Real Madrid
Chuťovka leta! Real Madrid verzus Atlético Madrid na americkej tour
25. júla 2019
Veriť na zázraky sa oplatí. Predvedie Spartak Trnava ďalší famózny zvrat?
31. júla 2019
Ukázať všetko

Európska liga: Vybojuje Slovan na horúcej kosovskej pôde postup?

ŠK Slovan Bratislava

Slovan Bratislava cestuje do Kosova s jasnou ambíciou, vybojovať si postup do tretieho predkola Európskej ligy. Nebude to jednoduché, na druhej strane z domáceho zápasu si vezie jednogólový náskok. Natiahne slovenský majster víťaznú sériu na štyri zápasy?

Kurzy na Európsku ligu

Slovan po sklamaní v Lige majstrov na víťaznej vlne

 

Slovan Bratislava šokujúco nestačil v prvom predkole Ligy majstrov na čiernohorského majstra Sutjesku Nikšič. Po dvoch remízach 1:1 rozhodol penaltový rozstrel, ktorý Slovanu nevyšiel podľa predstáv. Mrzeli najmä inkasované góly v nadstavenom čase oboch stretnutí. Po konci v Lige majstrov nastali v klube turbulencie. Najskôr skončil hlavný tréner Martin Ševela. Následne dostal “kopačky” aj jeho dočasný zástupca Vladimir Radenkovič.

 

Na lavičku Slovana Bratislava zasadol Ján Kozák mladší. Bývalý skvelý hráč, ktorý pracuje ako tréner juniorky belasých. Oba zápasy na lavičke s Kozákom Slovan vyhral. Úvodný domáci súboj druhého predkola Európskej ligy proti KF Feronikeli 2:1 aj víkendový domáci ligový súboj s Michalovcami 3:0. Celkovo Slovan od vypadnutia v Lige majstrov so Sutjeskou Nikšič vyhral trikrát v rade.

 

Rady od otca

 

Ján Kozák mladší má v pozícii trénera Slovana zatiaľ bilanciu 2-0. V utorok by v odvetnom súboji druhého predkola Európskej ligy proti KF Feronikeli rád pridal aj tretie víťazstvo znamenajúce postup. V treťom predkole by čakal na Slovan hrateľný súper. Neúspešný z dvojice Dundalk – Karabach z druhého predkola Ligy majstrov.

 

Kozák netají, že cenné rady berie aj od svojho otca, bývalého reprezentačného trénera Jána Kozáka staršieho, ktorý má množstvo skúseností. „Bol by som hlupák, ak by som nevyužil otcove skúsenosti. Pred zápasom sme si zavolali. Otec toho zažil veľa, ako tréner určite viac než ja a niekedy vám takýto človek dá nejaké myšlienky a podnety, na ktoré by som možno sám prišiel neskôr a možno by som urobil nejaké chyby. Rozhovormi s otcom môžem týmto chybám predísť,” uviedol Kozák mladší pre oficiálny klubový web tímu ŠK Slovan Bratislava.

 

Zmeny v zostave s výhľadom odvety

 

Ján Kozák mladší spravil oproti základnej zostave proti KF Feronikeli v súboji s Michalovcami štyri zmeny. Nehrali Bajric, Holman, Nono a Šporar. Po stretnutí priznal, že niektoré korekcie riešil s výhľadom utorňajšej odvety v Kosove. „Niektorí hráči proti Michalovciam nehrali, pretože sme museli rozmýšľať aj nad utorkom. Ako ste videli, nič sme nepodcenili. Snažili sme sa vybrať do zostavy najmä tých hráčov, ktorí boli stopercentne zdraví.”

 

„Aj striedania sme ladili trochu smerom k utorku, výsledok k tomu nahrával. Vieme, čo nás v Prištine čaká – fanatickí fanúšikovia a hráči, ktorí budú bojovať do posledného dychu. Našou úlohou je teraz všetko zanalyzovať a dobre pripraviť hráčov, aby odveta dopadla podľa našich predstáv,“ vyhlásil.

 

Na ihrisku nechať srdce

 

Domáci súboj s KF Feronikeli Slovan Bratislava herne nezvládol podľa predstáv. Utrápená výhra 2:1 pred odvetou vonku nie je zrovna najideálnejšia. Na druhej strane, každá výhra sa počíta. Akákoľvek remíza či výhra na pôde súpera Slovan posunie do ďalšieho kola kvalifikácie. Po stretnutí boli hráči odmenení piskotom fanúšikov. Na pozápasovej tlačovke Ján Kozák mladší narážal na absentujúcu bojovnosť a chýbajúce srdiečko v tíme.

 

Hrať so srdcom. Túto myšlienku chce Kozák mladší vštepiť svojim zverencom. Získať priazeň fanúšikov späť na svoju stranu chcú aj hráči Slovana. „Veľmi nás teší odozva publika. Fanúšikovia naposledy neboli spokojní, na čo mali právo, no v sobotu večer aj tak prišli v slušnom počte a predovšetkým nás celý zápas povzbudzovali. Naším záväzkom je odvďačiť sa týmto ľuďom hrou i výsledkami. Verím, že ich najbližšie potešíme už v Prištine,” vyhlásil po ligovom stretnutí s Michalovcami Erik Daniel.

 

Jeden zo strojcov belasého víťazstva (v zápase strelil gól a na jeden prihrával) si ale uvedomuje, že jeho tím nečaká v Kosove prechádzka ružovou záhradou a cesta za postupom je poriadne náročná. „Nebude to ľahké, na ihrisku musíme nechať srdce a urobiť všetko, čo bude v našich silách, aby sme postúpili ďalej. Náskok 2:1 je zradný, ale som presvedčený, že ak každý odvedie sto percent, tak my budeme tí, ktorí sa budú radovať z postupu.”

 

Postúpi Slovan v Európskej lige?

 

Pre KF Feronikeli bol súboj na pôde Slovana Bratislava zatiaľ jediným súťažným vystúpením v tejto sezóne. Slovenský majster nezvládol domáci súboj podľa predstáv, no netreba pochybovať o tom, že futbalovo má výrazne vyššiu kvalitu ako súper. Potrebuje však dať do hry srdce, hrať s nasadením a bojovnosťou. Potom sa výsledok dostaví.

 

Aj keď Slovanu v odvete stačí na postup aj remíza, na to sa spoliehať určite nebude. Navyše domáci budú musieť postupne otvoriť hru, keďže jedine výhra im zaručí postup ďalej. A to by mala byť voda na mlyn Slovana. Očakávam, že Slovan sa udrží na víťaznej vlne a natiahne svoju úspešnú sériu na štyri triumfy v rade. Európska liga bude aj naďalej so Slovanom, tipujem dvojku na ktorú DoubleStar Bet vypísal kurz v hodnote 1,58.

 

Na tento zápas si môžete vsadiť bez manipuláku aj na pobočke DoubleStar Bet a tipovať môžete odkiaľkoľvek prostredníctvom novej mobilnej aplikácie.

 

foto: skslovan.com