Real Madrid
Liga majstrov: Absencia hviezd či ukradnutý Navas, čo prinesie šláger PSG – Real Madrid?
18. septembra 2019
Liverpool vs Chelsea
Chelsea verzus Liverpool alebo súboj deravej obrany so smrtiacim gólostrojom
22. septembra 2019
Ukázať všetko

Európska liga: Roztrhá Slovan opäť papierové prognózy na franforce?

Slovan Bratislava

Slovan Bratislava vstúpi vo štvrtok do skupinovej fázy Európskej ligy domácim stretnutím proti tureckému Besiktas Istanbul. Roztrhajú belasí papierové prognózy na franforce?

Tipuj Európsku ligu

 

Krásny príbeh v pohárovej Európe

 

Pôvodne sa úvodné stretnutie Slovana v skupinovej fáze Európskej ligy malo hrať pred prázdnymi tribúnami. Ako trest od UEFA za nespratných fanúšikov a ich rasistické prejavy. Klubové vedenie však využilo všetky dostupné paragrafy a napokon sa nebude hrať pred prázdnym hľadiskom. Na štadión môžu deti do 14 rokov v sprievode dospelej osoby v pomere 1 dospelý na 10 detí. Záujem je obrovský a Slovan sa môže tešiť na veľmi solídnu detskú podporu v hľadisku.

 

Krásny príbeh píše slovenský majster v pohárovej Európe. Pritom nezačal vôbec ružovo, keď prekvapujúco vypadol v kvalifikácii Ligy majstrov so Sutjeskou Nikšič. Ako správni šampióni pristúpili k situácii hráči slovenského majstra. Neúspech ich nezlomil, premenili ho na motiváciu. Cez Feronikeli, Dundalk a nebezpečný PAOK Solún sa Slovan “presekal” až do skupinovej fázy Európskej ligy.

 

Zverencom Jána Kozáka mladšieho sa solídne darí aj v domácej súťaži. Začali piatimi výhrami v rade, následne síce dvakrát zakopli, no cez víkend zvládli dôležité a ostro sledované derby proti Trnave. Na Tehelnom poli Slovan zvíťazil 2:0 a pozitívne sa naladil pred štartom skupinovej fázy Európskej ligy.

 

Potvrdí Šporar skvelú formu?

 

Veľké veci sa budú čakať od slovinského útočníka Andraža Šporara, ktorý by rád potvrdil výbornú formu z posledných týždňov. V kvalifikácii EURO 2020 skóroval za Slovinsko proti Poľsku a víťazný gól strelil v derby proti Trnave. „Cítim sa veľmi dobre, dávam góly, čo je pre útočníka nesmierne dôležité. V nedeľu sme už trochu cítili tlak, pretože sme pár zápasov nevyhrali, a to sa v Slovane málokedy stáva. Preto však hráme za tento klub, musíme zvládnuť tlak a vyhrať kľúčové zápasy. Tieto duely rozhodujú o tom, kto bude majster a kto nie. Som rád, že sa nám to v nedeľu podarilo a dobre sme sa naladili na Besiktas,“ vyhlásil pre oficiálny klubový web tímu ŠK Slovan Bratislava.

 

Besiktas sa trápi, zraniteľný najmä vonku

 

Besiktas je slávny turecký klub, jeden zo známych istanbulských gigantov, ktorí majú obrovskú divácku, až fanatickú podporu. No úvod aktuálnej sezóny Besiktas nezachytil v optimálnej forme. Zo štyroch ligových kôl dokázal naplno bodovať len raz a zaujímavosťou je, že na ihriskách súperov prehral zatiaľ oba súboje – 0:3 v Sivasspore a naposledy 2:3 na pôde Gaziantepu.

 

Karius, Vida, Elneny, Ljajic, Yalcin či Tokoz, člen reprezentačného tímu Turecka, ktorý má výborne rozbehnutú kvalifikáciu EURO 2020 a vedie skupinu dokonca pred silným Francúzskom. Veľká kvalita zatiaľ ale zostáva len na papieri. „Poznám niekoľkých hráčov z Besiktasu, ktorí sú kvalitatívne na vysokej európskej úrovni. Určite to bude náročnejší a intenzívnejší zápas než v nedeľu. Zodpovedne sa pripravíme, zanalyzujeme si súpera a urobíme maximum, aby sme dosiahli priaznivý výsledok,” uviedol Šporar na margo najbližšieho súpera.

 

Zaskočí Slovan ďalšieho favorita?

 

Aj proti PAOK Solún bol Slovan podceňovaný, takmer nikto mu neveril a slovenský majster šokoval súpera víťazstvom 1:0. Šporar vie, že keď sa hrá s nasadením a srdcom, výsledky sa dostavia. „Je to veľká výzva, ale budeme bojovať. Aj naposledy s PAOK sme ukázali, že menej skúseností môžeme vynahradiť srdcom a vášňou. Mrzí nás, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou bude hrať pre divákov, no sme radi, že na štadión prídu aspoň deti zo škôl a klubov, veríme, že ich bude čo najviac,“ zaželal si.

 

Slovan dokázal papierové prognózy roztrhať na franforce aj proti PAOK Solún. Nemyslím, že Besiktas je v aktuálnej forme nebezpečnejším súperom. Ba práve naopak. Trápi sa a zdá sa byť ešte prijateľnejším súperom než bol grécky celok. Najmä vonku je nevýrazný. V lige prehral oba súboje na ihriskách súperov, v každom inkasoval trikrát. Nie je dôvod turecký tím tak výrazne favorizovať. V súčasnej situácii sa ako skvelý tip javí neprehra Slovana v kurze 1,60 v DoubleStar Bet.

 

Užite si najširšiu ponuku LIVE stávok na Slovensku a tipujte stretnutie Slovan – Besiktas počas priebehu NAŽIVO v skvelých kurzoch. Tipovať odkiaľkoľvek a kedykoľvek môžete vďaka mobilnej aplikácii DoubleStar Bet.

 

foto: twitter ŠK Slovan Bratislava, twitter Besiktas JK