Pravidlá a podmienky súťaže „Zájazd na 3 zápasy NHL do New Yorku“
3. mája 2019
MS v hokeji - kvíz 1.
MS v ľadovom hokeji – kvíz 1.
6. mája 2019
Ukázať všetko

MS v hokeji rozhodujú hráči z NHL

Hokejisti v akcii pred MS 2019.

Práve počet hráčov hrajúcich pravidelne najlepšiu hokejovú súťaž na svete je veľmi jednoduchým, no skutočne platným meradlom kvality a pravdepodobnosti víťazstiev, či úspechu danej reprezentácie. Samozrejme o ich účasti a neúčasti na svetových vrcholoch rozhoduje mnoho iných faktorov a hlavne komunikácia a väzby reprezentačného zväzu s tímami v NHL.

Aktuálne až na 9 hráčov spoza veľkej mláky posilní slovenskú hokejovú reprezentáciu na MS v Košiciach a Bratislave. Možný je ešte príchod Zdena Cháru, Petra Cehlárika, Jaroslava Haláka a Tomáša Jurča. Ostatné osadenstvo s platnými zmluvami v NHL 2018/2019 Slovensko posilniť nemôže. Týka sa to mien ako Marián Hossa, Marián Gáborík, Marek Hrivík.

Súťaž s DoubleStar Bet o 3 zápasy na NHL

Až 64 zápasov MS v hokeji si spestrite super súťažou o lístky na 3 zápasy NHL do New Yorku v novej sezóne NHL 2019/2020. Tipujte od 3. mája každý deň aspoň za 10 eur na tiket so zápasom na MS v hokeji 2019 a ste zaradení do súťaže o Zájazd na 3 zápasy v NHL.  Svoju šancu zvýšite aspoň jediným tiketom denne a následnom zisku žrebu, ktorých môže byť do začiatku finále MS až 24 kusov. Viac info v podmienkach v súťažnom odkaze.

REGISTROVAŤ SA Tipujte MS v hokeji 2019

Kvíz Slováci v NHL

Ktorí hráči zo Slovenska najviac zaplnili hokejovú mapu USA? Spravte si 8 minútový kvíz a zistite ako dobre si našich pamätáte. Kvíz o hráčoch s najväčším počtom dosiahnutých bodov v sezóne NHL počas celej jej histórie, aj s aktuálnou TOP pozíciou zo Slovákov v osobe Tomáša Tatara. Prvá pomôcka je teda vonku. Budeme radi, ak sa vám kvíz zapáči a na koľko slovenských hráčov s výbornou aspoň jedinou sezónou v NHL si spomeniete. Dajte nám vedieť na našom facebooku alebo sa zdieľaním porovnajte so svojimi známymi. Zafrajeríte počas MS v hokeji 2019 :). Priezviská zadávajte bez kapitálok aj interpunkcie.


Výnimka potvrdzuje hokejové pravidlo

Samozrejme ani úspešná diskusia na manažérskom poli a príchod hráčov NHL nemusí znamenať automatický úspech. Azda každý hokejový fanúšik si pamätá smutný premiérový šampionát na Slovensku v roku 2011 a domáce reprezentačné sklamanie so skutočne nabitým kádrom.
Aj napriek vtedajšiemu neúspechu zožala zlatá generácia pri akejsi neformálnej rozlúčke veľký obdiv, poďakovanie za úspechy, ktoré vybojovala na začiatku milénia. Symbolom odchodu z reprezentácie sa v smutne pamätný rok naveky stal Pavol Demitra.

Rusko na MS v Petrohrade 2000

O konečnom pozitívnom výsledku rozhodujú emócie, morálna sila tímu a jeho lídri. Správna kombinácia dokáže prekonať a využiť silu domáceho prostredia k úspechu. Aj keď nie vždy to vyjde.
Presvedčiť sa o tom mohli ruskí reprezentanti na domácom šampionáte v Petrohrade. Legendárny titulok z denníka Sportexpress v máji 2000 vystihuje všetko: “Petrohrad nezažil taký horor od roku 1917“. Na MS 2000 domáca nabitá zborna nepostúpila zo štvrťfinále, čo bolo najväčšie prekvapenie za posledné roky. Slováci si zahrali premiérové finále a tešili sa z historicky prvej medaily.


Foto: Hokejisti v akcii pred MS 2019. Zdroj: instagram