Súboj futbalistov v Championship.
2 nečakané góly v jedinom zápase Championship
30. apríla 2019
Súťaž o zájazd na 3 zápasy do New Yorku
Súťaž o zájazd na 3 zápasy NHL do New Yorku
2. mája 2019
Ukázať všetko

HK Dukla Trenčín s reprezentačnými posilami

Tešiaci sa hokejista Slovenska.

Do kádra pribúda štvorica nových hráčov. Dvaja Slováci a dvaja českí hráči posilnia posilnia vojakov.

Tipuj MS v hokeji

Hokejisti HK Dukla Trenčín naplno zarezávajú v kondičnej príprave na novú sezónu pod vedením Stanislava Magulu, ktorého klientmi boli hráči ako Marko Daňo, Tomáš Tatar, Branko Radivojevič, Dominik Graňák, ale aj tenisti ako Bielorus Uladzimir Ignatik, či Rumunka Alexandra Cadantu. Pripojí sa k nim aj nová štvorička

Posily z radov reprezentantov

Josef Mikyska

24-ročný český rodák z Frýdlantu naposledy obliekal dres Freiburgu v druhej najvyššej nemeckej súťaži. Zmluvu ukončil k 21. aprílu 2019. Ľavoruký útočník prešiel všetkými mládežníckymi kategóriami v Českej republike. Jeho bývalým domácim klubom je HC Bílí Tygři Liberec, kde naposledy hral v sezóne 2017/2018. V čase pôsobenia HC Lev Poprad v nadnárodnej KHL bol členom mládežníckeho tímu Tatranskí vlci (2011/2012). V rámci hosťovania zasa hráčom kádra HC Benátky nad Jizerou, či HC Motor České Budějovice.

David Kajínek

Aj druhá zahraničná posila pochádza z českého mesta Frýdlant v libereckom okrese. 30-ročný ľavoruký obranca pochádza takisto z liahne libereckého hokeja. Prešiel mládežníckymi kategóriami v klube Bílí Tygři Liberec. Od sezóny 2016/2017 pôsobil v klube Dukla Jihlava a práve z nej prichádza ako nová posila HK Dukla Trenčín.

Adam Lapšanský

29-ročné ľavé krídlo prichádza do Trenčína takisto z Čiech. Adam Lapšanský je slovenský reprezentant s 18 štartami za Slovensko s bilanciou 7+1 počas dvoch sezón, keď za Slovensko nastupoval (2014-2017). Rodák zo Spišskej Novej Vsi začínal s hokejom v Poprade. Vyskúšal mládežnícke kategórie pod Tatrami a jeho prvé kroky do zahraničia viedli v sezóne 2011/2012 do Sparty Praha. Odvtedy bol hráčom Litvínova, Chomutova, Popradu, Košíc, nemeckého Ravensburgu a práve končiacu sezónu 2018/2019 kompletne absolvoval v Karlových Varoch.

Jozef Sládok

30-ročný rodák zo Zvolena prichádza posilniť obranné rady Dukly z Detvy. Práve v jej drese hrával od roku 2014. V začiatkoch kariéry odohral 11 zápasov v juniorských kategóriách z slovenskú U17 a U18. Predtým ako hokejový svetobežník na 5 rokov zakotvil v tíme z Podpoľania, hrával v nižších súťažiach v USA aj v Anglicku. Počas 2006-2009 vyskúšal za americký tím Plymouth kanadskú OHL aj kanadsko-americkú CHL v drese Corpus Christi IceRays. V rokoch 2010-2014 hrával najvyššiu anglickú súťaž z Hull, či Edinburgh.

Všetky 4 nové posily HK Dukla Trenčín sú ľaváci. Veríme, že dvaja obrancovia a dvaja útočníci stmelia nový tím a budú hrdo hájiť farby vojakov.

Foto: Tešiaci sa hokejista Slovenska. Adam Lapšanský. Zdroj: sport7