Peter Sagan
Tour de France štartuje! Získa Peter Sagan rekordný siedmy zelený dres?
5. júla 2019
Slovan Bratislava
Uvidí Tehelné pole víťazný návrat do pohárovej Európy po takmer 10 rokoch?
9. júla 2019
Ukázať všetko

Analýza – Copa América: Titul pre domácich “kanárikov” alebo ďalší peruánsky šok?

Brazília na Copa América

Peru sa vo vyraďovacej fáze Copa América postaralo o dve senzačné prekvapenia a je nečakaným finalistom. Brazília túži na legendárnom štadióne Maracana po jedinom, získať pred domácim publikom cennú trofej. Podarí sa jej to?

Kurzy na finále Copa América

 

Brazília doma na Copa América nikdy neprehrala

 

Vyvrcholením turnaja Copa América bude finálový súboj Brazílie s Peru. Domáci “kanárici” preplávali do titulovej bitky bez inkasovaného gólu. V semifinále odohrala Brazília akési predčasné finále, v ktorom Messiho Argentínu zdolala 2:0 a preukázala obrovskú silu. Tú ukázala aj vo štvrťfinále, v ktorom Paraguaj zdolala 1:0 až po strelách zo značky pokutového kopu.

 

Zaujímavosťou je, že Brazília nikdy v histórii neprehrala na Copa América zápas, keď bola usporiadateľskou krajinou. V tomto trende chce pokračovať. Peru je vo finále Copa América po dlhých 44 rokoch. Pred turnajom sa veľa hovorilo o absencii hviezdneho Neymara a jej vplyve na výkon Brazílie. Výsledky hovoria jasnou rečou, Neymar domácim nechýba, ide im to skvele aj bez neho.

 

Alex Sandro očakáva iný zápas ako ten v skupine

 

Brazília narazila na Peru v skupinovej fáze, vyhrala jednoznačne 5:0. Samotní hráči Brazílie však rovnako ľahkú záležitosť neočakávajú. Ide o titul, tlak bude na ich pleciach značne väčší. „Sme v pohode, je normálne čeliť tlaku. Bol to práve tlak, ktorý nás dostal až sem. Myslím, že sme na tlak zvyknutí, s tlakom rastieme. Čím viac tlaku tu je, tým lepšie pre nás,” vyhlásil pre oficiálny web turnaja Copa América brazílsky obranca Juventusu Alex Sandro.

 

Peru rastie s priebehom turnaja. V skupinovej fáze bolo nevýrazné, nielenže prehralo s Brazíliou vysoko 0:5, ale len remizovalo s Venezuelou 0:0. Postúpilo len vďaka výhre s Bolíviou 3:1. Vo vyraďovacej časti turnaja sa Peru plne zhostilo role “čierneho koňa” podujatia. Vo štvrťfinále prekvapujúco 1:0 po penaltách zdolalo Uruguaj a v semifinále rozdielom triedy 3:0 prevýšilo nebezpečné Chile.

 

Finále bez favorita?

 

Veterán v útoku Peru Paulo Guerrero vyhlásil, že vo finále nevidí žiadneho favorita. Alex Sandro s ním súhlasí. „Súhlasím s ním, pretože vo finále sa môže udiať čokoľvek. Ak je nejaká favorizácia, tak len v médiách či medzi fanúšikmi. Peru sa výrazne zlepšilo, sú pozornejší ako v našom prvom zápase,” uviedol brazílsky obranca.

 

Peru nie je vo finále náhodou. Svoju kvalitu potvrdilo už kvalifikáciou na vlaňajšie MS v Rusku. Za úspechmi peruánskeho futbalu stojí tréner Ricardo Gareca, ktorý tím dotiahol na svetový šampionát po dlhých 36 rokoch. Do finále Copa América posunul Gareca Peru dokonca po 44 rokoch. „Prešli sme si náročnými obdobiami na turnaji a teraz sme vo finále,” netajil radosť architekt peruánskych úspechov Gareca.

 

„Sme na dobrej úrovni, no budeme čeliť jednému z najlepších tímov sveta. To bude naše mysle zamestnávať po celé dni rozmýšľaním nad tým, ako proti nim hrať a ako môžeme tento zápas vyhrať,” vyhlásil Gareca krátko po postupe do finále.

 

Po zvážení všetkých skutočností zaujímavo vyzerá stávka na počet gólov Peru pod 0,5 v riadnej hracej dobe, na ktorú DoubleStar Bet vypísal kurz v hodnote 1,53. Domáca Brazília turnajom preplávala bez inkasovaného gólu až do finále a je veľký predpoklad, že si “čistý štít” dokáže udržať aj v titulovom zápase. Koniec-koncov, Peru z piatich zápasov na Copa América v riadnom čase až v troch prípadoch vyšlo gólovo naprázdno, vrátane vzájomného súboja s Brazíliou v skupine (0:5).

 

Reagovať na aktuálny vývoj finále Copa América môžete tipovaním LIVE. Na DoubleStar Bet je najširšia LIVE ponuka na Slovensku a určite sa ju oplatí vyskúšať.

Foto: oficiálny web turnaja Copa América (copaamerica.com)