Andy Murray na Australian Open 2019
Andy Murray končí s tenisom
14. januára 2019
Muži pri vhadzovaní puku v hokejbale.
Slovensko s Českou republikou pred MS v hokejbale 2019
18. januára 2019
Ukázať všetko

Australian Open 2019 so Slovákmi

Tenisové loptičky zblízka

 

Prvý grandslam roka je tu. Už 14. januára začali zápasy prvého kola v 107. edícii Australian Open. Veľmi krátka prestávka medzi sezónami už na prelome rokov vyslala do boja o turnajové body tenistov a tenistky. Niektorí z nich už sú v prevádzkovej súťažnej teplote, iní zasa čakali až na teplo v Melbourne a snažili sa čo najviac zregenerovať pred novou sezónou.

 

Favoriti sú známi, v ponuke DoubleStar Bet nájdete kurzy na víťazov v kategórii ATP aj WTA. Veríte aj vy Novakovi Djokovičovi a Serene Williams najviac zo všetkých ako bookmakeri?

 

Slovenské úspechy u protinožcov

 

Vynikajúco odštartovali úvod sezóny Slovenky Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová. Košické rodáčky si podmanili turnaje v Aucklande a Hobarte. Viki skončila až vo semifinále na Novom Zélande.

 

Karolína si výborne počína v tasmánskom rezorte, kde ju zdolala až vo finále Američanka Sofia Kenin. Bilancia 0:1 ju pasovala do role miernej outsiderky, ktorú už nezvládla tak ako v semifinále. Práve v takejto pozícii si parádne poradila s ďalšou dievčinou s koreňmi spod Tatier, Belindou Benčič. Jej posledný turnajový titul (3) tak zostáva z Bogoty.

 

Tenistka s cenou pre víťazku

Anna Karolína Schmiedlová s trofejou pre víťazku na turnaji v Bogote 15.4.2018. Zdroj: IG: @akschmiedlova

 

Prvý hrací deň v Melbourne

 

Nevydarený pondelok v podaní Magdalény Rybárikovej pri prehre s favorizovanou Petrou Kvitovou je za nami. Aktuálna slovenská trojka dokázala súperku v prvom sete brejknúť  a dostať sa do setu za stavu 4:3*. No nakoniec po výsledku 3:6 a 2:6 bola nad sily kurzovej favoritky z Českej republiky.

 

Magda sa ešte na Australian Open predstaví vo štvorhre po boku Viktórie Kužmovej. Všetky zápasy z prvého grandslamu roka pred zápasom aj LIVE nájde v ponuke DoubleStar Bet. Nech sa vaše nielen tenisové tipy zelenajú.

 

Pestrý prvý deň bol v znamení epického zápasu Andyho Murrayho so Španielom Robertom Bautistom Agutom. Už pred ním sa Andy vyslovil, že to môže byť koniec jeho tenisovej kariéry.

 

Pozornosť vzbudila aj Nemka Andrea Petkovič, ktorá v zápase viedla s Rumunkou Begu, no fyzicky odišla v druhom sete. Po zápase spomenula, že pred týždňom prekonala chrípku, ktorá mohla oslabiť jej organizmus a kondíciu.

 

 

Pravdepodobnosť úspechu 50%

 

Tenisové divadlo v Austrálii sa iba začína. Slovensko má po prvom hracom dni 4 želiezka v ohni v singlových zápasoch. Ako to vidíte s výsledkami našich tenistov tento rok?

 

15.január 2019

 

01:00 E. Mertens (BEL) vs. Anna Karolína Schmiedlová (SVK)

 

Prvým zápasom slovenského programu je duel Belgičanky so Slovenkou. Prinesie určite zaujímavú konfrontáciu. Anna Karolína si prináša z Hobartu slušnú formu avšak zakončenú nepopulárnym kanárom vo finále proti Sofii Kenin. Elise je v Austrálii o týždeň dlhšie a hrala vyššie dotované turnaje. V Sydney vypadla s domácou Ashley Barty v treťom kole. Svetová hráčka číslo 15 je favoritom stretnutia. My veríme, že ju Slovenka môže prekvapiť a držíme jej palce.

