Martin Škrtel
Liga majstrov i Cristiano Ronaldo. Martin Škrtel sa má na čo tešiť
10. augusta 2019
FC Liverpool
Zvládne FC Liverpool “anglický” súboj o Európsky superpohár bez brankárskej jednotky?
13. augusta 2019
Ukázať všetko

Nula znamená postup. Privezie Slovan z Írska potrebný výsledok?

ŠK Slovan Bratislava

Slovan Bratislava do Írska priváža tesné vedenie 1:0. V odvete stačí na postup zverencom Jána Kozáka mladšieho aj akákoľvek remíza. Na tú však spoliehať neradno…

Tipuj Európsku ligu

 

Nula znamená postup

 

Slovan doma porazil Dundalk najtesnejším možným spôsobom 1:0. David Holman vykúpil belasých v 86. minúte. Slovan bol pritom výrazne lepším tímom na trávniku. Stopér hostí trikrát sporne zahral rukou vo vlastnej šestnástke. Ani raz sa nepískalo v prospech Slovana. Pritom odborníci sa po stretnutí zhodli na tom, že minimálne v jednom prípade mal arbiter do píšťalky fúknuť.

 

Do odvety, ktorá sa odohrá v írskom Dubline, si slovenský majster priváža len najtesnejšie vedenie. Nula v kolónke inkasovaných gólov je priaznivá. Je isté, že ak Slovan neinkasuje, postúpi. Hru musia tvoriť domáci, čo môže byť voda na mlyn zverencov Jána Kozáka mladšieho, ktorým sa bude dobre útočiť do defenzívy, ktorú skôr či neskôr Dundalk bude musieť otvoriť.

 

„Vieme, že nula znamená postup, čiže dôležitá bude kvalitná defenzíva. Ale samozrejme, musíme byť aktívni aj smerom dopredu a patrične sebavedomí. Táto kombinácia nám môže priniesť úspech,” vyhlásil tréner Ján Kozák mladší pre oficiálny klubový web ŠK Slovan Bratislava.

 

„Po prvom zápase je to z pohľadu postupových šancí o pár percent lepšie na našej strane, to si nebudeme klamať. Ale potrebujeme využiť túto pozíciu. Vieme, že ostrovné tímy sú doma ešte aktívnejšie a agresívnejšie, na to sa musíme pripraviť,“ dvíha varovný prst pred odvetným stretnutím.

 

Kozákova neporaziteľnosť

 

Slovan Bratislava od vypadnutia z kvalifikácie Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič prešiel zmenou na trénerskom poste. Odvolaného Martina Ševelu nahradil Ján Kozák mladší, ktorý súčasne vedie aj juniorku belasých. “Liečba” novým trénerom zjavne funguje. Slovan vyhral sedem zápasov v rade a v posledných piatich neinkasoval.

 

Slovan cez víkend uspel v generálke na odvetu s Dundalkom, keď si na domácom Tehelnom poli doslova pochutnal na Zlatých Moravciach, zdolal ich 4:0 a vyhral tak aj vo štvrtom tohtosezónnom ligovom stretnutí. Opäť sa do listiny strelcov zapísal David Holman, hrdina a strelec jediného gólu z domáceho súboja s Dundalkom.

 

Hráči Slovana veľmi dobre vedia o čo v odvete pôjde. V prípade postupu sa Slovan dostane do finále kvalifikácie Európskej ligy a zahrá si o skupinovú fázu s jedným z dvojice PAOK Solún – Ajax Amsterdam. Slovan sa v odvete v Írsku nesmie zblázniť, má náskok a nemá sa kam ponáhľať. Na to upozorňuje aj Aleksandar Čavrič.

 

„Dundalk musí útočiť, my máme náskok, to si treba uvedomiť. Vieme, že sme silní pri brejkových situáciách. Budeme sa to snažiť využiť. Chceme hrať šikovne a rozumne, vieme, že v Európe sa veľmi nepočíta futbalová krása, ale najmä výsledky. Naším cieľom je priviesť domov postup.”

 

Ján Kozák mladší

 

Útok slabinou súpera

 

Zmienili sme sa o tom, že Slovan má výbornú obranu a gól neinkasoval v piatich stretnutiach v rade. V nadväznosti na to sa hodí spomenúť, že Dundalk tlačí topánka práve v ofenzíve. Cez Rigu v kvalifikácii Ligy majstrov prešiel po dvoch bezgólových remízach a úspešne zvládnutom penaltovom rozstrele. V dvojzápase s Karabachom skóroval len raz a gól nedal v prvom stretnutí proti Slovanu.

 

Spočítané zrátané, Dundalk v pohárovej Európe toto leto odohral dovedna päť zápasov, v štyroch z nich sa gólovo nepresadil a strelil len jeden jediný gól. Pre skvele fungujúcu defenzívu Slovana by nemal byť až taký veľký problém trápiaci sa útok Dundalku neutralizovať.

 

Karty sú rozdané jasne. Slovan sa nemá kam hnať, môže hrať v pohode z dobre zabezpečenej obrany. Domáci sa v útoku trápia, hostia výborne bránia a preto sa nedá očakávať žiadny gólostroj. DoubleStar Bet ponúka na tip na menej ako 2,5 gólov v zápase kurz 1,53. Oplatí sa však zvážiť aj tip na to, že Slovan natiahne sériu zápasov bez inkasovaného gólu na šesť duelov, resp. Dundalk under 0,5 gólu v luxusnom kurze 2,64!

 

Každý gól môže zmeniť postupovú matematiku a na aktuálny vývoj diania na ihrisku viete reagovať prostredníctvom najširšej ponuky LIVE stávok na Slovensku. V čase dovoleniek nie je na škodu vedieť, že tipovať môžete odkiaľkoľvek prostredníctvom novej mobilnej aplikácie DoubleStar Bet.

 

foto: skslovan.com