Hokejisti pri buly.
Nečakaný hit Ovečkina na Cháru
11. januára 2019
Tenisové loptičky zblízka
Australian Open 2019 so Slovákmi
15. januára 2019
Ukázať všetko

Andy Murray končí s tenisom

Andy Murray na Australian Open 2019

 

Účasť Andyho Murrayho na aktuálnom Australian Open môže byť podľa jeho vlastných slov posledná v kariére. Rozlúčiť by sa s ňou chcel doma vo Wimbledone. Preto kľúčovým príbehom prvého kola na prvom grandslame sezóny sa stal práve jeho duel proti Robertovi Bautistovi Agutovi zo Španielska.

 

Prvé kolo ako outsider

 

Mali ste čas pozrieť si skvelé tenisové divadlo? V ňom od začiatku mierne dominoval Španiel. Favorit spred začiatku zápasu mal Škóta na lopate. Andy ukázal aj napriek svojej indispozícii neskutočnú morálku a zápas doviedol do piateho setu. Tu však nezvládol jeho úvod a napokon odchádza zo scény. Uvidí sa, či celkovo z tenisovej alebo zatiaľ len singlovej v Austrálii.

 

Melbourne Arena – 14. január 2019

Roberto Bautista vs. Andy Murray (6:4, 6:4, 6:7, 6:7, 6:2)

 

Bolesť ho trápi 20 mesiacov

 

Každý športovec pozná, aké je náročné vracať sa po pauze do profi súťaženia. O tom môže rozprávať nejeden tenista. Všetkých prekvapili slová dvojnásobného olympijského víťaza, keď smutne konštatoval, že jeho telo už nie je schopné podávať takú výkonnosť na akú bol zvyknutý.

 

Na tlačovej konferencii pripomína, že jeho prioritou je návrat do bežného života bez bolestí. To mu má zaručiť druhá operácia, po ktorej však nemá záruku opätovného nástupu do kolotoča ATP.

 

Povzbudzovaný tenistami

 

Od všetkých svojich rivalov na kurte sa dočkal podpory. Povzbudivé slová od Juana Martina Del Potra vezme určite so záujmom. Sám Argentínčan, grandslamový víťaz z US Open, vie, aké je frustrujúce a náročné sa zo zranení dostať. Ten v minulej sezóne dosiahol zaujímavý výsledok na US Open, kde nestačil až vo finále na Djokoviča. No v ostatných zápasoch ho podobne ako Murrayho limitovalo zranenie.

 

 

Konkurent TOP 3 v kolotoči ATP

 

Jediný pravidelný konkurent silnej TOP trojky s Djokovičom, Federerom a Nadalom sa už dlhšie trápi s bolesťou bedra a nemôže naplno súťažiť. Veď bolesť cíti aj pri bežnom pohybe, či chôdzi. Podľa pesimistických prognóz by 5-násobný finalista Australian Open mohol po prehre s Robertom Bautistom Agutom úplne s tenisom skončiť. Niekdajšia svetová jednotka (2016) dokázal zvádzať vyrovnané zápasy so spomínaným TRIOM ako málokto. S počtom víťazných grandslamov (3) sa mu môže rovnať Stan Wawrinka, no tomu sa nikdy nepodarilo byť svetovou jednotkou.

 

Najlepšie výmeny Andyho Murrayho v kolotoči ATP počas úspešnej kariéry.

 

Rodák z Glasgowa svoju úspešnú tenisovú kariéru vydláždil aj titulom z US Open v roku 2012 na kurtoch Flushing Meadows a v domácom Wimbledone 2013 a 2016. Superúspešný rok 2016 vyšperkoval víťazstvom na záverečnom turnaji majstrov, premiérovo v kariére. Trojnásobný grandslamový šampión má stále menej ako Roger Federer, či Rafael Nadal. Vo veku 31 rokov ho však neposlúcha zdravie tak, ako napríklad švajčiarsku legendu.

 

Zisk Davis Cupu pre Veľkú Britániu

 

Veľkým míľnikom úspešnej kariéry bolo vybojovanie slávnej trofeje pre domácu krajinu v roku 2015. Prvé tímové víťazstvo pre Veľkú Britániu od roku 1936 v Davis Cupe navyše zaknihoval s neuveriteľnou bilanciou 11-0. Až 8 z nich sa zrodilo vo dvojhrách.

 

Andy Murray s tenistami Británie tešiaci sa z úspechu v Davis Cupe

Andy Murray po víťazstve v Davis Cupe so spoluhráčmi v roku 2015 nad Belgickom. Zdroj: IG: andymurray

 

Andyho čaká rozhodnutie, ktoré razantne ovplyvní jeho tenisovú kariéru. Verme, že ho na kurte ešte uvidíme, a že sa najúspešnejší britský tenista objaví minimálne vo Wimbledone 2019.

 

Foto: Zamyslený Andy Murray po výmene na Australian Open 2019 v prvom kole proti Robertovi Bautistovi 14. januára 2019. Zdroj: twitter: @AustralianOpen