Hokejový Valentín s DoubleStar Bet – všeobecné pravidlá súťaže
20. januára 2019
Slovenská vlajka medzi divákmi na MS v ľadovom hokeji
Slovenské hokejové reprezentácie pred domácimi MS 2019
24. januára 2019
Ukázať všetko

7 krokov ako úspešne zvládnuť pokutový kop

Penaltová strela vo futbale z kopačky exekútora.

 

„Penalta vo futbale sa nedá chytiť, iba zle kopnúť“, hovorí chronicky známe nepísané pravidlo v žargóne najpopulárnejšieho športu na svete. Je to futbalová špecialita, pri ktorej sa dá vyniknúť, ale aj spôsobiť blamáž. O legendárnych penaltách ako aj o spôsobe ich správneho realizovania si prečítajte v našom článku.

 

Pokutový kop, či jedenástka je jeden trestov, ktorý je udelený futbalovému tímu za porušenie pravidiel. Či ide o faul, zahranie rukou alebo inú situáciu vyhodnotenú rozhodcom ako nedovolenú, zahráva sa vždy ako nebránená strela na bránu súpera zo vzdialenosti 11 metrov. Ako môže dopadnúť? Napríklad tak ako naposledy u Cristiana Ronalda v drese „starej dámy“.

 

Ronaldo zahadzuje pokutový kop v domácom zápase Juventusu proti Chievu v Serie A 21. januára 2019 za stavu 2:0. Konečnej výhre domácich (3:0) to však neuškodilo.

 

Pravdepodobnosť úspešnej penalty

 

Scenár pokutového kopu bol, je a bude rozmanitý. O tom niet pochýb. Presvedčiť sa o tom môžete vo videu nižšie. No jeho výsledok (ak neberieme do úvahy jeho okamžité opakovanie) má iba dve možnosti. Buď gól padne alebo nie. Futbaloví nadšenci a fanúšikovia športových stávok určite vedia, aký kurz zvykne DoubleStar Bet ponúknuť v situácii, keď sa chystá zahrávanie jedenástky. Môže k nemu dôjsť počas ktoréhokoľvek zápasu naživo alebo pri záverečnom rozstrele vo vyraďovacej fáze šampionátov, či pohárových stretnutí.

 

1.30 oproti 3.32, 1.25 oproti 3.70, či mnoho podobných dvojíc v prospech favorita (premenená penalta) vyjadruje najčastejšiu ponuku kurzov príležitosti, či penalta bude alebo nebude jeho exekútorom úspešne zakončená. Čo to znamená?

 

Vo všeobecnosti je pravdepodobnosť úspešnej realizácie pokutového kopu a jeho zahodenia v pomere 75 % k 25 %. Kurzy bookmakerov sa líšia predovšetkým od hladiny (marže – v našom príklade 6,55 % ), ktorú aplikujú pre jednotlivé ligy, podujatie alebo samotnú príležitosť – úspešne realizovaná penalta (áno/nie).

 

To, že strelec uspeje v 3 zo 4 penált, je najpravdepodobnejší výsledok tohto futbalového fenoménu. Ak má hráč vyššiu ako 75 %-nú úspešnosť, potom je vhodným ašpirantom na strelu z bieleho bodu.

 

Pokutový kop opakovaný 6-krát. Neuveriteľní rozhodcovia počas olympijského turnaja v Aténach 2004 medzi tímom Tuniska a Srbska a Čiernej Hory (3:2)
 

Ako zvýšiť efektivitu pokutového kopu

 

Ponúkame subjektívny pohľad z dielne trénerov online futbalovej akadémie, ktorí v 7 krokoch vysvetľujú, na čo pri streľbe zo značky pokutového kopu nezabudnúť a čomu sa vyvarovať.

 

  • Položte loptu na trávnik oboma rukami na „dobré“ miesto, 11 metrov od brány. Nenastavujte si loptu nohou, uistite sa rukami, že výber miesta pre loptu je správny.

 

  • Postavte sa 5-6 krokov za loptu. Mierne doľava, ak kopete pravou, mierne doprava, ak využijete ľavú nohu.

