŠK Slovan Bratislava na ceste do skupinovej fázy Európskej ligy. Bude pokračovať belasá víťazná jazda?

Kurzy na Európsku ligu

Slovan stále bez prehry

Zakopnutie ŠK Slovan Bratislava hneď na prvej prekážke v kvalifikácii Ligy majstrov nečakal nikto. Napriek tomu sa udialo. Aj taký je šport. No medzi fanúšikmi, hráčmi a tiež vo vedení zavládlo obrovské sklamanie. Vypadnutie so Sutjeskou Nikšič po dvoch remízach a nezvládnutom penaltovom rozstrele však pomaly prebolieva.

 

Okamžite po vypadnutí z Ligy majstrov prišiel zo strany vedenia rázny (a nečakaný) ťah v podobe odvolania trénera Martina Ševelu. Dočasne ho na pozícii hlavného kouča belasých nahradil Ján Kozák mladší, ktorý súčasne vedie aj juniorku Slovana. Pod jeho vedením Slovan ešte nezaváhal.

 

Slovan od vypadnutia z Ligy majstrov ťahá víťaznú sériu piatich zápasov, pričom v ostatných troch neinkasoval ani gól. Cez víkend zvládol súboj v Senici, kde vyhral hladko 3:0 a pozitívne sa naladil na domáci súboj proti Dundalku. Slovan odohral v tejto sezóne sedem súťažných zápasov, premožiteľa ešte nenašiel.

 

ŠK Slovan Bratislava

 

Pohrozí Nono súperovi no-no?

Výbornou správou pre Slovan Bratislava je stúpajúca forma španielskeho záložníka Nona, ktorému tréner Kozák evidentne dôveruje. Bývalý hráč Betisu Sevilla mu dôveru spláca kvalitnými výkonmi a gólmi. Premiérový súťažný zásah za Slovan zaknihoval v domácom súboji proti KF Feronikeli. Gólový ligový účet si otvoril cez víkend v Senici.

 

„Vážim si, že mi tréner opäť dal šancu a teším sa, že som sa mu mohol takto odvďačiť. Momentálne sa cítim na ihrisku naozaj výborne, darí sa mi na tréningoch, čo prenášam aj do zápasov. Verím, že to takto bude pokračovať. Nikdy som nezvykol strieľať veľa gólov, o to viac ma tešia presné zásahy z posledných zápasov,“ pochvaľuje si Nono pre oficiálny klubový web tímu Slovan Bratislava.

 

Dundalk je írskym majstrom, ostrovnú súťaž vedie aj v aktuálnej sezóne. No v pohárovej Európe sa mu nedarí. Štartoval v kvalifikácii Ligy majstrov. V 1. predkole cez FC Riga postúpil po dvoch bezgólových remízach a penaltovom rozstrele. V 2. predkole mu stopku vystavil Karabach, doma len remizoval 1:1 a rozhodol zápas vonku, ktorý prehral hladko 0:3.

 

Motiváciou možný zvučný súper

Veľkou motiváciou pre hráčov slovenského majstra je aj atraktívny súper, ktorý Slovan v prípade postupu preverí vo finálnom kole kvalifikácie Európskej ligy. Bude ním neúspešný z 3. predkola Ligy majstrov z dvojice PAOK Solún – Ajax Amsterdam. V Bratislave by si tak mohol zahrať Miroslav Stoch či holandský majster, ktorý v minulej sezóne siahal po finálovom postupe v Lige majstrov.

 

„Samozrejme, keď v Európe začíname doma, tak by bolo skvelé pred odvetou neinkasovať. Ale ešte je skoro hovoriť o postupovej matematike. Myslím si, že náš tím sa zlepšuje a verím, že to dokážeme aj v tomto dvojzápase,” vyhlásil pred Dundalkom stredopoliar Nono.

 

V nadväznosti na jeho slová bude skutočne dôležité zvíťaziť a najlepšie s čistým štítom. To by sa Slovanu mohlo podariť. Neinkasoval v troch posledných súťažných zápasoch. Dundalk odohral v kvalifikácii Ligy majstrov štyri súboje, v troch z nich nedokázal skórovať. Slovan si na Tehelnom poli s Dundalkom nielenže poradí, ale neinkasuje ani gól.

 

Tip na to, že Slovan vyhrá zápas a neskórujú oba tímy (čo v praxi znamená triumf domácich na nule) bookmakeri DoubleStar Bet ohodnotili skutočne zaujímavým kurzom 2,29, ktorý sa rozhodne oplatí využiť.

 

Na Slovan proti Dundalku si môžete plnohodnotne staviť kedykoľvek a kdekoľvek, napríklad aj na pláži s osviežujúcim drinkom v ruke, pomôže vám mobilná aplikácia DoubleStar Bet.

 

foto: škslovan.com