Muži pri vhadzovaní puku v hokejbale.
Slovensko s Českou republikou pred MS v hokejbale 2019
18. januára 2019
Hokejový Valentín s DoubleStar Bet – všeobecné pravidlá súťaže
20. januára 2019
Ukázať všetko

MS v hokejbale 2019 v Košiciach

Muži s hokejkami počas zápasu v hokejbale

 

MS v hokejbale mužov a žien sa v roku 2019 uskutočnia na Slovensku. Ani nie mesiac po skončení MS v ľadovom hokeji sa rušný fanúšikovský život v Košiciach nezastaví. Naďalej budú centrom pozornosti všetkých fanúšikov športu, ktorý je tak veľmi úspešný pre Slovensko.

 

Po siedmykrát spolu na MS v hokejbale

 

Prvé MS v tomto kolektívnom športe sa konali na Slovensku v roku 1996. Tri roky po vzniku medzinárodnej hokejbalovej federácie  ISBHF so sídlom v Prahe. Počet štátov združených v organizácii presiahol 4 desiatky a aktuálne ich ISBHF eviduje v počte 45. Pravidelnými účastníkmi MS je 18 najlepších tímov z lokálnych kvalifikácií. Najúspešnejšou krajinou v medailovej bilancii krajín je Kanada s piatimi titulmi. Slovensku na druhom mieste patria 4 tituly, z toho 3 sú z posledných troch šampionátov. My veríme, že séria bude pokračovať aj na trinástom šampionáte.

 

Ženy si prvýkrát osvojili chuť majstrovstiev v nemeckom Ratingene v roku 2007. Košické majstrovstvá budú v poradí siedmym najväčším podujatím v ženskom hokejbale. V štatistikách takisto mu takisto vládnu Kanaďanky so 4 víťazstvami. Slovenky doposiaľ zvíťazili jediný raz. No po troch striebrach a jednom bronze sú v bilancii krajín druhé, pred Českou republikou. Práve Češky obhajujú zlato z posledného šampionátu doma, spred dvoch rokov.

 

MS Pardubice 2017

 

Aktuálni obhajcovia titulu z Pardubíc 2017 na čele s Jaroslavom Martinusíkom, či Milanom Rampáčkom iba potvrdili svoju svetovú kvalitu. Práve v Košiciach má prísť k opätovnému potvrdeniu miesta na hokejbalovom tróne. Takto sa slovenskí chlapci tešili v „predčasnom“ finále proti Českej republike po dramatických nájazdoch a výsledku 0:0 v riadnom hracom čase. Dráma bez konca napokon mala svojho víťaza. Skutočné radostné emócie si vychutnajte na videu.

 

Emotívny záver MS v hokejbale semifinále MS v hokejbale v Pardubiciach 2017.

 

Najväčšie športové udalosti roka na Slovensku

 

„Rok 2019 bude pre Steel Arénu veľmi vzácny, lebo po MS v ľadovom hokeji privítame MS v hokejbale a dnes môžeme povedať, že to budú dve najväčšie športové udalosti na svete,“ vyhlásil generálny manažér Steel Arény Igor Havrilla, pri uvedení loga a prezentácie miesta konania MS 2019 v júni 2018.

 

„Je pre nás veľkou cťou, že môžeme v roku 2019 privítať špičku svetového hokejbalu – športu, ktorého popularita rastie každým rokom. Skoro 90 zápasov v našich halách je pre nás v počte zápasov najväčšia udalosť, ktorú asi žiaden iný šport neprekoná,“ doplnil na margo košickej organizácie dvoch veľkých podujatí.

 

MS 2019 začínajú 14. júna a potrvajú do 22. júna. Ich načasovanie bude akýmsi pokračovaním MS v ľadovom hokeji, ktoré budú prebiehať o mesiac skôr v máji 2019. Práve metropola východu bude prechodným domovom pre slovenských hokejistov a následne aj hokejbalistov.

 

Promo video k MS v hokejbale v Košiciach 14.6. 2019 – 22.6. 2019

 

Možno práve vaše mesto je populárne hokejbalom a hrali ste ho naživo. Ak aj nie, určite vníma rok spojený s hokejkami na Slovensku. Či už prichádzajúce Majstrovstvá sveta v hokejbale v Košiciach alebo všeobecnú hokejovú atmosféru spojenú so Slovenskom, ktorá vyvrcholí šampionátom pod hlavičkou IIHF v máji, aj ISBHF v júni. Hokejky, Slovensko a hlavne Košice sú spoločným menovateľom oboch očakávaných podujatí. Určite to bude cítiť aj v príprave Slovenska pred MS alebo jarnej časti extraligovej súťaže SHbE vo februári 2019.

 

Pravdepodobnosť úspechu vedie cez Českú republiku

 

Príprava na svetový šampionát s odvekým rivalom z Českej republiky je tým najlepším, z čoho pred MS môže Slovensko čerpať, aby zopakovalo triumf spred dvoch rokov. Už na jeseň 2018 sa oba tímy stretli v akejsi generálke v Žiline. V dvoch prípravných zápasoch počas upršaného posledného októbrového víkendu 2018.

 

Oba zápasy zvládli lepšie hostia. Zhodným výsledkom 2:3 a 2:3 po nájazdoch opäť dokázali vyrovnanosť oboch TOP tímov.

 

Najbližšie si zmeráme sily v Plzni na turnaji troch krajín, kde sa stretneme nielen s domácou Českou republikou, ale aj reprezentáciou Švajčiarska. Tréneri reprezentácie Dušan Danko a Marián Gregorík zverejnili nomináciu slovenských hráčov, ktorí sa ho od 15. do 17. februára zúčastnia.

 

Program turnaja:

 

sobota 16. februára 2019:

10.00 h Slovensko – Švajčiarsko
19.00 h Česko – Slovensko

 

nedeľa 17. februára 2019:

09.00 h Slovensko – Švajčiarsko
13.30 h Česko – Slovensko

 

Hokejkové športy v DoubleStar Bet

 

Máte radi hokejkové športy? Pridajte sa k nám na facebooku @DoubleStar Bet a prezraďte nám, ktoré okrem ľadového hokeja preferujte najviac. Nepatrí práve hokejbal k nim?

 

Ponuka DoubleStar Bet

 

Najširšiu ponuku stávok naživo nájdete online, ale aj v širokej sieti prevádzok a klubov DoubleStar po celom Slovensku. Vychutnajte si športové zážitky naživo aj s priateľmi aj získajte „peniaze na ruku„.

Registrujte sa zdarma v novej stávkovej kancelárii, overte svoj účet a získajte vstupný bonus pre nového klienta. Množstvo „Voľných stávok“ dostupných na fb @DoubleStar Bet a @hkdukla v DoubleStar Bet Tipovačke s Duklou.

 

A prekvapenie na záver! Onedlho pokračuje súťaž o lístky na MS v ľadovom hokeji v Košiciach a Bratislave aj na zápasy Slovenska od 10. mája 2019.

 

REGISTROVAŤ SA

 

Prajeme vám veľa zábavy a úspešných tipov 😉