Doplňujúce pravidlá pre súťaž „Tipovačka“
11. apríla 2019
Radosť hokejistiek po strelenom góle.
Fínska radosť a smútok po domácom finále na MS v hokeji žien
17. apríla 2019
Ukázať všetko

HK Dukla Trenčín opúšťa 9 hráčov základnej zostavy

Dvaja hokejisti v pozadí otca a syna Pardavých.

Po zmenách v realizačnom tíme nastáva v hokejovej Dukle Trenčín hráčske vákuum. Kto nahradí 9 odchádzajúcich hráčov?

„Konkrétne ide o Ondreja Mikulu, Radeka Dlouhého, Jána Pardavého ml., Denisa Hudeca, Tibora Vargu, Lukáša Bohunického, Martina Rýgla, Jiřího Gulu a Juraja Cebáka. Chlapci, ďakujeme, že ste hrdo nosili trenčiansky dres a prispeli k spoločnému cieľu,“ uvádza oficiálny portál Dukly.

REGISTROVAŤ SA

Zmeny v tíme

Hráčom HK Dukla nebude ani Branko Radivojevič. Stal sa športovým riaditeľom a druhým asistentom nového trénera. Práve v čase nástupu Jána Pardavého st. na post hlavného trénera, ktorý nahradil Petra Oremusa, sa s kariérou rozlúčil aj Peter Ölvecký. Peter Frůhauf sa stal prvým asistentom trénera pre nadchádzajúcu sezónu 2019/2020.

Voľba bývalej trenčianskej legendy ako náhrada za Petra Oremusa vyzerá pre Trenčín pozitívne. Veď Ján Pardavý je neustále srdcom pravý člen Dukly a cenné skúsenosti nazbieral aj pri Petrovi Oremusovi. Kapitán vojakov v 3 sezónach 2010 – 2013 si po prvýkrát vyskúša úlohu hlavného kouča.

Ján Pardavý ako hráč Dukly Trenčín.
„Som veľmi vďačný za túto šancu. Každý tréner sa chce v kariére posúvať a môj posun z asistenta na hlavného trénera si veľmi cením. Musím poďakovať Peťovi Oremusovi za prácu, ktorú tu počas dvoch rokov odviedol a z môjho pohľadu sa mi nemohlo stať nič lepšie ako spolupracovať s ním. Ako profesionálne, tak i ľudsky odviedol skvelú prácu a mohol som pri ňom získavať nové skúsenosti. Dostával som od neho veľa príležitostí aj na svoju realizáciu,“ cituje domovský portál Dukly nového trénera.

Príprava na novú sezónu

Post trénera brankárov naďalej zostáva Petrovi Kosovi. Ján Pardavý v skratke zhrnul aj program a prípravu na novú sezónu 2019/2020. „Postupne skladáme kostru mužstva a budeme sa snažiť podpisovať hráčov. 29.4. sa spolu s vybranými hráčmi aj z juniorského tímu stretávame plus tí, ktorých budeme mať podpísaných. Začneme nejakou adaptáciou a následne 9-týždňovou letnou prípravou. Budeme spolupracovať s kondičným trénerom. Druhý a tretí júlový týždeň budú dovolenky a po nich sa opäť stretneme, to budú tréningy na suchu. Naplánované to máme tak, že 29. júla vykorčuľujeme na ľad,“ objasnil Ján Pardavý.

Ako sa slovenská hokejová bašta vysporiada s tvorbou obnoveného tímu pre najbližšiu sezónu budeme s napätím sledovať. Prídu posily z Liberca, s ktorým má veľmi dobré vzťahy Branko Radivojevič? 😉

Zabuduje viacero hráčov úspešnej generácie majstrovskej juniorky a následne aj dorastu? Veríme, že nad Duklou sa blýska na ešte lepšie časy ako tomu bolo posledné sezóny.

 

Čo bude s Radjenovičom je tiež veľmi zaujímavá otázka. Odohraných 10 zápasov základnej časti s bilanciou 4+3 vystriedalo 6 menej úspešných zápasov v play-off, v ktorých Andrew nebodoval. Uvidíme, či zostane alebo sa vráti do jeho posledného tímu v USA Rapid City Rush, či rodnej Kanady. Za Trenčín odohral viac zápasov ako posila z KHL Dmitri Obukhov, v polovici končiacej sa sezóny 2018/2019.

Hokejový vrchol sezóny

Play-off v hokeji sa chýlia ku koncu nielen v Európe, ale aj v zámorskej NHL. Tipujte v DoubleStar Bet svojich favoritov na držiteľov Stanley Cupu, Gagarinovho Pohára, či víťazov jednotlivých líg. Do ich konca už nezostáva veľa času. Aj preto, že sa blížia MS v ľadovom hokeji na Slovensku. Jedine záverečné boje o Stanley Cup budú sprevádzať hokejový vrchol sezóny 2019.