Radujúci sa futbalisti na Copa America.
Brazília vstupuje do štvrťfinále počas 46. ročníka Copa America
27. júna 2019
Peter Sagan
Tour de France štartuje! Získa Peter Sagan rekordný siedmy zelený dres?
5. júla 2019
Ukázať všetko

Analýza – Wimbledon: Zastaví Rybáriková 15-ročnú premožiteľku Venus Williams?

Cori Gauff na Wimbledone

Pätnásťročná školáčka Cori Gauff sa postarala v úvodný hrací deň grandslamového turnaja Wimbledon o absolútny šok, keď vyradila v súboji generácií päťnásobnú šampiónku tohto podujatia Venus Williams. Prejde ďalej alebo jej stopku vystaví Slovenka Magdaléna Rybáriková?

Kurzy na Wimbledon

 

Školáčka poslala domov legendu

 

Američanka Cori Gauff má len 15 rokov, chodí do školy. V rebríčku WTA jej patrí 313. priečka a až doteraz o nej tenisová verejnosť nevedela. Zrazu je okolo nej obrovský boom. Poraziť bývalú svetovú jednotku, päťnásobnú wimbledonskú šampiónku a žijúcu tenisovú legendu Venus Williams dvakrát 6-4, to si skutočne zaslúži obrovský obdiv.

 

Gauff dokázala nadviazať na úspešnú kvalifikáciu, v ktorej sa prezentovala fantastickými výkonmi. Postupne prešla hladko cez Bolsovu 6-3 6-4, Ivakhnenko 6-2 6-3 a Minnen nadelila dvakrát 6-1. Po výhre nad 39-ročnou Venus Williams, ktorú bezpochýb môžeme označiť ako jej životnú, neudržala pätnásťročná Cori Gauff slzy.

 

„Toto je prvýkrát, čo po víťaznom zápase plačem,” hovorila Gauff pre BBC keď opúšťala kurt. „Nikdy by som nepomyslela, že sa toto stane. Nedokážem to vysvetliť. Do slova a do písmena žijem svoj sen. Neveľa ľudí to môže povedať. Počas zápasu som si vravela, aby som zostala pokojná. Nikdy som nehrala na tak veľkom kurte. Musela som mať stále na pamäti, že čiary sú rovnakej veľkosti ako na iných kurtoch. Keď sme si podali ruky, gratulovala mi a popriala veľa šťastia. Ja som jej povedala, že jej ďakujem za všetko čo dokázala.”

 

 

Žiadne limity

 

Gauff je najmladšou hráčkou v 51-ročnej histórii tzv. Open éry, ktorá sa vo Wimbledone dostala z kvalifikácie do hlavného turnaja. Nemá žiadne limity. Chce sa posunúť v pavúku čo možno najďalej. „Mojím cieľom je vyhrať turnaj. Nezáleží s kým hrám, chcem vyhrať. Počas tých štyroch mečbalov proti Venus som vedela, že to bude moje, bez ohľadu na to čo sa stane. Neprekvapilo ma, že som vyhrala. Myslím, že ľudia si dávajú príliš veľa limitov. Rada mierim vysoko. Všetci jedného dňa zomrieme a chcem z toho vyťažiť čo najviac.”

 

Rybáriková si chce zaspomínať na Wimbledon 2017

 

V druhom kole pätnásťročnú senzáciu čaká slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková, aktuálne 139. hráčka v svetovom poradí WTA. Svojho času už bola aj na 17. pozícii, no počas celej kariéry ju dosť výrazne limitujú zranenia. Rybárikovej neortodoxný štýl robí na špecifickom trávnatom povrchu súperkám veľké problémy. Aj preto na tráve tak rada hrá. Za posledné tri roky má na “zelenej pažiti” výbornú bilanciu 29-9.

 

Rybáriková si chce zaspomínať na svoj životný úspech, ktorý dosiahla práve na grandslamovom turnaji Wimbledon. V roku 2017 na tunajšej posvätnej tráve prenikla až do semifinále, v ktorom ju zastavila Španielka Muguruza Blanco. Rybáriková má aktuálnu sezónu nie príliš vydarenú, až na dva prenikavejšie úspechy – v apríli si zahrala semifinále na harde v Monterrey a začiatkom júna na trávnatom turnaji ITF v Surbitone bola vo finále. Potvrdila, že na tráve to vie. A potvrdila to aj v úvodnom wimbledonskom vystúpení, keď zaskočila svetovú jedenástku Sabalenku, zdolala ju hladko 6-2 6-4.

 

Tip na zápas Gauff – Rybáriková

 

Zvíťazí mladícka dravosť alebo prevážia skúsenosti? Gauff nemá čo stratiť, dôležité ale bude, ako pätnásťročná dievčina ustojí v hlave veľkú výhru nad Venus Williams. Formu určite má na to, aby Rybárikovú zdolala. OK, slovenská hráčka je na tráve výborná, porazila v prvom kole Sabalenku. Ale pred turnajom sa v dobrej forme rozhodne nezdala. Mala tri prehry zo štyroch zápasov a to vo všetkých troch prípadoch v stretnutiach, v ktorých bola papierovou favoritkou. Šalamúnskym riešením môže byť handicapová stávka na Cori Gauff + 1,5 set v kurze 1,65, ktorú má v ponuke DoubleStar Bet.

Stávku na tento zápas vám môže uľahčiť úplne nová Mobilná aplikácia DoubleStar Bet.

Foto: Twitter Wimbledon