Sestry Plíškové pred vzájomným zápasom.
Kristýna Plíšková vs. Karolína Plíšková – WTA Birmingham 2019
19. júna 2019
Fotka medailistu s maskotom.
II. európske hry v Minsku LIVE v DoubleStar Bet
24. júna 2019
Ukázať všetko

Mourinho chce titul majstra sveta alebo Európy

Pohľad muža pred objektívom.

José Mourinho prezradil svoju túžbu po novej výzve. Namiesto klubov chce viesť a riadiť národný tím.

Tipujte Copu America Stavte si na Africký pohár Tipujte ME U21

Vízia José Mourinha

Portugalský manažér je mimo svojej pracovnej pozície manažéra klubu od zosadenia z Manchester United v decembri 2018. Veľa špekulácii ho posadilo na lavičku ďalších európskych klubov, no „Special One“ prekvapil. Nateraz pripustil, že by ho už koučovanie klubového futbalu nemuselo napĺňať tak, ako pri reprezentačnom kormidle. Otvorene prezradil aj ďalšiu skutočnosť, ktorá teóriu pozície kouča reprezentačného výberu potvrdzuje.

 


„Chcem súťažiť v nových súťažiach,“ povedal pre Eleven Sports (prostredníctvom portálu Goal). „Myslím na majstrovstvá sveta a majstrovstvá Európy. Dlho som mal túžbu vyskúšať si takéto dobrodružstvo. A práve teraz sa vidím viac v národnom tíme ako v novom klube,“ dodal 56-ročný Mourinho. Všetci sa zaujímali o tím, ktorý by si predstavoval manažovať na reprezentačnej úrovni.

„Je Portugalsko pre mňa tým správnym tímom? Určite to nie je nutnosť,“ položil sám sebe otázku, na ktorú filigrantsky odpovedal. Čo si myslíte vy, kde by José mohol naplniť svoj aktuálny cieľ?
Mourinho strávil posledné mesiace ako učenec pre Be In Sports a hostiteľ jeho vlastnej šou, On the Touchline s José Mourinhom. Bývalý tréner veľkoklubov ako Inter Miláno, Chelsea Londýn, Real Madrid a Manchester United bol od ukončenia pôsobenia na Old Trafford kontaktovaný Celticom Glasgow, AS Rím, či Newcastle United.

Aj napriek tomu, že si José Mourinho vyhliadol svoj nový cieľ a má oči iba pre zisk Zlatej lopty FIFA, či titulu majstra Európy, priznal, že návrat na riadenie klubovej úrovne nevynecháva úplne z možností ďalšieho kariérneho pôsobenia.

Mourinho vie, že víťazstvo nie je všetko

„Získať titul v piatej rôznej krajine alebo vyhrať Ligu majstrov s tretím odlišným klubom sú veci, ktoré by som rád dokázal,“ vysvetlil bývalý šéf červených diablov. „No neurobil by som to len kvôli tomu. Pôjdem rád tam, kde ma projekt presvedčí. Chcem byť šťastný, nie nevyhnutne vyhrať, chcem byť šťastný a nechcem prijať návrh bez toho, aby som o tom bol presvedčený, že to je to, čo som si vždy myslel,“ dodáva José.
„Preto, aj keď mi [klub, národný tím] povie, že „dnes nie sú podmienky na víťazstvo, ale chceme, aby ste vytvorili podmienky na výhru,“ potom by som to vyhodnotil,“ ukončil rozhovor pre futbalový portál.

Ktorý národný tím by Mourinhovi mohol vyhovovať a mal by ho podľa vás riadiť? Dajte nám vedieť v komentároch na facebooku DoubleStar Bet.

Novinky v DoubleStar Bet

Vyskúšajte tipovačky a súťaže, v ktorých môžete získať viacero bonusov v podobe stávky bez rizika alebo voľnej stávky až do výšky 20 eur. Sledujte novinky nielen na sociálnych sieťach, či na hlavnej stránke DoubleStar Bet. Na nových klientov čaká aj férový bonus, ktorý vás nenúti nasilu pretáčať už získané peniaze.