Zložitý ligovo–turnajový formát podporený peniazmi … začína európska súťaž Liga národov!
4. septembra 2018
dsbet obfz
Regionálny futbal pod záštitou DoubleStar Bet!
11. septembra 2018
Ukázať všetko

Nová éra slovenského hokeja!

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (foto: TASR/AP)

Nové logo Slovenského zväzu ľadového hokeja (foto: TASR/AP)

Martin Kohút, prezident slovenského zväzu ľadového hokeja v spolupráci s hokejovým reprezentantom Mariánom Hossom dnes spoločne odhalili nové dresy pre slovenskú reprezentáciu. Zároveň predstavil nové logo, oblečenie pre reprezentantov aj fanúšikovské oblečenie dostupné vo zväzovom e-shope.

Nové moderné logo

Po vzore hokejových veľmocí z Kanady, USA, Švédska, Fínska i Českej republiky sa ku krajinám, ktoré na dresoch nemajú samotný štátny znak pridalo aj Slovensko. Štátny znak s dvojkrížom na trojvrší sa zjednotil s hokejovou myšlienkou do výsledného nového loga. Po novom sa tak upravený dvojkríž bude vypínať nad pozmeneným trojvrším. Bude symbolicky modifikované zdvihnutými hokejkami. Odkaz znamenajúci oslavu víťazstva a úspechu tak jednoznačne upriamuje pozornosť na novú modernú éru. My veríme, že nastane pozitívna zmena v slovenskom hokejovom prostredí.

Progres, spájanie i financie

Podľa slov prezidenta SZĽH Martina Kohúta nové logo, dresy a oblečenia úzko súvisia s progresom, zmenami a obnovou v slovenskom hokeji. „Som rád, že sme urobili krok dopredu a zmodernizovali sme vizuál zväzu a reprezentácie. SZĽH dlhodobo pracuje na ,reštarte´ slovenského hokeja, rozbiehame projekty, ktorých úlohou je priblížiť hokej deťom, rozšíriť hráčsku základňu, vzdelávať trénerov, obnovovať infraštruktúru, jednoducho budujeme hokej a preto aj týmto logom chceme akoby vymedziť novú éru slovenského hokeja,“ konkretizoval dôvody ich vzniku. Riaditeľ marketingu SZĽH Vladimír Janček dodáva: „Našim cieľom je postupne spájať všetky hokejkové športy ako sledgehokej, florbal či hokejbal. Nové logo má teda symbolizovať aj to spojenie, ktoré chceme dosiahnuť. Ďalším dôvodom, prečo sme sa rozhodli pristúpiť k tomuto kroku je, že na nové logo sme si dali udeliť ochrannú známku. Dresy a oblečenia s týmto logom tak budeme môcť oficiálne predávať len my, čím získame ďalšie financie na rozvoj hokeja na Slovensku. Budeme mať tak prostriedky na nákup výstrojov, pomoc klubom a podobne. Jednoducho zavádzame klasický systém, ktorý tu doteraz nebol a ktorý nám prinesie ďalšie prostriedky na zlepšenie hokejového prostredia.“

Čo na to hráči?

Najbližší termín, kedy Slováci nastúpia v novom šate bude prvá polovica novembra 2018. Vtedy sa Slovensko ako každý rok zúčastní Nemeckého pohára. Turnaj sa tento rok bude konať v Krefelde a my budeme obhajovať minuloročné druhé miesto za víťaznými Rusmi. Za hráčov vyjadril sympatie k novým dresom ich samotný odhaliteľ. Držiteľ troch Stanleyho Pohárov Marián Hossa: „Nové logo sa mi naozaj páči. Nevedel som si predstaviť, že by sme zmenili znak na drese, ale keď som uvidel toto logo, tak ma to potešilo. Je moderné, a navyše vztýčené hokejky symbolizujúce víťazstvo sú pozitívnym odkazom. Pocit víťazstva je to najkrajšie, čo môže hráč po zápase zažiť, pozdvihnuté hokejky sa následne symbolický prenesú aj do kabíny a pocitov hráčov, preto som rád, že ich teraz máme aj na drese.“

Partneri bez loga

Dresy slovenských hokejových reprezentantov už nebudú „zdobiť“ logá partnerov počas jednotlivých zápasov. Dohodu, ktorú kvitoval riaditeľ marketingu SZĽH, uzavreli po individuálnych rokovaniach s jednotlivými partnermi a sponzormi SZĽH. Autorom nového loga je Peter Kačenka, kreatívny riaditeľ spoločnosti Wiktor Leo Burnett. Snaha o vytvorenie jednoduchého a jednoznačného loga sa podľa jeho slov naplnila. Otázkou zostáva ako sa s ním stotožnia hráči a fanúšikovia. Nám sa nové logo celkom páči, čo vy na to?