Nedočkali sa
Keď neskóruješ, nevyhráš
25. septembra 2018
5-zaujimavosti-o-startujucej-NHL
5+ zaujímavostí o štartujúcej NHL
8. októbra 2018
Ukázať všetko

6 rád ako sa vyhnúť chybám pri stávkach na hokej

6 rád ako sa vyhnúť chybám pri stávkach na hokej

Jeden z najobľúbenejších kolektívnych športov na svete je ľadový hokej. Na Slovensku zaznamenal najväčší úspech ako kolektívny šport v roku 2002, keď sa slovenskí hokejoví reprezentanti stali majstrami sveta vo švédskom Göteborgu. Tak ako hráč na ľadovej ploche, či fanúšik pri prijímači si môžeš hokej spestriť stávkou na svoj obľúbený tím, či reprezentáciu.

Pripravte sa!

Vyhnite sa chybám, ktoré striehnu na tipujúcich pri vsádzaní na ľadový hokej. Buďte tak pripravení nielen na blížiace sa Majstrovstvá sveta v Košiciach a v Bratislave v máji 2019 aj zo strany hokejového znalca, tipujúceho, či fanúšika. Neprekvapí vás len tak hocičo. No určite nepocítite núdzu o vzrušenie a napätie. Nezabudnite tiež na úvodnú prípravu a sledujte Slovensko v nových dresoch už na Nemeckom pohári v novembri 2018.

1. Neberte vždy favorita

Podobne ako v iných kolektívnych športoch existujú tzv. spready alebo hendikepy, ktoré posunú zápas do vyrovnanej polohy aj v hokeji. Najčastejší hokejový hendikep je -1,5. Čo to znamená? Ak favorit vyhrá o 2 a viac gólov, potom víťazí aj v hendikepe. Príklad: 2. októbra sa stretne v slovenskej najvyššej hokejovej súťaži MAC Ujbuda s HC Košice. Kurzy pred zápasom favorizujú Košice s hodnotou 1.50 na tip 2. No pri zarátaní hendikepu -1,5 na Košice je kurz už vyrovnaný 1,90 – 1,90. Naša rada znie, nepreceňujte favorita za každú cenu. Česká republika zvládla svoj olympijský zápas v 2018 s Južnou Kóreou s odretými ušami „iba“ 2:1.

korea-cze-zoh2018-1:2

Nakládal v šanci proti brankárovi Daltonovi 15.2.2018 na turnaji ZOH Gangneung Hockey Centre v zápase Českej republiky s domácou Južnou Kóreou (2:1). Zdroj: hetrik.sk

2. Nefixujte sa na strely na bránu

Obľúbená štatistika môže občas klamať. Menej kvalitný tím sa snaží odoslať na bránu súpera toľko striel, koľko dokáže a môže s cieľom skórovať. Naopak zručnejší a kvalitnejší tím si strely na zakončenie necháva až na takmer 100 %-nú príležitosť. Takýmto spôsobom môže byť štatistika skreslená až znehodnotená. Pokiaľ zápas sledujete LIVE, dá sa to využiť.

3. Nič v hokeji nie je istá vec

Ak tipujete ostré víťazstvá tímov, kde hrozí riziko remízy, vedzte, že až 25 % zápasov v NHL končí práve nerozhodne po 60. minútach. Navyše, ak k tomu pridáme štatistiku vzorky 500 zápasov zo začiatku sezóny 2017/2018, v ktorých remíza neskončila, vedzte tiež, že až 118 z nich skončilo práve o jediný gól. Čo je ďalších zhruba 25 %. Výsledkom si nemôžete byť nikdy istí, hlavne vo vyrovnaných súťažiach akou je NHL, KHL, či MS v hokeji, kde zvádzajú súboje vyrovnané tímy. Pozrite si, čo vyviedli hráči Montrealu Canadiens jazdcom z New Yorku pred 10 rokmi. Pamätáte si na podobné zvraty v hokeji?

19.2.2008, Bell Centre – Montreal Canadiens vs. NY Rangers

4. Berte ohľad na gólmanov

Brankár je najdôležitejší článok každého hokejového tímu. Preto je nevyhnutné vedieť každú zmenu, ktorá sa udeje práve na brankárskom poste. Počas 82 zápasov každého z tímov v sezóne 2018/2019 určite každý brankár dostane v niektorý zápas „voľno“. Či už pôjde o výmenu za dvojku alebo dokonca trojku, vždy si odsledujte štatistiku náhradníka. Percentuálna úspešnosť zásahov, či počet inkasovaných gólov proti súperovi v priemere sa určite zídu a poodhalia, čo nečakané sa môže udiať.

5. Nesympatizujte príliš s domácimi

V nasledujúcej sezóne 2018/2019 odohrá každý z tímov v základnej časti až 82 zápasov. No zo skúseností z predchádzajúcich sezón je úspešnosť domáceho prostredia iba niečo okolo 55 %. Hokej je proste jeden zo športov, kde túto výhodu netreba preceňovať. V športoch ako hádzaná, volejbal, basketbal, americký, či klasický futbal je výhoda domáceho prostredia o dosť zreteľnejšia. Či už ide o veľké ligy ako NBA, NFL, Premier League alebo futbalovú, či hádzanársku Ligu majstrov. Nad dôvodmi prečo je tak sa môžeme zamýšľať. No ako sa vraví, matematika nepustí 😊

6. Prílišný ohľad na zranenia hráčov

Je pravdou, že zranenie hviezdy, či kľúčového hráča znamená isté oslabenie tímu. Ale veľakrát je zranenie premietnuté do kurzov až príliš. V hokeji poväčšine neodohrá hráč viac ako tretinu zápasu čistého času. Minutáž kvalitného hráča je v priemere 20 minút. No zmena taktiky, častejšie striedania na jeho pozíciu spôsobia, že sa absencia kvality nemusí jednoznačne prejaviť. Naopak ak je tím silný, dokáže ho to povzbudiť a vybičovať ku kvalitnejším výkonom. Opäť veľká odlišnosť oproti súťažiam v ligách ako Premier League, NBA, či NFL, kde hviezdny hráč odohrá oveľa vyššiu minutáž a je pre tím často krát nenahraditeľný.

Vyšší kurz berie

Porovnajte si kurzy a vyberte svojho favorita po vašej analýze zápasu. Vyberte najlepšie z ponuky pred zápasom alebo LIVE aj v DoubleStar Bet. Ak prihliadnete na spomenuté rady, určite vedia pomôcť. Zvlášť u hokeja, ktorý je práve svojimi špecifikami veľmi populárny, žiadaný a získava si popularitu aj na miestach, kde to nebolo zvykom. Čo máte vy na hokeji najradšej? Dynamika, výbušnosť, góly a zákroky brankárov v hokeji sú unikátmi vo svete športu.