Tipy od medailistov
6. januára 2019
Dmitri Obukhov posilou Dukly Trenčín
Dmitri Obukhov na 5 zápasov do Dukly Trenčín
8. januára 2019
Ukázať všetko

Hopmanov pohár po štvrtýkrát pre Švajčiarsko

Finalisti Hopmanovho pohára 2019.

 

Aj napriek skvelej víťaznej výmene v podaní Angelique Kerber v rozhodujúcom zápase mixu vo finále Hopman Cupu 2019 sa víťazmi tradičného turnaja zmiešaných dvojíc v austrálskom Perthe stali Švajčiari. Vo vyrovnanom a napínavom finále si poradili s nemeckým párom 2:1 na zápasy.

 

Hopman Cup 2019

 

Finále turnaja hraného 5. januára 2019 bolo vernou kópiou minulého ročníka. Prvýkrát počas 31-ročnej histórie sa totiž stalo, že sa v ňom objavili 4 rovnaké mená ako pred rokom. Švajčiari Belinda Benčič a Roger Federer rovnako úspešne čelili súperom z Nemecka, Angelique Kerber a Alexandrovi Zverevovi.

 

Úvodné dva zápasy lepšie zvládli favoriti singlových zápasov. Roger Federer (1.45) zdolal Alexandra Zvereva. Následne si Angelique Kerber (1.30) poradila s Belindou Benčič. Dramatické vyvrcholenie tak priniesla rozhodujúca zmiešaná štvorhra, kde Nemci mali čo oplácať Švajčiarom po minuloročnej porážke. Diváci si lepší program a priebeh finále Hopman Cupu nemohli priať.

 

Mix dospel do rozhodujúceho tretieho setu, v ktorom mali navrch obhajcovia prvenstva. Roger Federer však za stavu 3:2 nedopodával na víťazstvo. Aj vďaka víťaznému úderu z rakety Nemky, keď bravúrne odolala tlaku švajčiarskej legendy.

 

 

Angelique Kerber odolala tlaku Rogera Federera a zakončila výmenu víťazným úderom vo finále mixu medzi Švajčiarskom a Nemeckom 5. januára 2019 na Hopmanovom pohári v Perthe

 

Posledný set turnaja tak za stavu 3:3 na gemy rozhodol skrátený tajbrejk a v ňom posledná loptička za stavu 4:4, ktorá patrila hráčom krajiny helvétskeho kríža.

 

Sumár finále Hopmanovho pohára 2019

 

Švajčiarsko vs. Nemecko 2:1 (kurzy pred zápasom v DoubleStar Bet 1.87-1.87

• Roger Federer – Alexander Zverev 6:4, 6:2
• Belinda Benčič – Angelique Kerber 4:6, 6:7 (6)
• Belinda Benčič, Roger Federer – Angelique Kerber, Alexander Zverev 4:0, 1:4, 4:3 (4)

 

Roger Federer a Belinda Benčič - víťazi Hopmanovho pohára 2019

Roger Federer a Belinda Benčič – víťazi Hopmanovho pohára 2019. Zdroj: twitter: @BelindaBencic

 

Najúspešnejší jednotlivci

 

Roger Federer sa osamostatnil na čele titulov z austrálskeho Perthu. S troma titulmi kraľuje tradičnému turnaju, hrajúceho sa od roku 2013 v Perth Arene. Aktuálne tretí zisk trofeje pre RF je v poradí už štvrtým pre Švajčiarsko. O premiérový úspech pre krajinu sa postarali v roku 1992 Manuela Maleeva a Jakob Hlasek.

Dvoma titulmi sa môžu pýšiť Belinda Benčič, Serena Williams, Arantxa Sanchez Vicario, James Blake, Tommy Robredo a Slovák Dominik Hrbatý.

 

Slovensko na Hopman Cupe

 

Obľúbený tenisový turnaj pravidelne láka na prelome rokov popri prebiehajúcich MS v hokeji U20 aj športových fanúšikov na Slovensku. Veď práve Slovensko je po USA (6), Švajčiarsku (4) a Španielsku (4) štvrtou najúspešnejšou krajinou v počte získaných prvenstiev.

 

Na turnaji, ktorého sa tradične zúčastňuje 8 pozvaných krajín bola už desiaty krát v rade bez Slovenska. Posledná účasť Slovenska sa datuje na rok 2009. Práve pred 10 rokmi tu Dominika Cibulková s Dominikom Hrbatým uchmatli víťazstvo súrodencom Safinovcom, Dinare a Maratovi. Nadviazali tak na turnajové víťazstva Karin Habšudovej a Karola Kučeru z roku 1998 a Daniely Hantuchovej s Dominikom Hrbatým z roku 2005.

 

Pri premiérovej edícii Hopmanovho pohára v roku 1989 sa z titulu tešili Helena Suková a Miloš Mečíř pod hlavičkou Československa.

 

Ilustračné foto: Finalisti Hopmanovho pohára 2019. Zdroj: ig: @angie.kerber