Sadio Mané
Získa Sadio Mané po trofeji z Ligy majstrov aj titul na Africkom pohári národov?
18. júla 2019
Slovan Bratislava
Využije druhú šancu? Slovanu sa otvára zaujímavá cesta v kvalifikácii Európskej ligy
23. júla 2019
Ukázať všetko

Gareth Bale opúšťa Real Madrid, potvrdil tréner Zidane. Spomína sa Manchester United

Gareth Bale

Po úvodnom stretnutí tímu Real Madrid na exhibičnom, no prestížnom turnaji International Champions Cup, tréner Zinedine Zidane šokoval otvoreným potvrdením odchodu hviezdneho Garetha Balea. Špekulovalo sa o tom už dlho, no napriek tomu to mnohých zaskočilo.

Kurzy na International Champions Cup

 

Bale chýbal v zostave, Zidane to vysvetlil na rovinu

 

International Champions Cup je síce exhibičným podujatím, no ide o ostro sledovanú letnú akciu, v ktorej sa prezentujú najlepšie európske futbalové tímy na netradičných trhoch ako Singapur či USA. Úvodný súboj Real Madrid zohral proti Bayernu Mníchov v americkom Houstone a sledovalo ho 60 tisíc divákov. Na to, že išlo o exhibíciu, nádherné číslo.

 

Real Madrid prehral s Bavormi 1:3, no nie výsledok bol tým, o čom sa intenzívne hovorilo po zápase. Tréner Zinedine Zidane totiž po zápase pre oficiálnu klubovú stránku tímu Real Madrid vysvetľoval absenciu hviezdneho Garetha Balea v zostave. Francúzsky kouč “bieleho baletu” potvrdil to, o čom sa špekulovalo už dávnejšie a to odchod waleského krídelníka.

 

„Nebol v zostave, pretože klub pracuje na jeho odchode a to je dôvod, pre ktorý nehral. Uvidíme čo sa udeje v najbližších dňoch. Dúfame pre každého dobro, že sa tak stane čím skôr. Klub to rieši s tímom, do ktorého sa presunie,” hovoril Zidane.

 

Nič osobné

 

Gareth Bale posilnil Real Madrid v roku 2013 po príchode z Tottenhamu Hotspur. Napriek množstvu zranení pomohol “bielemu baletu” k zisku štyroch trofejí v Lige majstrov, k titulu v La Lige a množstvu ďalších úspechov. Napriek tomu sa dostal do nemilosti trénera Zidanea a po jeho návrate na lavičku Realu Madrid v priebehu neúspešnej minulej sezóny bolo viac-menej jasné, že pre Balea miesto v tíme nezostane.

 

„Nie je to nič osobné,” hovoril Zidane o odchode Balea. „Prichádza čas, kedy sa veci musia urobiť, pretože sú potrebné. Nemám nič proti nemu. Musíme robiť rozhodnutia a meniť veci. Neviem či sa to udeje do 24 alebo 48 hodín. Situácia sa však zmení a je to najlepšie pre všetkých. Skrátka tak veci fungujú. Hovoril som s klubom, spravili sme rozhodnutia a rozhodol sa tréner aj hráč. Uvidíme ako veci dopadnú.”

 

Návrat do Premier League?

 

V súvislosti s odchodom Garetha Balea z Realu Madrid sa špekuluje o niekoľkých tímoch zvučných mien. Spomína sa napríklad návrat do Tottenhamu, odchod do Bayernu Mníchov či Interu Miláno. No snáď najviac sa hovorí o prestupe do Manchester United.

 

Agentovi Garetha Balea sa vyjadrenia Zidanea ale vonkoncom nepáčili. „Zidane je hanbou. Neberie ohľad na hráča, ktorý toľko urobil pre Real Madrid,” uviedol Jonathan Barnett pre BBC Wales. „Pracujeme na niekoľkých veciach. Gareth je hráčom Realu Madrid, ale ak ho opustí, bude to jeho rozhodnutie a nie pána Zidanea,” dodal.

 

Dosť intenzívne sa spomína záujem Realu Madrid o Paula Pogbu, Zidaneovho obľúbenca a krajana. Budeme svedkami zaujímavej výmeny Balea práve za Pogbu?

Tipovať zaujímavé súboje špičkových európskych tímov v rámci International Champions Cup môžete v DoubleStar Bet v zaujímavých kurzoch. Dodajte si pri ich sledovaní extra dávku adrenalínu do žíl a využite Najširšia ponuka LIVE stávok na Slovensku!

 

foto: Twitter Gareth Bale