Pozitívne emócie Dominiky Cibulkovej počas tenisového zápasu - Zdroj - instagram - domicibulkova
Prekvapenia od slovenských tenistiek pokračujú – Dominika Cibulková predčasne končí!
11. októbra 2018
Ján Kozák s úsmevom na tvári počas tlačovky. Zdroj: sportinak
Ján Kozák rezignoval z postu trénera po prehre s Českou republikou
15. októbra 2018
Ukázať všetko

Hamšík, či Schick – vyššia pravdepodobnosť výhry Slovenska

Slovensko vs. Česká republika - 13.10. 2018 - Liga národov

 

Zápas ako vyšitý k oslavám storočnice vzniku Česko-Slovenska. Tentokrát s favoritom stretnutia v podobe Slovenska. Pretavia Hamšík, Škriniar, Lobotka, Duda, či Mak slušnú formu z klubových súťaží do gólov proti Českej republike?

 

Vypredaná City Arena

 

Sobotňajší zápas Ligy národov UEFA bude nabitý vskutku pestrými emóciami. A nielen preto, že ide o dôležité prvé body do skupiny B1. Obaja susedia prehrali úvodný duel proti Ukrajine. Česká republika doma 1:2 a Slovensko vonku 0:1. Kto napokon získa príležitosť ponaháňať Ukrajinu, tróniacu na čele skupiny so šiestimi bodmi? Rozhodne sa v skorých poobedňajších hodinách 13. 10. 2018 o 15:00 vo vypredanej City Arene v Trnave. Návštevnosť sa podľa predpovedí priblíži celkovej kapacita 19 200 divákov. Aj keď ide o alternatívu niekdajších priateľských zápasov, práve kvôli novým faktorom Ligy národov získava zápas vyšší náboj.  Kto si teda zachová vyššiu šancu na „jackpot“ za víťazstvo v skupine a nádej na priamu kvalifikáciu na EURO 2020 práve z Ligy národov?

 

Futbal ako súčasť osláv

 

Federálne derby ukáže úplne iný charakter ako doposiaľ. Tipujete na výhru niektorého z tímov? Vo veľkom sa skloňujú oslavy udalostí, ktoré zápas sprevádzajú. Storočnica vzniku spoločného štátu, 50. výročie Pražskej jari a 25. narodeniny vzniku samostatného Slovenska a Českej republiky 1.1.1993. To všetko bude okorenené dôležitým futbalovým zápasom v Lige národov UEFA v druhú októbrovú sobotu 13. 10. 2018.

 

Ako sme hrali počas 25 rokov samostatnosti

 

Oba národné tímy medzi sebou odohrali desať vzájomných zápasov v ére samostatnosti Slovenska a Českej republiky. Bilancia v pomere 3 – 2 – 5 praje hosťom. Pamätným je určite zápas Slovenska s Českou republikou v kvalifikácii MS 1998, v Bratislave 24. augusta 1997. Prvé historické víťazstvo 2:1 s gólmi Jančulu i Majoroša. O 12 rokov neskôr nás potešilo víťazstvo na Letnej v napokon úspešnej kvalifikácii MS do Južnej Afriky. Opäť výsledok 2:1 v prospech Slovenska a góly Šestáka a Jendrišeka potešili celé Slovensko a posunuli tím bližšie k najväčšiemu úspechu futbalovej reprezentácie.    Uvidíme, čo prinesie blížiaci sa  jedenásty vzájomný duel a o mesiac 19. novembra 2018 aj dvanásty v poradí. Druhý z nich pravdepodobne určí konečnú pozíciu oboch tímov v skupine B1 Ligy národov UEFA. Bude totiž posledným v programe skupiny.

Video: 1.4.2009 Praha: Česká republika vs. Slovensko (1:2) v kvalifikácii MS 2010. Góly SR: Šesták, Jendrišek . Zdroj: youtube

 

Prvýkrát ako favorit

 

Vo federálnom derby nastúpia Slováci prvýkrát ako favorit v zápase. Práve pozícia favorita môže pôsobiť skľučujúco a zaväzujúco. „Čo sa týka zdravotného stavu, počas celého zrazu všetci hráči absolvovali plnú záťaž. Zostavu už dlhšie nosím v hlave, o zostave mám jasno,“ povedal tréner Slovenska Ján Kozák na tlačovej konferencii v piatok pred zápasom.

 

Ako nastúpia „sokoli“?

 

Potvrdí sa táto predpokladaná zostava? Dúbravka – Pekarík, Škrtel, Škriniar, Hubočan – Lobotka, Mak, Duda, Hamšík, Weiss – Nemec. „Na zápas sa tešíme nielen my, ale aj všetci fanúšikovia. Môže to byť atraktívny duel, pretože obidva tímy potrebujú víťazstvo. Nebude to až tak takticky zviazaný zápas, ale rozhodne sa na ihrisku,“ dodal na tlačovke tréner Kozák.

 

České zmeny

 

„Neznamená to, že keď prišiel nový tréner, tak sa všetko zmení a začneme víťaziť. Atmosféra je však uvoľnenejšia ako pri predchádzajúcich zrazoch. Prvé dni boli veľmi pozitívne. Dúfam, že to takto bude pokračovať aj po zápase so Slovenskom,“ takto reagoval na otázku ohľadom nového trénera hráč AS Rím Patrik Schick. 22 – ročný reprezentant si plne uvedomuje  špecifiká derby zápasu. Určite by rád nastúpil v atraktívnom súboji. Nový tréner českej reprezentácie Jaroslav Šilhavý nahradil Karla Jarolíma na poste hlavného trénera po prehre v Rusku 1:5 v priateľskom zápase na konci septembra 2018.

 

Najtipovanejší zápas na sobotu

 

Bezpochyby TOP zápas víkendu z pohľadu slovenského a českého fanúšika. Fandíme Slovensku v atraktívnom derby v sobotu 13. októbra! Začiatok zápasu je naplánovaný na 15:00. Využite pestrú ponuku príležitostí pred zápasom i LIVE u nás a potešte sa spolu s gólmi slovenských reprezentantov.

 

Náš tip na výsledok: 2:2