Usmiate slovenské tenistky pred turnajom v Indian Wells.
Súperky Sloveniek v Indian Wells
6. marca 2019
Futbalisti v súboji na trávniku.
Ďalšia gólová paráda Miroslava Stocha!
7. marca 2019
Ukázať všetko

DoubleStar Bet na ľade Dukly Trenčín pred play-off

DoubleStar Bet na ľade.

Slovenská extraliga sa dostáva do svojej poslednej fázy. Pozrite si kompletný program štvrťfinále, v ktorom od 9. marca zabojuje 8 tímov o slovenský titul.

Pred štartom hokejovej vyraďovačky

Najväčším favoritom je obhajca trofeje a víťaz základnej časti Banská Bystrica. Rozprávkovú jar si bude chcieť zopakovať aj vicemajster z Trenčína. K zvýšenej morálke môže napomôcť fakt, že sa Dukla vyhla bojom v baráži o play-off v poslednej možnej chvíli. Čierny Peter zostal v rukách Nových Zámkov, ktoré nezvládli súboj o TOP 8 s Detvou a prehrali 3:1 na zápasy.

TIPUJ Play-off

Dukla opäť v eufórii

Postup Dukly na poslednú chvíľu bez potreby baráže potešil aj DoubleStar Bet. Nová stávková kancelária rovnako so sídlom v Trenčíne sa objaví aj v priamych prenosoch zápasov s “vojakmi”. A čo každý fanúšik trenčianskej bašty očakáva? Minimálne postup cez Nitru a priblíženie sa k úspechom vo vlaňajšej sezóne v playoff. Takto sa tešil Holenda a spol. po víťaznom zápase 3:0 v Nových Zámkoch.

Za všetky momenty, ktoré vypichli hráči Trenčína ako najpamätnejšie počas základnej časti pre oficiálnu stránku hkdukla, spomeňme vyjadrenie kapitána. Branko Radivojevič: „Jeden top moment? Asi tie dva nájazdy – blafáky Radjenovica v zápase proti Zvolenu. To nám vlastne aj zabezpečilo, že sme mali stále šancu hrať o prvú šestku.“

Marek Hecl v drese Dukly Trenčín.

Foto: Marek Hecl v drese Dukly Trenčín. Zdroj: fb @doublestarbet

Hnev na rozhodcov pred play-off

Kto však za to môže? Kto postrehol elementárnu chybu v predĺžení zápasu baráže medzi maďarskými tímami DVTK a MAC vedia, že ide o poriadne faux pas. Nadstavený čas sa hral v rovnakom formáte ako základná časť, teda so 6 korčuliarmi. Čo je však pre vyraďovaciu fázu podľa pravidiel neprijateľné. Reakcie na seba nenechali dlho čakať.

„Na Slovensku je dlhodobo problém s nedostatkom rozhodcov a zväz sa tento problém rozhodol riešiť navýšením počtov na úkor kvality. Hoci som už mimo, kolegov v pruhovanom stále jedným očkom sledujem. A musím povedať, že to nemá vôbec dobré smerovanie,“ vysvetľuje Jozef Kubuš pre portál šport. Bývalý známy hokejový rozhodca ukončil aktívnu kariéru pred ročníkom 2018/2019. „Vo svete je základným pravidlom, že rozhodcov vedie bývalá rozhodcovská osobnosť, ktorá má rešpekt medzi rozhodcami, ale aj v hokejovom svete. Vie ich aj brániť a majú tam človeka, na ktorého sa môžu obrátiť a spoľahnúť. Momentálne v štruktúrach SZĽH takáto osoba chýba,“ pridáva na záver.

Program štvrťfinále play-off

Hokejová jar na Slovensku prinesie zaujímavé konfrontácie. Klasické východniarske derby Košice vs. Poprad, stredoslovenské medzi Bystricou a Detvou a západoslovenské s Nitrou a Trenčínom. Štvrtú dvojičku zastupuje aj prekvapenie z Budapešti, tím MAC, ktoré sa predstaví v konfrontácii so Zvolenom.

HC’05 iClinic Banská Bystrica (1) – HC 07 Detva (8)
/9., 10., 13., 14., prípadne 5., 6. a 7. zápas: 17., 19. a 21. marca/
HKM Zvolen (2) – MAC Budapešť (7)
/9., 10., 13., 14., prípadne 5., 6. a 7. zápas: 17., 19. a 21. marca/
HK Nitra (3) – Dukla Trenčín (6)
/11., 12., 15., 16., prípadne 5., 6. a 7. zápas: 18., 20. a 22. marca/
HC Košice (4) – HK Poprad (5)
/11., 12., 15., 16., prípadne 5., 6. a 7. zápas: 18., 20. a 22. marca/