Pohľad muža pred objektívom.
Mourinho chce titul majstra sveta alebo Európy
21. júna 2019
Nicolas Almagro sa lúči s tenisovou kariérou hráča.
33-ročný Nicolas Almagro o Nadalovi a Federerovi
26. júna 2019
Ukázať všetko

II. európske hry v Minsku LIVE v DoubleStar Bet

Fotka medailistu s maskotom.

V piatok 21. júna 2019 v bieloruskom Minsku otvorili po 4 rokoch druhý diel európskych hier. Oproti Baku 2015 ubudlo 5 športov, no tie najpopulárnejšie z nich nechýbajú v LIVE ponuke DoubleStar Bet.

Tipujte LIVE európske hry

Atraktívna tzv. „európska olympiáda“ v Minsku privíta počas 10 dní viac ako 4000 športovcov z 50 krajín Európy. Tí si rozdelia v 23 odvetviach v 15 športoch až 200 medailových sád. 91 mužských, 89 ženských a až 20 mixovaných disciplín prinesie ozaj pestré športové súperenie na hrách, ktoré si získavajú svoju popularitu iba po druhýkrát. Naši reprezentanti (75) sa predstavia až v 13-ich z nich.

Atletický úspech na začiatku týždňa

Atléti štartujú v novom formáte Dynamic New Athletics (DNA) a práve odtiaľ prischlo Slovensku prvé striebro a vôbec prvý kov z hier. 24. júna 2019 sa Ján Volko postaral o prvú medailu pre slovenský dvojkríž na medzinárodnom podujatí v behu na 100 metrov. Dal si tak najlepší darček k aktuálnym meninám. Verme, že sa k nemu pridajú nielen športoví strelci (Barteková, Varga a spol.) v polovici týždňa a latka v podobe obhajoby 7 medailí z roku 2015 v Baku bude zdolaná.


Európske olympijské hry

Prvé zmienky o kontinentálnych hrách sa dali do oficiálnej podobe na valnom zhromaždení Európskeho olympijského výboru v Ríme 2012. 8. decembra na 41. valnom zhromaždení športoví funkcionári rozhodli, že myšlienka spropagovať olympizmus na starom kontinente rok pred klasickou medzinárodnou olympiádou bude výnimočná a dostala tak reálne základy.

Prvé hry v azerbajdžanskom Baku odkleplo 38 zo 48 členských krajín, pričom Arménsko svoju účasť odmietlo. Organizácia práve prebiehajúcich hier sa pritom vôbec nemala v Bielorusku konať. O atraktívnu udalosť prejavili záujem Holanďania. Tí však, kvôli financiám svoju kandidatúru stiahli ešte počas prvých hier v roku 2015. Do popredia sa tak dostalo Rusko, no po prevalení škandálu s dopingom pripadla česť organizácie 2. európskych hier práve Minsku. Rozhodlo sa o tom v októbri 2016.

V Minsku pomáha 8000 dobrovoľníkov

Športoviská v Minsku prešli rekonštrukciou a väčšina z nich je používaná aj mimo veľkolepej udalosti. Tou si prešiel aj Národný olympijský štadión Dinamo, ktorý pojme až 22 000 divákov, a ktorý je centrom diania atletických disciplín, no najmä slávnostných ceremoniálov. Najvzdialenejší areál vodného slalom je od športovej dediny vzdialený 33 km. Zo všetkých dobrovoľníkov, ktorí sa chceli zúčastniť a pomáhať na hrách bola vybraná iba tretina z nich. V zálohe zostáva 700 ľudí, ktorí boli vybraní zo všetkých takmer 25 000 záujemcov zo 106 krajín.

Európske boje o letnú olympiádu

Až v 9 športoch si budú môcť športovci splniť limity pre olympiádu v Tokiu 2020. O priamy postup bojujú stolní tenisti, strelci a lukostrelci. Ostatné z nich vymedzujú limity a body do kvalifikácie na budúcoročný vrchol letného športu.

Slovenská výprava v Minsku

Zo 75 športovcov Slovenska je 46 mužov a 29 žien. Tí obhajujú až 7 medailí spred 4 rokov v Baku. Spomedzi silnej konkurencie sme celkovo obstáli na 23. mieste. Aktuálne je na hrách najviac atlétov – 19. Nechýbajú pre nás tradičné disciplíny ako 14 rýchlostných kanoistov, či 10 strelcov a cyklistov. Box so 6 športovcami, džudo a stolný tenis so 4, lukostreľba a športová gymnastika s dvoma športovcami. Svojich zástupcov máme aj v bedmintone, sambo, karate a v zápasení.

 Z tých, ktorí si priniesli cenné kovy aj z Azerbajdžanu budú štartovať zlatí strelci z mixu Erik Varga a Zuzana Rehák-Štefečeková, strelec zo vzduchovej pištole Juraj Tužinský a boxer Viliam Tankó s bronzom v Baku. Juraj Tužinský bol aj piatkovým vlajkonosičom slovenskej výpravy v Minsku.

Sledujte kompletný program II. európskych hier v Minsku 2019 a držte palce slovenským reprezentantom na akejsi malej európskej olympiáde v snahe o cenné kovy, či kvalifikáciu na letné olympijské hry do Tokia 2020.

Generálny sekretár SOŠV Jozef Liba pre TASR zhrnul očakávania ešte pred začiatkom hier: „Keď sa pozrieme na skladbu slovenskej výpravy, tak mnohí z nich dosahujú vo svojich športoch a disciplínach svetové výkony, takže aj v rámci európskych hier budeme očakávať dobré výsledky. Môžem spomenúť strelcov, kanoistov, uvidíme, aké výsledky uvidíme v tom novom formáte atletiky. Ale môžu uspieť aj ďalšie športy. Pevne verím, že každý športovec podá svoj maximálny výkon a bude veľa radosti.“

V podobnom duchu sa pred hrami v Bielorusku pre agentúru vyjadril aj prezident OV Anton Siekel:“Veľmi ťažko to hodnotiť pred podujatím, ja sa tejto odpovedi vždy vyhýbam, pretože pre mňa bude dôležité, aby sme vystupovali ako tím tak, aby každý športovec podal výkon na hranici svojich možností.“

Ponuka z Minska naživo v DoubleStar Bet

Počas celého dňa si v sekcii LIVE môžete spestriť sledovanie aktuálnych zápolení v Minsku. Nechýba kompletná ponuka stolného tenisu zápas po zápase aj so slovenskými zástupcami Pištejom, či Balážovou. Tešiť sa môžete na plážový futbal, ktorý je tiež súčasťou hier. Čoraz atraktívnejší šport si získava svojich priaznivcov nielen medzi tipérmi, ale aj hráčmi, či divákmi a jeho kvalita sezónu po sezóne stúpa.

Ak budete koncom júna prejedení trávnatého tenisu, či futbalu z Brazílie na Copa America alebo z Egypta na Africkom pohári národov, využite letnú ponuku netradičných športov pri vašich stávkach naživo v DoubleStar Bet.

Želáme slovenským športovcom veľa cenných kovov a miesteniek do Tokia.  Vám, našim verným aj novým klientom prajeme vám pekné leto, veľa zábavy a výhier s novým slovenským bookmakerom.

Foto: Strieborný medailista Ján Volko z európskych hier 2019 v Minsku 24. júna 2019. Zdroj: ig: janvolko