 

05:30 J. W. Tsonga (FRA ) vs. Martin Kližan (SVK)

 

Martin Kližan je v pozícii podobného outsidera ako Schmiedlová. No vázjomný duel s Francúzom už v jedinom vzájomnom stretnutí raz zvládol. Kiežby to zopakoval aj v prvom kole na tohtoročnom Australian Open, kde okrem zástupcu zo štvorhry Igora Zelenaya je jediným Slovákom v hlavnej súťaži mužov.

 

06:30 Dominika Cibulková (SVK) vs. S. Zhang (CHN)

 

Naša tenisová jednotka by mohla v pozícii favorita zvládnuť prvé kolo proti Číňanke. Tá v Hobarte neprešla prvým kolom vo dvojhre, ani vo štvorhre. Dominike sa vstup do sezóny síce nevydaril, no proti domácej nestarnúcej Sam Stosur sa hrá v úvode sezóny vždy ťažko.

 

06:30 Viktória Kužmová (SVK) vs. Kateryna Kozlova (UKR)

 

Najdlhšie sa na podmienky v Austrálii aklimatizuje práve Viki Kužmová. A práve ona má z hľadiska kurzov najväčšiu pravdepodobnosť postúpiť do ďalšieho kola spomedzi všetkých zástupcov Slovenska v singli. Výborné výsledky predviedla už v decembri na vysoko dotovanom ITF turnaji v Dubaji, kde skončila až vo finále. V novom roku pokračovala úspešne v novozélandskom Aucklande, kde porazila súperky ako Tamara Zidansek, Sofia Kenin, či Amanda Anisimova. Nad jej sily bola až Julia Goerges. Spoločne s Annou Karolínou Schmiedlovou prešli v Hobarte prvým kolom, no v druhom podľahla skúsenej Kirsten Flipkens.

 

Komu najviac dožičí austrálske slnko podľa vás v druhý hrací deň podujatia v Melbourne?

 

Zmeny na Australian Open

 

Na Australian open po minuloročnom kontroverznom ročníku vstupujú nové pravidlá.
V Melbourne parku bude zavedený takzvaný AO HSS – Australian Open Heat Stress Scale, ktorý bude mať stupnicu od 1 (veľmi dobré podmienky) po 5 (prerušenie zápasu).

 

Pri 4 stupni príde na rad 10 minútová prestávka medzi druhým a tretím setom. Najvyšší z nich s číslom 5 znamená prerušenie zápasov na vonkajších kurtoch.

 

Na troch hlavných kurtoch so strechou nastane 15 minútový brejk a zváženie zatvorenia strechy s následným pokračovaním zápasov.

 

Druhou veľkou zmenou je aj spôsob ukončenia zápasu v rozhodujúcom sete. Ten za stavu 6:6 ukončí tajbrejk hraný na 10 víťazných bodov ako typický supertajbrejk, ktorý poznáme vo štvorhre. Po prvom kole si zmenu na vlastnej koži zapamätá Britka Katie Boulter.

 

 

Tenisový sviatok v DoubleStar Bet

 

Kompletná ponuka kurzov na prvý grand slam sezóny v DoubleStar Bet je pripravená. Pre-match a live ponuka všetkých zápasov aj so Slovákmi. Pre nových klientov aj so vstupným bonusom, vďaka ktorému sa zoznámite s užívateľským prostredím novej stávkovej kancelárie na Slovensku.

 

Tím DoubleStar Bet praje veľa zdravia a úspechov do novej sezóny všetkým tenisovým hráčom, nadšencom i fanúšikom. Pri tenisových nociach u „protinožcov“ tiež želáme veľa šťastia pri stávkach na vašich favoritov.

 

REGISTROVAŤ SA