 

  • Nechajte brankára pozrieť sa na vás ako dívate medzi žrde. Následne už k brankárovi svoj pohľad neobracajte. Niektorí z nich sa vás môžu chcieť ovplyvniť a dostať sa vám „do hlavy“. Ignorujte ich.

 

  • Buďte v pripravenej pozícii pre kop, pokiaľ rozhodca nedá pokyn zapískaním. Udržte si istotu, pozitívne myslenie. Povedzte si, že táto penalta je vaša, a že z nej určite skórujete.

 

  • Vyberte si ľubovoľný roh, ktorý vás napadne. No potom už svoje rozhodnutie nemeňte. Určite nie, po rozbehu ku kopu. Držte sa svojho pevného výberu miesta.

 

  • Kopnite loptu razantne a nízko do zvoleného rohu brány použitím vnútornej časti nohy. Zamerajte sa na vnútornú časť tyče. No nie presne k nej. Nechajte kúsok rezervného priestoru. V prípade, ak netrafíte presne zvolené miesto, aby lopta aj napriek tomu smerovala do siete a nie do nevyspytateľnej žrde.

 

  • A na záver to najlepšie – „Ooo“. Originálna oslava ohromného gólu so spoluhráčmi.

 

Šanca na úspech je vysoká, aj keď sa strela nevydarí optimálne 😊 Veľa zdaru!

 

Predčasná oslava chytenej jedenástky v thajskom pohári medzi tímami Bangkok Sports Club a Satri Angthong(2:2).
 

Tréning pokutových kopov by mal prebiehať aspoň raz týždenne s brankárom so zhruba 5-10 streleckými pokusmi jedenástok. Ak nepremeníte 2-3 penalty z 10 je to v poriadku. Ak je bilancia horšia, vyskúšajte krok po kroku postup uvedený vyššie. Nikdy nemeňte svoje rozhodnutie výberu miesta v poslednej sekunde a buďte rozhodný. Vyvarujte sa očnému kontaktu so súperom – brankárom a ignorujte jeho pokusy o vyvedenie z miery.

 

Legendárna penalta Panenku

 

Najlepšie jedenástky sveta sú spojené s najslávnejšou z nich. Tá od Antonína Panenku, ktorá priniesla Československu v roku 1976 titul majstra Európy z Juhoslávie, sa stala inšpiráciou pre mnohých nasledovníkov aj súčasných hráčov. Vysúšal ich Pirlo, Zidane a mnoho ďalších. Nezabudnuteľná penalta v podaní Roberta Baggia v drese Talianska vo finále MS 1994 v USA je priamym dôkazom, že aj najlepší útočníci sveta sa kiksom z bieleho bodu nevyhli, ani v tých najdôležitejších momentoch.

 

Najslávnejšie pokutové kopy, na ktoré sa nezabúda.
 

Ktoré pokutové kopy sú najpamätnejšie práve u vás? Spája sa s nimi váš obľúbený záverečný medzinárodný turnaj EURO, MS , či vrchol pohárových súťaží? Budeme radi za inšpiráciu v komentároch alebo na fanúšikovskej stránke facebooku DoubleStar Bet.

 

Tipovanie s DoubleStar Bet

 

Spoznajte jedinečné prostredie DoubleStar Bet aj s využitím vstupného bonusu, ktorý je tu pre všetkých nových členov online, ale aj v kamenných prevádzkach a kluboch DoubleStar. V nich vás čakajú peniaze na ruku pri každom vklade na hráčsky účet DoubleStar Bet.

 

REGISTROVAŤ SA

 

Program atraktívnych futbalových udalostí v ponuke DoubleStar Bet v posledný januárový týždeň 2019

 

Ázijský pohár – vyraďovacia fáza

TOP európske futbalové ligy – Premier League, La Liga , Serie A, Bundesliga, Ligue 1

Európske pohárové súťaže – Štvrtfinále Copa Del Rey, Coupe de France

Priateľské futbalové stretnutia klubov

 

Prajeme vám veľa šťastia a úspešných tipov s dvojhviezdou – DoubleStar Bet.