Poďte s kamošom na MS v hokeji
Poďte s kamošom na MS v hokeji
18. decembra 2018
Tipy od medailistov
6. januára 2019
Ukázať všetko

Anna Karolína Schmiedlová víťazkou ankety Fed Cupu

Tenisová hráčka sa teší z úspechu

 

Slovenský tenis zaznamenal v sezóne 2018 viacero úspechov.  O jeden z nich, taký silvestrovsko-novoročný, sa postarala Anna Karolína Schmiedlová v ankete o najkrajší tenisový úder vo Fed Cupe 2018. Pozrite sa spolu s nami ako si ho vyslúžila.

 

Úspešný štart do sezóny

 

Staršia sestra Kristíny Schmiedlovej, ktorá ukončila tenisovú kariéru minulý rok, tak začala nový rok úspechom bez toho, aby odohrala jediný súťažný zápas. Ten ju čaká najbližšie v tasmánskom Hobarte patriacom Austrálii. V prvom kole sa predstaví proti Ruske Evgeniyi Rodinovej (71.), susedke v rebríčku WTA. Obe hráčky okupujú miesta vo ôsmej desiatke rankingu.

 

Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová v Taliansku

Viktória Kužmová a Anna Karolína Schmiedlová v Taliansku. Zdroj: IG: @vikikuzmova

 

V Hobarte sa predstaví aj jej kamarátka a rodáčka z Košíc, Viktória Kužmová. Tá začala sezónu ako prvá zo Sloveniek a to vskutku výborne. Ešte pred Vianocami finále v Dubaji, aktuálne semifinále v Aucklande a bilancia 7 výhier z 9 zápasov posúva Viktóriu do vnútra TOP 50, kde sa nachádzajú ďalšie dve Slovenky Magdaléna Rybáriková (48.) a Dominika Cibulková (25.). Dominika sa najbližšie predstaví už 6. januára v Sydney a v prvom kole ju čaká domáca veteránka Samantha Stosur.

 

Pravdepodobnosť výhry určovali fanúšikovia Fed Cupu na facebooku

 

O tzv. Shot of The Year, najlepší tenisový úder roka v tímovej ženskej súťaži, hlasovali fanúšikovia na facebookovej stránke Fed Cupu od 1. decembra 2018. Iba necelé 3 týždne po skončení finálového stretnutia medzi Českou republikou a USA (3:0). Výsledok sa dozvedeli fanúšikovia bieleho športu na Nový rok 1. januára 2019 po mesiaci aktívneho hlasovania. Každý deň fanúšikovia určili víťazku jedného duelu. V konečnom dôsledku tak hlasovali presne 31 dní.  Aký formát mala anketa?

 

Víťazný úder Anny Karolíny Schmiedlovej vyhlásený za tenisový úder roka vo Fed Cupe 2018
 

Najviac tipovaná Slovenka

 

Hlasovanie prebiehalo typicky tenisovo. Z 32 vybraných víťazných tenisových úderov sa vytvorilo 16 párov a nasledovala klasická tenisová vyraďovačka v pavúku. Slovenská hráčka ním prešla víťazne, vrátane súboja vo finále. Počas piatich kôl práve jej úder ulahodil vždy vyššiemu počtu fanúšikov v porovnaní s údermi súperiek. V prvom kole (round of 32) vyradila deblistky z Japonska Kato/Ninomiya. Nasledoval skalp dvoch českých hráčok  Petry Kvitovej a Kateřiny Siniakovej. V semifinále uspel Karolínin obojručný bekhend proti svetovej jednotke Simone Halep a vo finále ju nezastavil ani jednoručný bekhend Tatjany Marie z Nemecka.

 

Odmena za predvianočné prípravy

 

V komentároch fanúšikovia uznali kvalitnú defenzívnu prácu Anny Karolíny Schmiedlovej a víťazný bekhend vybrali spomedzi 32 vyvolených za najlepší. „Je to skutočne úder roka👍. Schmiedlová porazila Halepovú v semifinálovom hlasovaní na facebooku. Halepovej bekhend je oveľa jednoduchší ako jej😎😂“, zaznelo, okrem iných, v komentári od fanúšika menom Kelley Filip na fb stránke @fedcup.

 

Anna Karolína Schmiedlová v príprave na Vianoce 2018

Anna Karolína Schmiedlová v príprave na Vianoce 2018. Zdroj: IG: @akschmiedlova

 

Finálové údery proti útočne ladenej Bieloruske

 

Paradoxom je, že údery Slovenky aj Nemky boli víťaznými vždy proti Aryne Sabalenkovej, aktuálne svetovej 13.-ke z Bieloruska. Nemka ho zahrala vo februári 2018, v prvom kole svetovej skupiny pri výhre 3:2 Nemecka s Bieloruskom. Slovenka zas pri neúspešnom barážovom stretnutí s rovnakým súperom v Minsku (2:3), v apríli 2018.

 

Dva najlepšie tenisové údery vo Fed Cupe 2018 podľa fanúšikov fb@FedCup
 

Anne Karolíne gratulujeme, prajeme veľa zdravia a úspešný tenisový rok 2019 na turnajoch WTA i vo Fed Cupe. Nech je aspoň tak progresívny ako ten minulý a rozmnoží turnajovú zbierku jej víťazstiev na okruhu WTA minimálne na 4 😉 (2018 – Bogota, 2015 – Katowice, Bukurešť).

 

Skúste tenisové šťastie v DoubleStar Bet

 

Sezóna 2019 sa naplno rozbehla. Najbližší grandslam nás čaká tradične v Austrálii, v polovici januára. V DoubleStar Bet je však tenisová ponuka bohatá už teraz. Stav na svojich favoritov a využi vstupný bonus po registrácii. Ďakujeme za priazeň a prajeme vám veľa šťastia a úspechov.