Dvaja hokejisti v pozadí otca a syna Pardavých.
HK Dukla Trenčín opúšťa 9 hráčov základnej zostavy
15. apríla 2019
Dvaja tenisti v popredí
Dominic Thiem vs. Martin Kližan – preview
17. apríla 2019
Ukázať všetko

Fínska radosť a smútok po domácom finále na MS v hokeji žien

Radosť hokejistiek po strelenom góle.

Jedna z najväčších drám vo finále nielen ženského turnaja v histórii majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji. Pamätné finále bolo na programe v nedeľu 14. apríla 2019 vo fínskom Espoo.

MS v hokeji 2019

Hokejová hala Espoo Metro Areena praskala vo švíkoch, keď domáce skórovali v predĺžení za nerozhodného stavu 1:1 s Američankami. Gól však aj napriek obrovským, takmer majstrovským oslavám neplatil a zápas smeroval do rozhodujúcich nájazdov. Ako to napokon dopadlo asi viete. Domácim Fínkam ostali oči pre plač.

Američanky tak pokračujú na tróne víťazov MS nepretržite piaty-krát po sebe (od roku 2013, v olympijskom roku sa MS žien nehrajú). Ak zarátame aj olympijské turnaje, ich poslednými premožiteľmi vo finále sú večné rivalky z Kanady. Tie sa tešili naposledy na XXII. Zimnej olympiáde v Soči 2014.

MVP (Most Valuable Player) celého turnaja MS vo Fínsku sa stala domáca hráčka Jenni Hiirikoski, hrajúca za švédsku Luleu. Striebro teda patrí domácim Fínkam a bronz si berú sklamané Kanaďanky, ktorých zlosť z finálovej neúčasti si odniesli Rusky po prehre 0:7.

Hokej v DoubleStar Bet

Do MS v hokeji A kategórie na Slovensku zostáva 24 dní. Apríl je sprevádzaný záverečnými bojmi v play-off európskych líg, vrátane finále KHL medzi CSKA Moskva a Avangard Omsk. Pridávajú sa úvodné zápasy súbojov o Stanley Cup. Ponuka pred zápasom aj LIVE je bohatá na klubovej aj reprezentačnej scéne.

Každým dňom sa rozširuje o príležitosti v jednotlivých zápasoch MS, ktorými predzvesťou je nárast medzištátnych prípravných stretnutí. Program slovenských hokejistov v príprave sa dostane k polovici po odohraní najbližších dvoch zápasov s Rakúskom počas sviatkov v piatok a v sobotu 19. a 20. apríla 2019. Pozrite si úvodnú nomináciu Craiga Ramseyho pri skladbe tímu smerom k MS v hokeji.

Sledujte našu fanúšikovskú stránku na facebooku, či instagrame. Novinky ohľadom príchodov hráčov z NHL a iných hviezd svetového hokeja postrehnete aj tam. Hokej-mánia sa po ôsmich rokoch vracia na Slovensko, tak si ju spoločne vychutnajme. Prajeme veľa zážitkov pri úspešných tipoch a zábave s DoubleStar Bet.