FC Liverpool
Premier League štartuje poriadne zostra! Ťahákom šláger Manchester United – Chelsea
8. augusta 2019
ŠK Slovan Bratislava
Nula znamená postup. Privezie Slovan z Írska potrebný výsledok?
12. augusta 2019
Ukázať všetko

Liga majstrov i Cristiano Ronaldo. Martin Škrtel sa má na čo tešiť

Martin Škrtel

Výborný prestup sa podaril razantnému slovenskému stopérovi Martinovi Škrtelovi. Premiérovo si vyskúša pôsobenie v talianskej Serii A, nastupovať bude za Atalantu Bergamo.

 

Kurzy na Serie A

 

Serie A si zahrá premiérovo

Martin Škrtel sa stal jednou z letných posíl Atalanty Bergamo. Na stopérsky post prinesie kvalitu, razanciu a skúsenosti. Do futbalovej Európy vstúpil v drese ruského Zenitu Petrohrad odkiaľ prestúpiť do FC Liverpool. V drese The Reds prežil najlepšie obdobie svojej kariéry, na Anfielde strávil osem a pol roka. Posledné tri sezóny odohral v tureckom Fenerbahce Istanbul.

 

Škrtel zbieral cenné skúsenosti aj v drese slovenského národného tímu. V reprezentácii odohral 103 zápasov, viac štartov nazbierali len Marek Hamšík a Miroslav Karhan. So slovenským národným tímom si zahral na MS 2010 v osemfinále, predstavil sa aj na EURO 2016 vo Francúzsku. 34-ročný stopér sa tento rok rozhodol reprezentačnú kariéru ukončiť a plne sa sústredí na klubové pôsobenie.

 

Atalanta výbornou voľbou

Prestup do tímu Atalanta Bergamo sa dá hodnotiť ako výborný. Škrtel má už 34 rokov, je v záverečnej fáze svojej kariéry, navyše nemá za sebou práve najvydarenejšie pôsobenie vo Fenerbahce. V tíme tretieho tímu talianskej Serie A dostáva skvelú príležitosť zahrať si v skupinovej fáze Ligy majstrov. V talianskej súťaži sa navyše môže tešiť na pikantné súboje proti Cristianovi Ronaldovi, ktorý je od vlaňajšieho leta hviezdou Juventusu Turín.

 

Škrtel pred časom odmietol prestup do FC Barcelona, dôvodom bola nabitá konkurencia na jeho pozícii a slovenský stopér túžil hrať, nielen vysedávať na lavičke. Po sezóne sa stal voľným hráčom. Intenzívne sa hovorilo o jeho možnom prestupe do škótskeho Glasgow Rangers, ktorý trénuje Steven Gerrard, jeho dobrý kamarát a bývalý spoluhráč z FC Liverpool. Škrtel dal napokon prednosť Atalante. Túžba hrať kvalitnú Serie A a skupinovú fázu Ligy majstrov zvíťazila.

 

Chce ponúknuť agresivitu

Martin Škrtel si je veľmi dobre vedomý, že prichádza do kvalitného tímu s výborným zázemím. „Našiel som tu všetko, hráči sa môžu venovať len svojej práci. Zázemie je na špičkovej úrovni,“ vyhlásil tesne po podpise zmluvy v rozhovore pre oficiálny youtube kanál tímu Atalanta Bergamo.

„Samozrejme, viem, že skončili tretí v lige v minulej sezóne a budú hrať v Lige majstrov, čo je výborné pre tím. Hovoril som s niekoľkými priateľmi, ktorí hrali v Taliansku a povedali mi pozitívne veci o Atalante. A myslím, že keď skončili tretí v lige ako Serie A, ktorá je silnou súťažou, musia mať kvalitu,“ pokračoval razantný stopér.

Protihráči sa majú na čo tešiť. Martin Škrtel je známy najmä svojím dôrazom, tvrdosťou a nekompromisnosťou v osobných či hlavičkových súbojoch. Zo žiadneho neuhne. Agresivitu chce ponúknuť aj v novom pôsobisku.

„Pokúsim sa predviesť to najlepšie čo viem. Budem sa snažiť robiť svoju prácu na sto percent. Budem hrať agresívne proti súperom a snažiť sa im brániť v strieľaní gólov. To je to čo môžem ponúknuť.”

Atmosféru zápasov v Lige majstrov si vyskúšal už počas pôsobenia v Liverpoole. Teší sa, že kvalitné konfrontácie proti špičkovým súperom zažije aj v nasledujúcej sezóne v drese tímu z Bergama.

„Pre hráča je Liga majstrov TOP súťaž. Každý hráč sníva o tom, že si v nej zahrá. Hral som Ligu majstrov v Liverpoole a som šťastný, že v Atalante si ju zahrám znovu. Teším sa na to a nielen na to, ale aj na Seriu A, pretože je to niečo nové a neviem sa dočkať keď už budem na ihrisku.”

 

Prvé kolo talianskej Serie A prinesie hneď niekoľko zaujímavých duelov. Tipovať ich môžete v zaujímavých kurzoch v DoubleStar Bet! Využiť môžete aj najširšiu ponuku LIVE stávok na Slovensku.

foto: twitter Atalanta B.C.