Futbalový tréner vo výkone povolania.
Nominácia Slovenska na Jordánsko a Azerbajdžan
3. júna 2019
Peter Sagan víťazí v 3. etape Okolo Švajčiarska.
Peter Sagan lídrom na Tour de Suisse 2019
18. júna 2019
Ukázať všetko

MS v hokejbale 2019 nechýbajú v ponuke DoubleStar Bet

Oslava titulu MS v hokejbale mužov.

Slovensko má na prebiehajúcich MS v hokejbale kategórie ISBHF najvyššie ambície. Dopriať fanúšikom v košickej Steel Aréne ďalší titul svetových šampiónov by bolo skutočne famózne.

Tipujte MS v hokejbale 2019

Za najväčších súperov považujú Slováci Kanadu a Českú republiku. Súboje mužov a žien odštartovali 14. júna, už po štvrtýkrát na Slovensku. Historickú premiéru zažil hokejbalový šampionát v roku 1996 v Bratislave. V roku 1999 sa MS konali vo Zvolene a v roku 2011 v takisto v Bratislave. Po 8 rokoch sa šampionát vracia domov presne v čase, keď krajina hostila aj nedávno skončené MS v ľadovom hokeji rovnako ako v roku 2011. Po Macejkovi sa na scéne objavuje maskot Pacho a s ním aj nová, tentokrát hokejbalová hymna. Autorkou hudby je Ľubica Čekovská, text napísal Peter Kollár.

Majstrovstvá, konajúce sa každé dva roky, sa presúvajú do Košíc z Pardubíc, ktoré hostili hokejbalovú elitu v roku 2017. Od 14. júna  do 22. júna 2019 odštartovali v poradí 13. MS mužov a 7. MS žien v hokejbale. Hlavnou ambíciou samotných predstaviteľov samosprávneho kraja je spropagovať tento šport na školách.

Pardubice vs. Košice

„Som rád, že sa šport vracia do Košíc aj v podobe ďalšieho športového podujatia na svetovej úrovni. Od tohto šampionátu si sľubujeme nielen zviditeľnenie mesta a zvýšený počet návštevníkov, ale najmä popularizáciu hokejbalu medzi mládežou. S organizátormi sme sa dohodli, že vybrané zápasy si budú môcť pozrieť aj žiaci našich základných škôl. Verím, že našim vyjde obhajoba majstrovského titulu a bude dostatočnou motiváciou pre mladých zašportovať si. To by bolo dôkazom, že keď sa hokej z ľadu dostane na ihriská, dokáže zaujať rovnako,“ rozpráva nový primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Pardubice sú akousi métou, ktorú si želajú organizátori dosiahnuť. Semifinálový zápas medzi Českou republikou a Slovenskom sledovalo 7592 divákov, čo je skutočná rarita. Podarí sa niečo podobné Košičanom? „Predali sme zhruba 500 permanentiek na celý šampionát, ale hlavný nápor očakávame pri predaji denných vstupeniek. Verím, že diváci na tribúnach budú pribúdať a vytvoria fantastickú atmosféru. Košice sme nevybrali náhodou, na východe Slovenska je veľká hokejbalová komunita, takže dúfam, že rozhodnutie usporiadať MS v tomto kraji sa nám pozitívne vráti,“ komentoval sekretár Slovenskej hokejbalovej únie a člen organizačného výboru MS Július Száraz.

Prezident SHbÚ Jozef Stümpel

Už 6 rokov je vo funkcii hokejový majster sveta z roku 2002. Slovensko pod jeho vedením organizuje MS už po druhý raz. V roku 2014 sa totiž v Bratislave bojovalo aj o tituly v juniorských kategóriách. „Vtedy sme získali tituly v kategórii U16, U18 a U20. Predviedli sme sa v tom najlepšom smere nielen ako športovci, ale aj ako organizátori. Zástupcovia všetkých krajín si pochvaľovali, ako sme to zvládli a preto som presvedčený o tom, že sa v podobnom duchu budeme s účastníkmi MS lúčiť aj teraz. Latku treba samozrejme posúvať. Švajčiari a Česi, ktorí organizovali uplynulé MS, urobili skvelú prácu. Chceme sa im nielen vyrovnať, ale byť ešte lepší,“ konštatoval plán pred začiatkom MS 2019 Jozef Stümpel.

Hokejbalisti o 4. titul v rade

Iba Kanade sa podaril husársky kúsok získať 4 zlaté medaily po sebe (2001,2003,2005,2007). Našim sa to môže podariť tiež. Práve doma v Košiciach. „Dúfame, že šampionát bude úspešný po všetkých stránkach, aj po športovej, aj po diváckej. Dúfam, že sa nedostaneme zbytočne do nejakého tlaku. Budem rád, ak turnaj potvrdí, že sme mali s kolegom Mojmírom Hojerom pri tvorbe nominácie správnu ruku,“ uviedol tréner slovenských mužov Marián Gregorík pre sport7. Od začiatku MS v hokejbale boli slovenskí reprezentanti vždy v TOP 3 turnaja. Okrem 4 titulom máme 2 striebra a 6 bronzových medailí.

Zostava pred zápasom legiend hokejbalu (1999) počas MS 2019.

Zostava pred zápasom legiend hokejbalu (1999) počas MS 2019 v Košiciach 16. júna. Zdroj: fb@Róbert Bobby Kašša

U žien je nadvláda Kanady ešte viac viditeľná. 4 tituly ich radia na špicu hokejbalovej histórie v kategórii ISBHF. Slovenky získali titul 1-krát, 3-krát odišli z finále porazené a pochváliť sa môžu aj jedným bronzom. Vlani ako jediný raz neboli v TOP 3 šampionátu, keď skončili v Pardubiciach na 4. mieste. „Náš cieľ je opäť siahnuť na medailu. Bude to náročné, máme mladý tím, prešli sme generačnou obmenou. Ale dievčatá majú dostatok sebavedomia a chceme potešiť slovenských fanúšikov,“ referoval pred šampionátom tréner Sloveniek Marián Hambálek.

MS v hokejbale v ponuke DoubleStar Bet

Počas celých 9 dní šampionátu sa môžete tešiť na dostupnú ponuku stávok pred zápasom aj naživo v ponuke DoubleStar Bet. Neváhajte, využite vstupný férový bonus a stavte si na svojich favoritov aj v športe, ktorý nie je bežne súčasťou kurzovej ponuky u bookmakera. Slovenský sviatok je však výnimkou, ktorá vám dopraje zábavu navyše aj pri hokejbale. Ako vyzerá program počas horúcich dní na vchode Slovenska? Príďte povzbudiť slovenské tímy mužov a žien do Košíc alebo si vychutnajte priame prenosy zo zápasov vysielané na huste.tv.

Program na MS v hokejbale v Košiciach

Kompletný program domácich MS v hokejbale ponúkame aj v obrázkovej verzii. Hokejbalový servis nájdete na oficiálnej košickej stránke šampionátu.  Vyraďovacia fáza sa dostane aj do programu verejnoprávnej televízie RTVS.

Program MS v hokejbale 2019

Program MS v hokejbale 2019. Zdroj: hokejbal.sk

program hokejbal

Program MS v hokejbale 2019. Zdroj: hokejbal.sk