Na výplatu nečakaj!
31. augusta 2018
Zložitý ligovo–turnajový formát podporený peniazmi … začína európska súťaž Liga národov!
4. septembra 2018
Ukázať všetko

Kde si Slováci pozrú Ligu majstrov 2018/2019?

Európsky futbal na Slovensku

Orange Slovensko na tri sezóny „monopolom“ pre sledovanie Ligy majstrov na Slovensku. V polovici augusta odštartovala naostro stanica Orange Sport. Čo bude po troch rokoch ?

Práve nová exkluzívna stanica Orange Sport získala vlastnícke práva na a vysielanie najsledovanejšej ligy sveta počas sezón 2018/2019, 2019/2020 a 2020/2021. V spolupráci s českou spoločnosťou O2 Czech Republic je dostupná všetkým zákazníkom Orange Slovensko. No prioritou je sprístupniť ligu šampiónov ešte väčšiemu počtu divákov na Slovensku ako doteraz, aj ich neklientom.

Bude to naozaj tak?

Ide o exkluzívny balík športových prenosov. Ten má pritiahnuť zákazníkov hlavne z dôvodu svojej výnimočnosti a atraktivity. Zákazníci sa môžu tešiť nielen na najlepší svetový futbal, ale Orange TV odvysiela českú a slovenskú futbalovú ligu, basketbalovú Euroligu a súboje zmiešaných bojových umení MMA. Prvoradým pre spoločnosť bude získať nových zákazníkov prémiovým obsahom a až následne bude môcť vyhodnotiť, či kúpa práv na tri sezóny bude stáť za predĺženie kontraktu. Liga majstrov a práva na ne sú veľmi dynamická záležitosť a ako sme boli zvyknutí sledovať ju na DIGI TV, poprípade vo verejnoprávnej RTVS, od jesene sa to zmení. Výhradné práva patria Orange Sportu.

Koľko z nás prestúpi?

Futbalová Liga majstrov UEFA je ozaj najsledovanejšou ligovou súťažou na svete. Iba finále si každoročne pozrie viac ako 200 miliónov fanúšikov. Aktuálne posledné finále sledovalo na Slovensku viac ako 410-tisíc ľudí. Sami zhodnotíte, že v dnešnej dobe ide o skutočný fenomén. Ak ste vlastníkom FIBER TV, resp. jej novej alternatívy, môžete jej služby využívať cez satelit aj internet. K letu 2018 bola podľa portálu zive.sk Fiber TV dostupná pre takmer 400-tisíc domácností.

O2 alebo Orange?

Suma, za ktorú vysielacie práva spoločnosť O2 Czech Republic kúpila nie sú potvrdené ani jednou stranou. Podľa českých médií sa ale jedná o sumu blízku 500 miliónom korún, čo je zhruba 20 miliónov eur. Vysielacie štúdiá sa chystajú v Prahe a celú technickú stránku zabezpečuje O2 CZ. Orange je výhradným distribútorom pre Slovensko a podieľa sa na programovej ponuke. Okrem slovenského futbalu bude spracovanie prenosov prebiehať v Prahe. „Objem živých prenosov vychádza na tisíc hodín do roka a neumožňuje vám príliš z toho ubrať. Každý deň to vychádza aj na štyri hodiny. Každý deň bude čo pozerať.„ uviedol Karol Fak, TV UNIT Manažér v Orange. Pripravený je jeden hlavný kanál a pre prípad potreby tri paralelné, ktoré budú k dispozícii. Ak začne skupinová fáza LM, fanúšik si bude môcť vybrať jeden zo štyroch paralelne idúcich zápasov. K prenosu sú plne k dispozícii aj mobilné aplikácie. Pre Android i iOS sú u slovenského poskytovateľa Orange Slovensko pripravené obe mobilné verzie.

Čo konkurencia?

„Spustením Orange Sport vstupujeme do novej éry, v ktorej ponúkneme zákazníkom najzábavnejšiu televíziu cez kvalitnú sieť a v nej pestrý exkluzívny, originálny obsah. Dostupný bude pre zákazníkov aj nezákazníkov Orangeu na Slovensku tak, aby ho mohlo sledovať ešte viac divákov ako doteraz.“ vyjadril sa generálny riaditeľ spoločnosti Orange Slovensko Pavol Lančarič.

Aj pre neklientov Orange Sport

Orange Sport bude dostupný pre zákazníkov služby Orange TV za poplatok samostatne alebo ako súčasť veľkého športového balíka. Hlavná informácia však je, že si ho budú môcť predplatiť aj používatelia, ktorí TV službu od Orangeu nemajú. Tí si budú môcť aktivovať Orange Sport prostredníctvom SMS správy a to na obdobie 24 hodín za cenu 2 € alebo na jeden mesiac za 4 €. Ligu majstrov alebo slovenskú ligu si tak bude môcť pozrieť naozaj ktokoľvek.

FC Spartak Trnava vždy vo štvrtok

Európska liga bude na programe vo štvrtkové večery počas celej jesene. Podľa všetkého by zápasy Trnavy vo všetkých šiestich dueloch mala odvysielať verejnoprávna televízia RTVS. Pre ňu to bude akási satisfakcia za ukončenie práv na Ligu majstrov. Veď pre slovenského fanúšika bude Európska liga so slovenským zástupcom určite minimálne tak lákavá ako stredajšie prenosy Ligy majstrov, ktoré boli v ponuke RTVS minulú sezónu. RTVS zostávajú práva na slovenskú reprezentáciu a jej vystúpenia v európskej Lige národov. V nej slovenskí „sokoly“ absolvujú spolu štyri zápasy na jeseň 2018 so začiatkom 9.9.2018 na Ukrajine. Duelu bude predchádzať priateľský zápas s osemfinalistom z Dánska v trnavskej City Arene.