Slovensko vs. Česká republika v hokejovej bašte pred MS
26. apríla 2019
Tešiaci sa futbalisti FC Barcelona a Liverpool FC.
FC Barcelona vs. Liverpool FC v semifinále LM
30. apríla 2019
Ukázať všetko

MS v ľadovom hokeji divízie IA a IB 2019

Hokejisti v akcii.

Necelé 2 týždne pred štartom seniorských majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji na Slovensku vyplnia divízne šampionáty IA v kazašskej Astane a IB v estónskom Talline. Ktoré tímy si zahrajú o postup na vyšší level?

Tipuj MS 2019

MS Divízia IA

Hlavné mesto Kazachstanu privíta od 29. apríla do 5. mája šesticu tímov, z ktorých až dvaja získajú miestenku na elitný šampionát do Švajčiarska v roku 2020. Skupina je ozaj nadupaná. Kandidátom na postup budú minuloročný účastník hlavnej kategórie MS Bielorusko a domáci Kazachstan.

„Fackovacím“ panákom by mali byť hokejisti Litvy, ktorí sa premiérovo dostali na šampionát divízie IA, no už v príprave dvakrát proti Poľsku naznačili, že ich generácia bude chcieť za každú cenu uspieť v Astane v boji o záchranu. V národnom drese Litvy sa predstaví aj Dainius Zubrus. Hokejový veterán oslávi v júni 41 rokov a je legendou viacerých tímov v NHL. Známy hráč Capitals, či Devils ukončil kariéru za morom v drese San José v sezóne 2015/2016.


Minuloročný šampionát IIHF v Budapešti 2018 rozhodol o postupe Veľkej Británie a Talianska, ktorí sa zúčastnia práve blížiacich sa 83. MS v ľadovom hokeji. Domáci nezvládli posledný súboj práve proti Británii. Na aktuálnych MS v Astane si pripísali 29. apríla 2019 prekvapujúcu úvodnú prehru s Južnou Kóreou 1:5. Vidina postupu sa pri účasti 2 postsovietskych krajín rapídne znížila.

MS divízie IA - Astana

Veľké hokejové divadlo pred rokom však predviedli práve Taliani so Slovinskom. V predposlednom zápase šampionátu museli oba tímy bodovať naplno, ak chceli rozmýšľať nad jednou z dvoch miesteniek pre tohtoročný šampionát. Hokejová show priniesla vytúžený postup Talianov, keď skórovali 2 sekundy pred koncom v hre bez brankára 😊.

Záver zápasu Slovinsko vs. Taliansko na MS Divízie IA 2018 v Budapešti.

Najväčšou hviezdou šampionátu bude elitný útočník a kapitán LA Kings Slovinec Anze Kopitar. 31-ročný rodák z Jesenice odohral za Slovinsko 33 zápasov a nazbieral 41 bodov za národný dres. Pomôže Slovincom k postupu na MS do Švajčiarska 2020?

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Legend. #1000GamesClub

Príspevok, ktorý zdieľa LA Kings (@lakings),


MS Divízia IB

MS divízie IB - Tallin

Tallin hostí šampionát tretej najvyššej kategórie od 28. apríla do 4. mája 2019. Domáci však nie sú hlavným kandidátom na postup do partie najlepších 22 tímov na svete. V ceste za titulom budú favorizovaní Poliaci, ktorí opustili Divíziu IA v Maďarsku práve v roku 2018. Určite sa budú chcieť vrátiť medzi minuloročnú elitu.


Kto sa tak podľa vás ocitne na budúcoročných MS vo Švajčiarsku? My veríme, že Slovensko na nich chýbať nebude a zahrá si o rok jedným z dvojice postupujúcich z Divízie 1A. Staňte sa tipérskou hviezdou v hokejovej republike s DoubleStar Bet už pred začiatkom majstrovstiev sveta 2019.

Hokej v DoubleStar Bet

Využite vstupný férový bonus 20 EUR a zabavte sa s dvojhviezdou kdekoľvek. Pri tipovaní na prevádzkach získajte ďalšie bonusy navyše až do výšky 1810 EUR. Novinky zo sveta DoubleStar Bet nájdete aj na facebooku a instagrame. Prajeme vám veľa zábavy v hokejovom mesiaci máj.

Foto: Hráči v NHL v akcii. Anze Kopitar, Dainius Zubrus a Maritn Brodeur. Zdroj: Paul Bereswill/Getty Images.