Ján Kozák sa víta so Škrteľom a spol. Zdroj: instagram sfzofficial
Ex-tréner Kozák otvorene šokoval
18. októbra 2018
Hokejista v zápale boja so zdvihnutou hokejkou
Zdeno Chára nastúpil na 900. zápas za Bruins
19. októbra 2018
Ukázať všetko

Po 3 rokoch tretia výmena Marka Daňa

Marko Daňo v akcii proti Pittsburghu v drese Winnipegu. Zdroj: instagram danomarko

Slovenský hokejový útočník má tak novú šancu na pravidelnú minutáž v kolotoči NHL. Po tom ako bol Marko Daňo umiestnený na waiver listinu nechránených hráčov tímom Winnipegom Jets, do 24 hodín si ho povolalo Colorado Avalanche.

 

Informáciu ako prvý priniesol Bob McKenzie zo športového portálu TSN 15. októbra 2018.

 

Klubová kariéra

 

Odchovanec Dukly Trenčín debutoval v slovenskej najvyššej súťaži už ako 16-ročný v sezóne 2010/2011. Po dvoch sezónach za Duklu Trenčín nastupoval dva ročníky v KHL v drese Slovana Bratislava. V roku 2013 bol v prvom kole draftovaný Columbusom Blue Jackets, s ktorými podpísal nováčikovský kontrakt. Stavil na zámorskú istotu a sezónu 2013/2014 dohral na farme v Springfield Falcons. Novú sezónu odohral kombinovane na farme a v Columbuse. Ročník 2014/2015 bol doposiaľ jeho najúspešnejším v NHL, keď zaznamenal 21 kanadských bodov za 8 gólov a 13 asistencií.

 

Nasledovala nová sezóna 2015/2016, v ktorej sa stal súčasťou výmeny do Chicaga Blackhawks, kde bol spoluhráčom Mariána Hossu. Odohral však len 13 zápasov, ostatok opäť na farme v Rockford IceHogs.

 

Vo februári 2016 bol vymenený do Winnipegu Jets. Tam strávil nasledujúce tri roky až do aktuálneho začiatku sezóny 2018/2019. V nej si Slovák za kanadský tím nezahral. Winnipeg ho kvôli uvoľneniu miesta pre Nica Petana umiestnil na listinu nechránených hráčov. 15. októbra 2018 začalo plynúť 24 hodín, počas ktorých si ho mohol povolať niektorý z tímov NHL. Inak by podľa všetkého smeroval na farmu do Manitoba Moose v AHL. Vo Winnipegu odohral v poslednej sezóne 23 zápasov s dvoma gólmi a jednou asistenciou. Štart sezóny 2018/2019 pre jeho bývalý aj budúci klub začal sľubne. Winnipeg Jets a Colorado Avalanche sú tabuľkovými susedmi na treťom, resp. štvrtom mieste Západnej konferencie NHL.

 

Štvrtý Slovák v Colorade

 

Rodák z Eisenstadtu putuje od polovice októbra do tímu Colorado Avalanche. Je to jeho tretia zmena pôsobiska v NHL. V poradí štvrtý severoamerický klub v kariére Marka Daňa si ho vybral z listiny nechránených hráčov. V drese lavín predtým pôsobili Jaroslav Obšut, Marek Svatoš i Peter Budaj. Veríme, že to pomôže k pravidelnej účasti v zápasoch NHL. Stále mladý iba 23-ročný hráč a snáď mu táto zmena uľahčí cestu k reštartu kariéry v NHL.

Ak máte radi NHL a zvyknete si vsadiť na svoj obľúbený tím, či strelcov gólov, vyhnite sa niektorým chybám pri stávkach na hokej. Aj keď Colorado nepatrí k favoritom súťaže, jeho úvod do sezóny vzbudzuje rešpekt. Najviac sa darí prvému útoku s Landeskogom, Rantanenom a MacKinnonom na pozícii centra.

 

Foto: Marko Daňo v akcii proti Pittsburghu v jeho premiérovom štarte v drese Winnipegu. Zdroj: instagram danomarko