Peter Sagan víťazí v 3. etape Okolo Švajčiarska.
Peter Sagan lídrom na Tour de Suisse 2019
18. júna 2019
Pohľad muža pred objektívom.
Mourinho chce titul majstra sveta alebo Európy
21. júna 2019
Ukázať všetko

Kristýna Plíšková vs. Karolína Plíšková – WTA Birmingham 2019

Sestry Plíškové pred vzájomným zápasom.

Druhý týždeň príprav na tretí grandslam sezóny 2019 vo Wimbledone patrí aj turnaju WTA v anglickom Birminghame. Po 6 rokoch sa na oficiálnom turnaji WTA proti sebe postavia české sestry Plíškové. Ako dopadne ich druhý vzájomný súboj na profi okruhu?

Tipujte tenis LIVE

Plánovaný spoločný zápas v 1. kole turnaja v Dohe v úvode sezóny sa napokon nekonal. Karolína na svoj zápas nenastúpila a tak po relatívne dlhej dobe bude určite zaujímavé sledovať konfrontáciu 27-ročných dvojičiek, rodáčok z mestečka Louny na severozápade Čiech. Aj preto, že ich doposiaľ jediný spoločný duel na WTA je práve z trávnatého povrchu v Eastbourne z roku 2013. Tam sa tešila práve Kristýna – outsiderka dnešného zápasu, ktorý je na programe na centrálnom dvorci po 17:00 CET (stredoeurópskeho času) ako posledný zo stredajšieho programu.

Kristýna Plíšková v štatistikách

112. hráčka rebríčka si poradila v 4 zápasoch v Birminghame, vrátane prvých 3 v kvalifikácii. Postupne zdolala Sofyu Zhuk 6-1 7-5, Jessicu Pegula 6-3 6-4, Máriu Boužkovú 4-6 6-4 6-2 a v prvom kole Viktoriyu Tomovu 6-3 6-4.

Víťazka 2 WTA turnajov dosiahla najlepší výsledok v sezóne v semifinále turnaja v Lugane. Jej bilancia sezóny je 20-18 (výhry-prehry). A na tráve celkovo 4-1 za posledné 2 týždne trávnatej časti sezóny.

Minuloročný turnaj v Birminghame pre ňu skončil v 1. kole po prehre s Daryou Kasatkinou 6-3 5-7 4-6.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Paris💙

Príspevok, ktorý zdieľa Kristyna Pliskova (@kristynapliskova),


Karolína Plíšková v štatistikách

3. hráčka sveta je v druhom kole po výhre nad Mihaelou Buzarnescu 6-3 6-4. Jej najlepšie výsledky sezóny sú víťazstvá na turnaji v Brisbane po finálovej výhre s Lesyou Tsurenko 4-6 7-5 6-2 a v Ríme na antuke po zdolaní Johanny Konta 6-3 6-4.

Tohtosezónna bilancia 29 výhier pri 7 porážkach je veľmi slušná a uvidíme, čo prinesie iba jej druhý zápas v sezóne na tráve. Takto pred rokom sa s Birminghamom lúčila už po prvom kole prehrou 2-6 3-6 s Magdalénou Rybárikovou.

 

 

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

 

Since I saw in last couple of weeks Ronaldo and Messi, I can retire from football now 😃

Príspevok, ktorý zdieľa Karolina Pliskova (@karolinapliskova),


Sumár zápasov sestier Plíškových

Sestry sa spolu stretli jediný krát na okruhu v roku 2013 v Eastbourne (výhra Kristýny 2:1). No na nižších turnajoch kategórie ITF sa dovedna stretli 8-krát. Bilancia 5-3 je celkom vyrovnaná a až na ich úvodný duel v roku 2006 najnižšie dotovaného turnaja ITF (10 000 USD) v Cavtate, sa 7 z nich odohralo v rozmedzí rokov 2010-2012. Boli to ich prvé turnaje po príchode z juniorskej kategórie. Za zmienku stojí ďalšia výhra Kristýny Plíškovej na tráve na turnaji s dotáciou 50 000 USD v Kurume vo finále po výsledku 5-7 6-2 6-0.

Zvíťazí Kristýna na tráve aj po tretíkrát?

Obe hráčky sú vo veľmi dobrej forme, ale spôsob, akým vyhrávajú, nie je možné veľmi zrovnávať. Karolína je jednoducho lepšia hráčka, nasadená ako číslo 3 na turnaji. Je samozrejme favoritkou zápasu v kurze @1,28 v DoubleStar Bet. Aj preto, že patrí k najlepším tenistkám na tráve v celom kolotoči WTA. V prvom kole si poradila s Rumunkou Buzarnescu celkom hladko vo dvoch setoch po solídnej hre. Kristýna, 112. hráčka sveta, však bude nebezpečne hroziť práve z dôvodu, že sestru dokonale pozná a tým, že si musela v Birminghame prejsť kvalifikáciou a odohrala tak 3 zápasy navyše oproti Karolíne, je určite na tráve viac rozohraná. Otázkou je, či je to šťastie alebo smola, že naráža na svoju sestru už v druhom kole. Postup by jej určite zaručil posun v rebríčku a lepšie postavenie v ďalších turnajoch na okruhu WTA 2019.

Dávny zápas z roku 2013 s výhrou 2:1 na sety z Eastbourne takisto mierne nahráva Kristýne, avšak je už staršieho dátumu. Kurz @3,50 na výborne podávajúcu Kristýnu je proti svojej sestre mierne prestrelený. Zápas však s väčšou pravdepodobnosťou dopadne v prospech lepšej hráčky, no neodoláme bezpečnejšiemu tipu na rekordérku v počte es na okruhu WTA v dvojsetových zápasoch (31 es) – Kristýnu Plíškovú.

Predikcia zápasu

Náš tip je preto zrejmý a vyberáme si istejšiu stávku na setový hendikep +1,5 v prospech Kristýny v kurze @2,08 v DoubleStar Bet.

Tenis v DoubleStar Bet

Tenisová sezóna 2019 sa preklápa do druhej polovice. Pred nami je legendárny Wimbledon a mnoho fanúšikov tenisu sa teší práve na prebiehajúce a nadchádzajúce turnaje na tráve. Vychutnajte si kompletnú tenisovú ponuku z trávnatých turnajov na okruhoch ATP (Halle, Londýn) , WTA (Birmingham, Mallorca), ATP Challenger series, či ITF mužov a žien doplnenú nielen o bratislavský turnaj Challenger Series na antuke s kompletnou slovenskou mužskou tenisovou špičkou vrátane Martina Kližana, Andreja Martina – víťaza už dvoch Challengerov v roku 2019, či Norberta Gomboša a Jozefa Kovalíka. Výnimkou je účasť Lukáša Lacka a Filipa Horanského v Ilkley, ktorí sa pripravujú na Wimbledon už skôr.

Využite vstupný férový bonus, či množstvo tipovačiek a súťaží na facebooku DoubleStar Bet a stavte si na svojich favoritov úplne bez rizika. Spoznajte online prostredie nového bookmakera na slovenskom trhu a staňte sa našimi fanúšikmi.