Futbalisti v súboji na trávniku.
Ďalšia gólová paráda Miroslava Stocha!
7. marca 2019
Rafael Nadal a Roger Federer spolu na kurte.
V Indian Wells šanca na titul pre Federera i Nadala
15. marca 2019
Ukázať všetko

Neskutočné: Petra Vlhová druhá v celkovom hodnotení svetového pohára

Petra Vlhová na stupni víťazov.

Povedali by ste to pred štartom ročníka? V úvode sezóny rýdzo slalomová špecialistka z Liptovského Mikuláša dobyla pódium v rebríčku FIS svetového pohára tri dni pred koncom súťažného kolotoča.

Ikona slovenského lyžovania

Petra Vlhová sa stala kráľovnou slovenského športu za necelý polrok a získala si priazeň obrovského množstva fanúšikov doma aj vo svete. To, čo sa jej podarilo v pretekoch slalomu, obrovského slalomu, alpskej kombinácie aj populárneho paralelného slalomu sa zdá pre slovenský šport neskutočné. Chytila za srdcia množstvo fanúšikov a dokonale pobláznila športovú verejnosť pred blížiacou sa udalosťou roka č. 1 na Slovensku. Vypočujte si hymnu, ktorú poznajú všetci skalní! 😊

„Keď plačeš, plačeme s tebou..keď sa smeješ, smejeme sa s tebou…Stále milá, skromná a usmievavá LIPTÁČKA…kto by ťa nemal rád?“, znie jeden z komentárov fanúšikov na sociálnej sieti úspešnej lyžiarky. A pridávajú sa aj zahraniční fans: „I’m from 🇬🇧 I’ve really enjoyed your effort , skill , and racing. Absolutely brilliant. Fantasticke petra, super ….Dakujem pekne!“

Nie je to sen. Slovenka brala kompletnú medailovú sadu na Majstrovstvách sveta vo švédskom Aare a niekoľkokrát si pripísala skalp najväčšej hviezdy zjazdového lyžovania v súčasnosti, Američanky Mikaely Shiffrin. Pre tú sa podľa jej slov stala nielen rivalkou, ale hlavne veľkou motiváciou pred ďalšou kariérou. Veď tak veľké úspechy si obe rovesníčky užívajú v mladom veku, keď ich zjazdová kariéra zďaleka nekončí. Petra je presne o 3 mesiace mladšia ako čerstvá oslávenkyňa z 13. marca Mikaela.

 Vyrovnanosť oboch súperiek ukážkovo dokumentuje spoločný úspech zo slovinského Mariboru v disciplíne obrovský slalom. Posledná zastávka pred februárovými MS v Aare tak naznačila skvelú konfrontáciu a drámu pre fanúšikov vo Švédsku.

Celkové poradie svetového pohára

Pred poslednými troma pretekmi (1x tímová súťaž) v stredisku Soldeu v Andorre je poradie na prvých dvoch miestach definitívne.

1. Mikaela Shiffrin USA 2004 b.
2. Petra Vlhová Slovensko 1235 b.
3. Wendy Holdener Švajčiarsko 959 b.
4. Nicole Schmidhofer Rakúsko 771 b.
5. Vitkoria Rebensburg Nemecko 769 b.
6. Federica Brignone Taliansko 764 b.

Program v Soldeu El-Tarter

Preteky slalomárov špecialistov sú na programe v druhej polovici týždňa v Andorre. Slovensko sa tímovej súťaže nezúčastní, preto sa pozornosť verejnosti sústredí na Petrin záver sezóny v sobotu a v nedeľu, keď svetový pohár FIS ukončí sezónu 2018/2019.

15. marca 2019 – Tímová súťaž v paralelnom slalome, 11:00 štart

16. marca 2019 – Obrovský slalom mužov, 9:30 štart 1. kola, 12:15 štart 2. kola
16. marca 2019 – Slalom žien, 10:30 štart 1. kola, 13:15 štart 2. kola

17. marca 2019 – Obrovský slalom žien, 9:30 štart 1. kola, 12:15 štart 2. kola
17. marca 2019 – Slalom mužov, 10:30 štart 1. kola, 13:15 štart 2. kola

Kurzy na Petru v Andorre

Alpské lyžovanie v DoubleStar Bet

V mene tímu DoubleStar Bet Petre gratulujeme k úspechu, ďakujeme za skvelé emócie, ktoré prinášala aj našim športovým fanúšikom naživo alebo pri obrazovkách. Prajeme veľa zdravia a aj dve bonusové čerešničky v pretekoch slalomu a obrovského slalomu v poslednom stredisku programu svetového pohára 2018/2019 v stredisku Grandvalira Soldeu – El Tarter v Andorre.